Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 85094 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #610 : 24 Ekim 2019, 12:13:50 »
Putin'in ne dediginin bir onemi yok. Bolgedeki bas muttefiki netanyahu'yu iyi silkelediler.

Tekrar ediyorum. Esad'la gorusme yok, olmayacak. Bunu isteyen, israr edenlerin perincek'in akibetinden bir farki olmaz.

O iş olmayacak, şu iş olmayacak... mücahitler boş yere mi öldü(!) falan. Peki sen ne olsun istiyorsun? Suriye bölünsün mü? Kürtler bir tarafta, Cihatçılar bir tarafta... Bölünmüş Suriye' nin -İsrail hariç- kime ne faydası var?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #611 : 24 Ekim 2019, 12:51:00 »
Suriye sorunun cozumundeki rolumuzun sadece arabulucular araciligi ile yapilmasinin kesinlikle yanlis oldugu kanisindayim. Hazim edilse de  edilmese de bu isin dogru yolu Suriye devleti ile direk konusmamizdir .Elbette bunun bir cirpida olmasi beklenemez ama neticede ya bizler kendimiz bu isi yapacagiz ,veya baskalari evirip cevirip bizi o kanala yonlendirecek . Su sekil ile ancak arabulucularin onayladiklari ile yetiniriz.

Suriye devleti elbette kurtler ile gorusecek bundan daha dogal ne olabilir ki?  Suriye kurtu ile PKK/PYD/SDG ayni kefede degil ,esas bunun olusmamasina dikkat etmeliyiz. Neticede yeni Suriye anayasasinda kurtlein ve sair azinliklarin haklarinin da masaya getirilecegi asikar.

Bizim dusunmemiz gereken konulardan birisi ise gunun sonuna gelindiginde, su anda bizlerle ayni safta olan Ozgur Suriye ordusu mensuplarini  ve icerisinde bulunan azimsanamayacak sayida olan sair ulkelerden gelen savascilari ne yapacagiz onu dusunmemiz gerekir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #612 : 24 Ekim 2019, 13:18:34 »
Putin'in ne dediginin bir onemi yok. Bolgedeki bas muttefiki netanyahu'yu iyi silkelediler.

Tekrar ediyorum. Esad'la gorusme yok, olmayacak. Bunu isteyen, israr edenlerin perincek'in akibetinden bir farki olmaz.

O iş olmayacak, şu iş olmayacak... mücahitler boş yere mi öldü(!) falan. Peki sen ne olsun istiyorsun? Suriye bölünsün mü? Kürtler bir tarafta, Cihatçılar bir tarafta... Bölünmüş Suriye' nin -İsrail hariç- kime ne faydası var?

Çağın gerisinde kalmis, etrafina mikrop saçan tum ortacag yapilarinin yokolmasini istiyorum.

Evet ben mucahitlerin hakkini savunurum, ama dinden donmus murtedlere de mavi boncuk dagitmam!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #613 : 24 Ekim 2019, 13:45:25 »
Sn Partikül ve Metin 62, size katılıyorum. Bölünmemiş Suriye lazım bize. Birilerinin gazına gelip ortak başkanlık hevesiyle elin memleketinin içişlerine karışılması ile zaten bu hale geldi Suriye. Sonra da aldatıldık dendi. (Zaten aldatmayan da kalmadı ya! )
İsrail, Rus uçağını Suriye füzesine vurdurttuktan sonra İsrail-Rusya ilişkileri bozuldu. S300 lerin en yeni modellerini getirip Suriye rejiminin emrine verdiler. Moskova’ya giden İsrail diplomatlarının hiç birisi istediklerini alamadılar.
İsrail en büyük düşman aslında. Ana planları tüm bölgeyi bölmek. Şimdi karışık ve Rusya ile papaz.
Bu durumda aklın yolu bir olmalı. İşi bilen her diplomatın söylediği, rejimle direk ilişki. Sonra beraberce Suriye’nin imarı. Böylece Kürt aşırı uçları da kontrol altında tutarız. Uluslararası arenada da Kimse bir şey diyemez attığımız adımlara. O noktaya da geliniyor gibi!
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2019, 13:49:02 Gönderen: Yasar »

