Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86562 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #400 : 15 Ekim 2019, 13:25:19 »
Bir ülkeye yaptırım kararı alsanız ilk kime yaptırım uygularsınız ? Devlet başkanına... Sonra devlet başkanına en yakın kişiye/kişilere.. Sonra o devletin para kasasına-haziye ve hazinenin başındakine...  Amerika ne yapıyor. Bunlar hariç herkese yaptırım uyguluyor :D Enerji Bakanının  , İçişleri bakanının barış pınarı harekatıyla ne alakası var.. Bana sorsanız devlet başkanının şahsına mı yaptırım isterim yoksa savunma bakanlığına mı ? bir milyon defa devlet başkanına derim. Devlet başkanlarırı mevki itibariyle bugün var yarın yok. Şahısların bilmem neredeki paralarına el konulması - yaptırım uygulanması zerre umrumda değil. Lakin Savunma bakanlıgına uygulanan ambargo hepimizin namusuna uygulanan bir ambargodur. Çünki namusumuzu askere borçluyuz. Kimse iyi yaptırım azmış diye böbürlenmesin. savunma bakanlıgı kısaca asker bu ülkenin kanadıdır , siperidir.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #401 : 15 Ekim 2019, 13:52:16 »
Rejime neden müdahale etmiyoruz ben onu anlamıyorum. Tel rıfat rejim kontrolünde ama kaç defa oradan bize havam atışları oldu. Ha rejim askeri ha ABD askeri ne fark eder. Neticede orada teröristlerde var. Bu rejim korkusu, Rus korkusu nereden geliyor anlamış değilim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #402 : 15 Ekim 2019, 14:25:45 »
MSB acı haberi duyurdu: 1 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı, Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi sonucu 1 askerin şehit, 8 askerin yaralandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "15 Ekim 2019 tarihinde Münbiç bölgesinden teröristler tarafından yapılan havan ve topçu ateşi neticesinde 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 8 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" ifadeleri kullanıldı.

15 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Açıklamada, ateş açılan bölgedeki hedeflerin tespit edildiği bildirilerek, "Bölgede hedefler anında karşılık verilmiş ve en az 15 teröristin etkisiz hale getirildiği değerlendirilmiştir" denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/msb-aci-haberi-duyurdu-1-asker-sehit-41351180
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #403 : 15 Ekim 2019, 14:26:50 »
Kızıltepe'ye havanlı saldırı: 2 kişi şehit oldu, 12 yaralı var

Suriye'nin Derbesiye bölgesinden YPG'li teröristler tarafından Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Taşlıca mahallesine yapılan havan saldırısında 2 vatandaş şehit oldu, 12 kişi de yaralandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı sürerken Suriye'nin Haseke kentine bağlı Derbesiye kasabasında PKK/YPG'li teröristler tarafından Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal Taşlıca Mahallesi'ne havanlı saldırı düzenlendi. Bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk müdahaleleri olay yerinde yapılan yaralılar, ambulanslarla Kızıltepe Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan bazılarının sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu belirtildi.

MARDİN VALİLİĞİ AÇIKLADI: 2 ŞEHİT

Mardin Valiliği'nden yapılan açıklamada saldırıda 2 sivilin şehit olduğu belirtildi.

Saldırıya ilişkin Mardin Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "15 Ekim 2019 tarihinde Suriye tarafından PKK/PYD-YPG terör örgütü mensuplarınca ilimiz Kızıltepe ilçesi Taşlıca ve Otluk kırsal mahallelerine siviller hedef alınarak atılan havan ve roket mermilerinin isabet etmesi sonucu, 2 sivil vatandaşımız vefat etmiş, 12 sivil vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız Kızıltepe ve Mardin Devlet Hastaneleri’ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştır. Şehit olan sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz" denildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/kiziltepeye-havanli-saldiri-yaralilar-var-41351129
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #404 : 15 Ekim 2019, 14:38:34 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #405 : 15 Ekim 2019, 15:21:07 »
Rejime neden müdahale etmiyoruz ben onu anlamıyorum. Tel rıfat rejim kontrolünde ama kaç defa oradan bize havam atışları oldu. Ha rejim askeri ha ABD askeri ne fark eder. Neticede orada teröristlerde var. Bu rejim korkusu, Rus korkusu nereden geliyor anlamış değilim.

