Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #520 : 18 Ekim 2019, 11:41:15 »
Trump halen Kürtçülük peşinde. Halen bizim Kürtlerle değil terörle mücadele ettiğimizi bilmemezlikten geliyor.
Yine dünyayı kaostan kurtaran kahraman elbisesini giydiler üzerlerine. Bunu şova dönüştürüyor.
Biz alacağımızı alalım da, bunada biraz şov çıksın. Bütün sınır hattında 30-35 km derinlikte güvenli bölge şuanda dediğimiz noktaya geldiler. Harekât ömcesi yer yer 5, 15 km diyorlardı. Şimdi bizzat Mike Pence 20 mil dedi. Bu 20 mil hiç küçümsemeyelim. Kürt yerleşim yerleri, Ayn el Arab, Tel Abyat, Haseke , M4 karayolu vs çok ciddi stratejik alanları bize vermek zorundalar. Çok büyük bir geri adım onlar için.

Yalnız bu saydığın yerlerin çoğundan ABD çekildi ve rejim yerleşiyor. YPG çekiliyor mu? Yoksa Suriye yönetimi ile anlaşıp elinde bulundurduğu yerlere Suriye Bayrağı mı çekiyor! ABD ile yapılan anlaşma Suriye yönetimini ne kadar bağlıyor?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 186
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #521 : 18 Ekim 2019, 13:10:20 »
Alıntı
#BarışPınarıHarekatı’nda kullanilan yerli silahlarin videosu @IsmailDemirSSB tarafindan yayinlandi.

youtu.be/HST_hsDHkV8

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #522 : 18 Ekim 2019, 13:57:25 »
Trump halen Kürtçülük peşinde. Halen bizim Kürtlerle değil terörle mücadele ettiğimizi bilmemezlikten geliyor.
Yine dünyayı kaostan kurtaran kahraman elbisesini giydiler üzerlerine. Bunu şova dönüştürüyor.
Biz alacağımızı alalım da, bunada biraz şov çıksın. Bütün sınır hattında 30-35 km derinlikte güvenli bölge şuanda dediğimiz noktaya geldiler. Harekât ömcesi yer yer 5, 15 km diyorlardı. Şimdi bizzat Mike Pence 20 mil dedi. Bu 20 mil hiç küçümsemeyelim. Kürt yerleşim yerleri, Ayn el Arab, Tel Abyat, Haseke , M4 karayolu vs çok ciddi stratejik alanları bize vermek zorundalar. Çok büyük bir geri adım onlar için.

Yalnız bu saydığın yerlerin çoğundan ABD çekildi ve rejim yerleşiyor. YPG çekiliyor mu? Yoksa Suriye yönetimi ile anlaşıp elinde bulundurduğu yerlere Suriye Bayrağı mı çekiyor! ABD ile yapılan anlaşma Suriye yönetimini ne kadar bağlıyor?
O zaman rejim ile çarpışacaksın. ABD ne yapsın ? Zaten rejim yerleşti çoğu yere.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #523 : 18 Ekim 2019, 14:06:10 »

O zaman rejim ile çarpışacaksın. ABD ne yapsın ? Zaten rejim yerleşti çoğu yere.

ABD ne mi yapsın? Yahu bizi durduran ABD değil mi? Bu kadar mı Amerikancısınız? Bu anlaşma sadece ABD ile Türkiye arasında, ama esas bu konuda görüşülmesi gereken Suriye yönetimi ve Rusya demiyor muyuz en başından beri? Eğer ypg elinde bulundurduğu yerleri terk etmek yerine Suriye askeri üniforması giyerek Suriye bayrağı dikerse, ki bu yaptıkları iddia ediliyor, hangi güvenli bölgeden bahsedeceğiz? Misafir ettiğimiz milyonlarca Suriyeliyi nereye göndereceğiz?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #524 : 18 Ekim 2019, 14:52:01 »
Cumhurbaşkanı Erdoğan Barış Pınarı Harekatı bölgesinde çatışmaların devam ettiği yönündeki haberleri yalanladı.

https://m.haberler.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-abd-ile-12541980-haberi/

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #525 : 18 Ekim 2019, 15:34:32 »
Oyum Hayir,

Hayir kullanmamin nedeni ise bu anlasmanin bize bir kazanc saglamdigi dusuncesindeyim.

Bu anlasmanin gelen baskilari goguslemekteki zorluklar nedeni ile imzaladigimiz asikar.

Bu anlasma ile ABD nezdinde TC hakkinda lehimize birsey getirisi oldugunu dusunmemekteyim.

Imzalanmis olan anlasma ne nalina ne mihina olarak gorunsede de icerik bakimindan oyle olmadigi ,ilerde bizleri bazi konularda  baglayiciligi olabilecek maddeler icerdigi kanisindayim.

Bu husnukuruntumuzu bir yana birakip Suriye ile direk irtibat kurmus olmus olsaydik bu anlasmayi  imzalamayabilirdik. Boyle bir durumda PKK/PYD/YPG nin rejim ile anlasmasi onune gecilebilirdi.
Bu hamleyi gerceklestiremedigimiz icin bu gun malesef Suriye rejiminin ve ABD PKK/PYD/YPG tarafindan bolgeden cikarilmasini umut etmek zorundayiz.

