Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86443 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #630 : 25 Ekim 2019, 17:13:36 »
Sabahtan akşama kadar A Haber' de, TRT' de ... ''Katil Esed, Katil Esed'' diye propagandasını yaparsan elbette ki halka yeni durumu anlatmazsın.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #631 : 25 Ekim 2019, 17:19:36 »
5-6 milyon suriyeliyi ülkeye sokarken , onlarca kararı tek başına alırken halka mı sordularda şimdi halk ikna edilemiyor olmuş. Dalga mı geçiyorsunuz. Ahaber izleyende , Trt izleyeninde elektrik , gaz vs. zamlarından bir tarafına ayı kaçmış çıkaramıyor , millet aç ekmek bulamıyor Suriye kimsenin umrunda değil. Gerçekçi olalım biraz.
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2019, 17:20:22 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #632 : 25 Ekim 2019, 17:40:13 »
ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin ABD ve Rusya ile ayrı ayrı yaptığı anlaşmaların ardından Suriye'deki durumu değerlendiren yeni tweet attı.

Daha önceleri de Türkiye'ye yönelik olarak küstahça tehditler savuran Trump, "Türkiye, oldukça yakın bölgelere gitmek için Güvenli Bölge diye bilinen yerden çekilmekte olan Kürtlere ateş açmaması gerektiğini tümüyle anlıyor. İhlal halinde geniş çaplı yaptırımların dayatılacağını tekrarlamama gerek yok. İyi gidiyor! IŞİD'i Kürtler emniyete alırken Türkiye de yedek destek olarak hazır..." dedi.

https://m.haberler.com/son-dakika-trump-yine-tehdit-etti-turkiye-12561385-haberi/

Bu adamın kafası basmıyor herhalde yada Türkiye'nin açıklamalarını okumuyor. Yaptırımların Türkiye'yi kaybetmekten başka hiçbir işe yaramayacağını anlayamadı hala.

Bence bu tarz mesajları Amerikan iç siyasetine yönelik veriyor. Kontrolün halen kendilerinde olduğu havası vermeye çalışıyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #633 : 25 Ekim 2019, 17:45:06 »
YPG/PKK konusunda ABD ile yapılan anlaşmadan memnun musunuz? sorusunu yönelttiğimiz ankette 9 kişi (%40.9) Evet, 13 kişi (%59.1) Hayır demiş.

Şimdi aynı soruyu Rusya ile yapılan mutabakat için soralım bakalım...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #634 : 25 Ekim 2019, 17:50:20 »
ABD, petrol sahalarını korumak için asker göndermeyi düşünüyor

Pentagon'un patronu Mark Esper, yaptığı açıklamada ABD'nin, Suriye'nin kuzeydoğusundaki YPG kontrolünde bulunan alandaki petrol sahalarını korumak için asker ve zırhlı araçlar göndermeyi düşündüğünü söyledi.
NATO'ya üye 29 ülkenin savunma bakanlarını iki günlüğüne Belçika'nın başkenti Brüksel'de buluşturan NATO Savunma Bakanları Toplantısı'nda konuşan ABD Savunma Bakanı Mark Esper, ABD'nin IŞİD militanlarının petrol sahalarına erişim sağlamayacağından emin olmak istediğini bildirdi.

ABD'nin petrol sahaları çevresinde zırhlı araçlarla askerlerini yeniden konumlandırmayı düşündüğünü belirten Esper, kaç asker olacağını söylemekten çekindi.

Geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Donald Trump tüm ABD askerlerinin Suriye'yi terk etmesi konusunda ısrar etmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abd-petrol-sahalarini-korumak-icin-asker-gondermeyi-dusunuyor-41359383

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #635 : 25 Ekim 2019, 17:53:58 »
ABD ve saz arkadaşlarının amacı her zaman olduğu gibi petrol vs enerji kaynakları. Kürtleri korumakmış, barışmış, demokrasiymiş vs hepsi yalan tabi ki! Bu yalanlara kanan milyonlar birbirlerini yesin dursun, diğerleri durmadan ceplerini doldursun. Petrolün Işidin eline geçmesine engel olmak için asker göndereceklermiş. Orası dingonun ahırı mı? Suriye toprağı değil mi? Suriye yönetimi acaba bu konuda bir yardım talep etmiş mi kendilerinden?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #636 : 25 Ekim 2019, 18:31:22 »
 Forumdaki  veya Türkiye'deki  herkes  sürekli "ABD ve emperyalistler Kürtleri kullanıyor" diyor... Yahu ayrılıkçı kürtler , YPG bunu bilmiyor mu?

Tabi ki kullanıldıklarını biliyor , özellikle de kullanılmak istiyor ... Adamlar elinde silah , bağımsız devlet olmak için bir oyana bir bu yana uşaklık yaparak , büyük devlet desteği alma amacında... IŞİD'e boşuna mı savaş açtılar...?

ABD ; ateşe elini uzatmadan maşa(kürtler) kullanarak , Suriye'yi bölüp İsrail'in en büyük düşmanı Suriye'yi etkisiz hale getirdi hem de bir sonraki adım olan İran hedefi için sıçrama tahtası bir devlet yaratmış oldu...

Biz bu ayı (ABD) ile açık alanda , göğüs göğüse çarpışırsak dağılırız .O zaman biz de onların maşa kullanması gibi , bölgedeki Kürt oluşumuna alternatif grupları el altından desteklemeliyiz...

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #637 : 25 Ekim 2019, 19:49:40 »
YPG/PKK konusunda ABD ile yapılan anlaşmadan memnun musunuz? sorusunu yönelttiğimiz ankette 9 kişi (%40.9) Evet, 13 kişi (%59.1) Hayır demiş.

Şimdi aynı soruyu Rusya ile yapılan mutabakat için soralım bakalım...

HAYIR oyu veriyorum.

Mutabakat maddelerini incelediğimizde; her ne kadar Suriye' nin toprak bütünlüğüne, Türkiye' nin hassasiyetlerine yapılan vurgular dikkat çekici olsa da... açıkçası beni tatmin etmemiştir.

Öte yandan, bilgi ve uzmanlığına güvenebileceğimiz bir takım çevreler; mükemmele yakın bir mutabakat veya son derece olumlu bir anlaşma gibi ifadeler kullanıyor. Buna rağmen beni tatmin etmemiştir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #638 : 25 Ekim 2019, 20:47:12 »
Cevabim Hayir,

Niye derseniz gayet basit gerek ABD gerekse Rusya araciligi olmadan biz bu konuyu Suriye devleti ile direk konusarak rahatlikla mevcutun benzerini hatta daha iyisinde  uzlasabildik. Boyle bir duruma  Rusya dunden razi idi ama bizler malesef husnu kuruntumuza yenik dusup aracisiz bu konuyu cozemedik.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #639 : 25 Ekim 2019, 21:06:14 »
Almanya savunma bakanin dun ortaya atmis oldugu Suriyenin kuzeyindeki guvenli bolgeye Nato kuvvetlerinin istiraki konusu hakkinda niye TC savunma bakani "BM onayi ile olur verdi?"

Biz gecmisten hic birsey ogrenmezmiyiz Allah askina . Basimiza Kuzey Irakta,cok uluslu guclerin konuslnamasi  , no fly zone ,cekic guc vs  lerden basimizin ne kadar cabuk unuttuk. Peki sayin bakan niye Fransa,Ingiltere,Almanya ... vs gibi AB ulkelerinin Suriye icin yakinda yapilacak anayasa toplantisinda masada oturabilmelerini dusunemiyormu ? yoksa bilincli olarak mi yapiyor.