Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86631 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #360 : 13 Ekim 2019, 23:43:33 »
Güvenlik kaynaklarınca, Aynal Arab'ın güneyindeki Amerika Birleşik Devletleri'ne ait gözetleme noktasının boşaltıldığı bildirildi.

http://www.haber7.com/dunya/haber/2905943-son-dakika-haberi-abd-gozlem-noktasini-bosaltti

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #361 : 13 Ekim 2019, 23:48:12 »
Girdiklerine inanmıyorum ha girdilerse Bir Som'a bakar olmadı Bayraktar tepelerindedir suanda :D

Ah keşke ama  çok zor eğer Suriye Ordusu Münbiç'e girdiyse bu sefer karşımızda ABD - Rusya - Suriye - YPG dörtlüsü olacak. Bu Ruslara güvenilmeyeceği ta başından belliydi zaten.

Rusya bize söz mü verdi ki böyle diyorsun! Ruslar sürekli Suriye rejimi ile anlaşmamız gerektiğini söylediler! Anlaştık mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #362 : 13 Ekim 2019, 23:55:24 »
Girdiklerine inanmıyorum ha girdilerse Bir Som'a bakar olmadı Bayraktar tepelerindedir suanda :D

Ah keşke ama  çok zor eğer Suriye Ordusu Münbiç'e girdiyse bu sefer karşımızda ABD - Rusya - Suriye - YPG dörtlüsü olacak. Bu Ruslara güvenilmeyeceği ta başından belliydi zaten.

Rusya bize söz mü verdi ki böyle diyorsun! Ruslar sürekli Suriye rejimi ile anlaşmamız gerektiğini söylediler! Anlaştık mı?

Ben söz verdiler diye yazdımmı? Yaptıkları açıklamalarda sürekli Türkiye'nin sınırındaki güvenlik kaygılarının meşru olduğuna dair açıklamaları vardı buna dair düşüncemdir sadece.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #363 : 14 Ekim 2019, 00:03:57 »
Evet açıklamalarında her zaman Türkiye'nin sınırdaki güvenlik kaygılarına hak verdiklerini söylüyorlar. Ancak her defasında da Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve Suriye rejimi dışındaki askeri güçlerin Suriye'yi terk etmesi gerektiğini de söylüyorlar.

Bu arada bu akşam bir gelişme olduğuna dair haberler dolanıyor. Habere göre Koasliyon/ABD savaş uçaklarının Rakka/Mansoura bölgesinin güneyinde rejim konvoyunu vurduğu aktarılıyor. Bu doğruysa eğer sanki biz pkk/ypgyi yok etmek için en başında ABD, daha doğrusu Trump le anlaştık. Sanki Trump, ABD'nin Suriye'deki varlığı ile çok büyük zarara uğradığını biliyor ve bu bataktan çıkmak için Türkiye ile anlaşmış gibi. Son dönemdeki açıklamaları ile ABD kamuoyunu buna ikna etmeye çalışıyor gibi. Bunu yaparkende Türkiye'ye de koruma sağlama konusunda anlaşılmış gibi. Türkiye Esad ile anlaşmak istemiyor. ABD de Suriye'den çıkmak istiyor. Türkiye ile Suriye rejiminin çatışma olasılığı var. Ancak Türkiye ABD koruması altında olursa, ne Suriye Rejimi ne de Rusya bir çatışmaya girmek istemez.

Bu da bir teori!
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2019, 00:08:32 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #364 : 14 Ekim 2019, 00:11:03 »
Evet açıklamalarında her zaman Türkiye'nin sınırdaki güvenlik kaygılarına hak verdiklerini söylüyorlar. Ancak her defasında da Suriye'nin toprak bütünlüğünü ve Suriye rejimi dışındaki askeri güçlerin Suriye'yi terk etmesi gerektiğini de söylüyorlar.

Bu arada bu akşam bir gelişme olduğuna dair haberler dolanıyor. Habere göre Koasliyon/ABD savaş uçaklarının Rakka/Mansoura bölgesinin güneyinde rejim konvoyunu vurduğu aktarılıyor. Bu doğruysa eğer sanki biz pkk/ypgyi yok etmek için en başında ABD, daha doğrusu Trump le anlaştık. Sanki Trump, ABD'nin Suriye'deki varlığı ile çok büyük zarara uğradığını biliyor ve bu bataktan çıkmak için Türkiye ile anlaşmış gibi. Son dönemdeki açıklamaları ile ABD kamuoyunu buna ikna etmeye çalışıyor gibi. Bunu yaparkende Türkiye'ye de koruma sağlama konusunda anlaşılmış gibi. Türkiye Esad ile anlaşmak istemiyor. ABD de Suriye'den çıkmak istiyor. Türkiye ile Suriye rejiminin çatışma olasılığı var. Ancak Türkiye ABD koruması altında olursa, ne Suriye Rejimi ne de Rusya bir çatışmaya girmek istemez.

Bu da bir teori!
EYP saldırısı uçak değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #366 : 14 Ekim 2019, 00:22:24 »
Son dakika: Cumhurbaşkanı danışmanı Yasin Aktay, "Esed rejimi Suriye'nin kuzeydoğusuna girmeye çalışırsa Türkiye karşı koyacaktır. İki ordu arasında çatışma çıkabilir" açıklamasını yaptı.

https://m.haberler.com/esad-a-bagli-suriye-ordusunun-teroristlere-destek-12524072-haberi/

Bizimkiler gözlerini karartmış Suriye Ordusuyla bile çatışmayı göze almışlar. Ne diyelim hayırlısı olsun diyeceğim fakat neredeyse tüm dünya bize karşı pozisyon almışken bu ne kadar gerçekçi olur tartışılır tabiki.
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2019, 00:26:18 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #367 : 14 Ekim 2019, 00:29:45 »
Suriye Rejiminin ypg ile anlaştığı ve Rejim askerlerinin Haseke'ye girmeye başladığı da iddia ediliyor.

Suriye rejimi şunu bilmeli: Türkiye ABD'ye rağmen Suriye'ye girdi ve teröristleri temizliyor. Suriye rejimini umursamaz. Engel olmaya kalkarsa vurur!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #368 : 14 Ekim 2019, 00:33:23 »
Suriye' nin yaptığı iş yanlış değil hocam. Kendi menfaatleri açısından doğru olanı yapıyorlar ve bu işin sonunda Türkiye ile Suriye anlaşır. Aha da buraya yazıyorum...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #369 : 14 Ekim 2019, 00:38:03 »
Suriye' nin yaptığı iş yanlış değil hocam. Kendi menfaatleri açısından doğru olanı yapıyorlar ve bu işin sonunda Türkiye ile Suriye anlaşır. Aha da buraya yazıyorum...

Kendi menfaatleri teröristlerle işbirliği yapmayı gerektiyorsa, nasıl ABD'yi teröristlere destek verdiği için eleştirdiysek, Suriye rejimini de eleştiririz. Bizim amacımız terörü yok etmekse, bize karşı olanları da hedef olarak görürüz.