Bu anlasma ile ABD tarafindan uygulanmasi beklenilen ekonomik yatirimlardan kurtuldugumuzu veya geciktirdigimizi dusuncesinde degilim neticede karsimizdakiler sabah 2 tweet aksam 3 degisik tweet atabilen bir yapi.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #526 : 18 Ekim 2019, 15:43:02 »

ABD ne mi yapsın? Yahu bizi durduran ABD değil mi? Bu kadar mı Amerikancısınız? Bu anlaşma sadece ABD ile Türkiye arasında, ama esas bu konuda görüşülmesi gereken Suriye yönetimi ve Rusya demiyor muyuz en başından beri? Eğer ypg elinde bulundurduğu yerleri terk etmek yerine Suriye askeri üniforması giyerek Suriye bayrağı dikerse, ki bu yaptıkları iddia ediliyor, hangi güvenli bölgeden bahsedeceğiz? Misafir ettiğimiz milyonlarca Suriyeliyi nereye göndereceğiz?
Benmi anlatamıyorum yoksa anlamak mı istemiyorsunuz. Birilerinin çok sevdiği Rusya varya. Işte eğer problem varsa ona söyleyeceksin. ABD bütün askerlerini bölgeden çekmiş. 5 gün içinde çekilirlerse tabi ypg'de çekilecek sorun ne ? Sorun Rusya ve Esad rejim askerleri. O zaman bunu kim ile anlaşarak yapacaksın ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #527 : 18 Ekim 2019, 16:01:55 »

Benmi anlatamıyorum yoksa anlamak mı istemiyorsunuz. Birilerinin çok sevdiği Rusya varya. Işte eğer problem varsa ona söyleyeceksin. ABD bütün askerlerini bölgeden çekmiş. 5 gün içinde çekilirlerse tabi ypg'de çekilecek sorun ne ? Sorun Rusya ve Esad rejim askerleri. O zaman bunu kim ile anlaşarak yapacaksın ?

Ben söylemeyeceğim, istiyorsan kendin de söyleyebilirsin.

Anlatabilmen için önce anlaman gerekiyor. Aşağıdaki kelimeler sana ait değil mi?

Bu bahsettiğin yerler ABD'nin elinde mi ki bize veriyorlar? ABD burada halen söz sahibi  mi ki istediğimiz noktaya geldiler, bize vermek zorundalar diyorsun? Değilse ABD ile bu anlaşmanın bize faydası nedir?

Tel-Abyad ve Resulayn hariç ABD'nin çekildiği yerlerde şimdi Rusya ve Suriye bayrakları dalgalanıyor. Pence 20 mil demiş dememiş bize faydası ne? Cevap verebilir misin?
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2019, 16:33:00 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 18 Ekim 2019, 16:35:47 »
Resulayn ile tel Abyad arasında kalan 120 km alan için geçerli. Kamışlı ve Resul ayn Rejim ve Rus askeri mevcut orası için geçerli değil anlaşma.
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2019, 18:48:59 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #529 : 18 Ekim 2019, 16:47:35 »
Resulayn ile tel Abyad arasında kalan 120 km alan için geçerli. Kamışlı ve Resul ayn Rejim ve Edu askeri mevcut orası için geçerli değil anlaşma.

Anlaşma maddeleri arasında böyle bir şey yazmıyor!

Ayrıca Cumhurbaşkanı halen 444 km uzunluktan bahsediyor, 120 km değil!

Alıntı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 120 saatlik süreç işliyor
Barış Pınarı Harekatı'na verilen 120 saatlik süreçle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sürenin işlediğini belirtti ve oluşturulacak güvenli bölgenin detaylarını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilere açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında dün nihayete eren ABD ile görüşmelerden bahsetti.

Erdoğan şunları söyledi: "Yaklaşık 9 günlük süreyi bölgede yaşadık. Bu süre içinde öncesi var, telefon diplomasisyle devam eden bir süreç oldu. Sayın Trump'la Putin'le yaptığımız görüşmeler var. Bunların bir kısmı özellikle BM Genel Kurulu esnasında yaşadık. Yoğunlaşan görüşmelerimizi dün gerçekleştirdik.

13 MADDELİK ORTAK BİLDİRİYİ AÇIKLADIK
Trump'la bir gün önce telefonla konuşurken buraya bir heyet gönderirseniz daha iyi konuşuruz dedim. Kendisi de heyet gönderdi. Dün de adeta işin final görüşmelerini önce Sayın Pence ile ben yaptım sonra heyetler arası görüşme gerçekleştirdik. Heyetler arası görüşme sonrasında 13 maddelik ortak bildiriyi dünya kamuyona açıkladık.

BÖLGEDE ÇATIŞMA SÖZ KONUSU DEĞİL
Şu andan itibaren 120 saatlik süreç işliyor. Bu sürede YPG'nin güvenli bölgeyi terk etmesi söz konusu. Şu anda dünkü görüşmelerimizde 120 saatlik sürede buranın boşaltılması söz konusu. Sürekli irtibat halinde olacağız.

32 km derinlik 444 km uzunlukta güvenli alan oluşturulacak. Buranın sınırı doğuda Irak sınırıdır. Bölgede bir çatışma söz konusu değil. Bu bilgiler dezonformasyondur."

https://www.ensonhaber.com/cumhurbaskani-erdogan-120-saatlik-surec-isliyor.html
« Son Düzenleme: 18 Ekim 2019, 16:48:17 Gönderen: SKYWOLF »