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #614 : 24 Ekim 2019, 16:01:51 »
Esadla görüşülmeyecek ,Putin kimmiş diyen palyaçolara aldırmayın. Bizim için esas temamız pkknın kuracagı devlet üzerinden Türkiyeye olacak kötü yansımalarıydı. Güvenli bölge ile bir nezbe olsun sınırlarımızı koruma altına aldık. pkk evet bir devlet kuracaktır ve Rusya-esadla inatlaşmaya devam edersek kurulacak bu devleti hızlandırmaktan başka birşey elde edemeyiz. Eğer suriyede bir pkk devleti istemiyorsak Putinlede , esadlada görüşmemiz şart. Türkiyedeki 5 milyon suriyeliyi göndermek istiyorsak esadla görüşmemiz şart. Tüm bunların olması içinde önce Putinin onayı şart. Esadla görüşülmeyecek diyen boş insanlar çene yapmasın alsın 5 milyon suriyeliyi evinde beslesin. Türkiye Cumhuriyeti devleti kimsenin nazıyla kaprisiyle uğraşacak kadar küçülmedi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #615 : 24 Ekim 2019, 16:06:39 »
Esadla görüşülmeyecek ,Putin kimmiş diyen palyaçolara aldırmayın. Bizim için esas temamız pkknın kuracagı devlet üzerinden Türkiyeye olacak kötü yansımalarıydı. Güvenli bölge ile bir nezbe olsun sınırlarımızı koruma altına aldık. pkk evet bir devlet kuracaktır ve Rusya-esadla inatlaşmaya devam edersek kurulacak bu devleti hızlandırmaktan başka birşey elde edemeyiz. Eğer suriyede bir pkk devleti istemiyorsak Putinlede , esadlada görüşmemiz şart. Türkiyedeki 5 milyon suriyeliyi göndermek istiyorsak esadla görüşmemiz şart. Tüm bunların olması içinde önce Putinin onayı şart. Esadla görüşülmeyecek diyen boş insanlar çene yapmasın alsın 5 milyon suriyeliyi evinde beslesin. Türkiye Cumhuriyeti devleti kimsenin nazıyla kaprisiyle uğraşacak kadar küçülmedi.

+1
Ülkeler arası ilişkilerde duygular değil mantık kullanılır. Çıkarlar neyi gerektiriyorsa o yapılır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #616 : 24 Ekim 2019, 16:11:11 »
Bu ulke bolunmesin diyen cakma milliyetciler, kendi yetersizliklerini tatmin edecek kolelerinden olmak istemiyorlar.

Medeniyet sunamiyor, fazlasini talep edeni de enterne edemeyince de karaliyor. Bu gorusun zirvesi Kuzey Kore. Cin uctu, guney Kore uctu.

Perincek zihniyeti bu ulkeye birsey veremez. Kendini koruyamayan evliyadan da keramet beklenmez. Suriye'nin bolunup bolunmemesi umurumda bile degil. Birilerinin Osmanli'dan neden tirstigini da cok iyi biliyorum.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #617 : 24 Ekim 2019, 16:16:17 »
Rusya ile zaten temasımız varken Rejim ile ilişki kurmaya ne gerek var. Rusya ne derse onu yapıyorlar zaten. Rejim ile ilişki kurmayı düşünmek tamamen boş hayal. Neredeyse her ay olan, Putin ve Erdoğan görüşmeleri sureci istediğimzi gibi işletiyor. Ayrıca ABD ile yaptığımız anlaşmada Fıratın doğuşunu tamamen kapsayacağını düşünüp beni Amerikancı olarak suclayanlar belki bi öz eleştiri yaparlar.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #618 : 24 Ekim 2019, 16:21:08 »
Birilerinin Osmanli'dan neden tirstigini da cok iyi biliyorum.
Osmanlı mı kaldı osmanlıdan tırssınlar yıkıldı gitti. Osmanlı yıkıldı kabullenin artık ve Osmanlı rüyası görmeyi bırakın Neo-Osmanlıcılık ve ümmetçilik fikri ile bir yere varamayız.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #619 : 24 Ekim 2019, 16:27:02 »
Birilerinin Osmanli'dan neden tirstigini da cok iyi biliyorum.
Osmanlı mı kaldı osmanlıdan tırssınlar yıkıldı gitti. Osmanlı yıkıldı kabullenin artık ve Osmanlı rüyası görmeyi bırakın Neo-Osmanlıcılık ve ümmetçilik fikri ile bir yere varamayız.

Yahu ben Osmanli'yi diriltelim demiyorum ki. Osmanli'dan da tirsmiyorum ama. Diriltmek isteyen diriltsin.  Benim gecmisimde kötü hatiralarim yok.