Bu iş akıl oyunudur, aynen satranç gibidir. ''Savrulun, Battal Gazi Geliyor!'' diyerekten mücadeleyi kazanamazsınız. En kritik konu; Türkiye-Suriye çatışmasından kaçınmaktır. Böyle bir hamle sadece ve sadece Amerika/İsrail küfranına yarar... ve göreceksiniz, bu harekatın bir noktasından sonra Esad ile anlaşmak zorunda kalacağız. En başta yapmamız gereken işi, şartların zorlaması nedeniyle en son yapmak zorunda kalacağız. Ve bu ikazlarımı en az 4-5 senedir ifade ediyorum. Zamanında yapılmamış hamleler nedeniyle çok bedel ödedik... En nihayetinde gelişen şartlar, insanları belli müştereklerde anlaşmaya zorlayacaktır.

Çevrimiçi fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #406 : 15 Ekim 2019, 15:30:08 »

Bu iş akıl oyunudur, aynen satranç gibidir. ''Savrulun, Battal Gazi Geliyor!'' diyerekten mücadeleyi kazanamazsınız. En kritik konu; Türkiye-Suriye çatışmasından kaçınmaktır. Böyle bir hamle sadece ve sadece Amerika/İsrail küfranına yarar... ve göreceksiniz, bu harekatın bir noktasından sonra Esad ile anlaşmak zorunda kalacağız. En başta yapmamız gereken işi, şartların zorlaması nedeniyle en son yapmak zorunda kalacağız. Ve bu ikazlarımı en az 4-5 senedir ifade ediyorum. Zamanında yapılmamış hamleler nedeniyle çok bedel ödedik... En nihayetinde gelişen şartlar, insanları belli müştereklerde anlaşmaya zorlayacaktır.

Zaten Suriye Ordusu ile çatışmaya girersek elimizde terörle mücadele ettiğimize dair bir argüman kalmaz bunuda dünyaya anlatamayız. Bize saldırmaya cesaret ederlerse o başka tabiki. Menbiç'te Suriye Ordusunun kontrolü sağladığına dair haberler gerçekse ki Cumhurbaşkanı yanılmıyorsam Suriye kontrolündeki bölgelere operasyon düzenlemek için bir nedenimiz yok demişti o yüzden Suriye ile bir temas olabilir. Bence şu an bile Rusya aracılığı ile perde arkasında temas kuruluyordur zaten.
« Son Düzenleme: 15 Ekim 2019, 15:47:24 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #407 : 15 Ekim 2019, 15:38:17 »
5 dakika önce kurulmuş bile:) yalnız 5 senedir bunu söylüyoruz...

Link: https://twitter.com/Gazete_Yenicag/status/1184083569435652096

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Suriye Özel Temsilcisi Aleksandr Lavrentyev, Türkiye ile Suriye'nin savunma bakanlıkları, istihbarat servisleri ve dışişleri bakanlıkları üstünden ‘gerçek zamanlı olarak’ diyalog halinde olduklarını söyledi.

Türkiye-Suriye anlaşması Amerikayı bölgeden çıkmaya zorlar ve zorluyor... SON DAKİKA HABERİNE GÖRE ABD MEMBİÇ' TEN DE AYRILMIŞ.

PKK/YPG güçleri Türkiye karşısında tek başına çaresiz kalınca, paçayı kurtarmak için ESAD' a teslim olmak zorunda kalıyor... Barış Pınarı Harekatı; hem Türkiye' nin hem de Esad' ın işine yaradı... Şimdi en kazançlı iki taraf biraraya gelecek ve ortak müşteraklerde anlaşacak... Bu işin başka yolu yok! Tek çözüm yolu budur. Dilimizde tüy bitti!!

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #408 : 15 Ekim 2019, 16:02:08 »
Birilerinin hristiyan bozmasi iti iktidarda kalacak diye dunya kadar mucahit sehit oldu.

Biraz kafanizi calistirin. Herifin ulkesine dalmisiz, bize karsi koyamaz. Bizdeki 5 milyon suriyeliyi elegecirdigin alana yerlestir. Esad olunceye kadar da yerine gelecek adami yetistir.

Ama biz Türk'uz. Sabir ve emek bizde yoktur!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #409 : 15 Ekim 2019, 16:04:43 »
Birilerinin hristiyan bozmasi iti iktidarda kalacak diye dunya kadar mucahit sehit oldu.

Biraz kafanizi calistirin. Herifin ulkesine dalmisiz, bize karsi koyamaz. Bizdeki 5 milyon suriyeliyi elegecirdigin alana yerlestir. Esad olunceye kadar da yerine gelecek adami yetistir.

Ama biz Türk'uz. Sabir ve emek bizde yoktur!
ah canım bahçede ayaş domatesi yetiştiriyor sanki.