Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #270 : 12 Ekim 2019, 11:41:02 »
Ilk S-400 bataryasını Suriye sınırına yerleştirelim. Güvenli bölgenin hava sahasını tam kontrol altına alırız. Bize 2 filo S-400 çok az geliyor. Minimum 4 ila 6 filo daha gerekli.

155 excalibur mühimmatı önemi ortada. Bu hırtolar ABD askerlerine çok yakın yerlerden atışlarda yapabilir. Oralara artacağımız mühimmat güdümlü olması lazım. Tek atişta tam isabetle vurmak gerekir. Biz normal de aynı anda 1 'den çok atış yapıyoruz obüslerle. Buda san ki o bölgeye taarruza başladık izlenimi oluşturabilir.

Hocam ilk batarya doğu akdeniz ve operasyon bölgesini kapsayacak şekilde yerleştirilebilir. Bir taşla iki kuş. Excalibur tarzı mühimmat gerçekten çok önemli bunu kaç senedir bas bas bağırıyoruz. Ancak gps güdümlüyü geçelim lazer güdümlü topçu mühimmatı bile olsa olur. Meşhur pkk toplu iştima alırken bizim fırtınaların atış videosu vardı 100 kişiden 5-10 leş alabilmiştikçünkü sağa sola düşmüştü. Hepsi kaçmıştı. Böyle olayların önüne geçer. 
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #271 : 12 Ekim 2019, 11:44:25 »
Bu görüntüler yeni midir?

https://twitter.com/SaadEddin_souma/status/1182856475271745543

Sanmıyorum. Neden konuşmayı ben çok eski bir videodan hatırlıyorum o sesi ordan alıp buna yapıştırmış olabilirler. Belki de arma oyunundan bile olabilir görüntüler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #272 : 12 Ekim 2019, 12:30:51 »
MSB duyurdu: Rasulayn meskun mahali kontrol altında

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat’ın doğusundaki Rasulayn meskun mahalinin kontrol altına alındığını açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-rasulayn-meskun-mahali-kontrol-altinda-41349319
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #273 : 12 Ekim 2019, 12:38:05 »
MSB duyurdu: Rasulayn meskun mahali kontrol altında

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekâtı kapsamında devam eden başarılı operasyonlar neticesinde Fırat’ın doğusundaki Rasulayn meskun mahalinin kontrol altına alındığını açıkladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/son-dakika-msb-duyurdu-rasulayn-meskun-mahali-kontrol-altinda-41349319

İşid ile en iyi savaşan sözde predatör kürtçükler 3 günde şehir kaybetti. Türk ordusu ve eğittiği Öso  sahte cihadcı işid'e benzemez.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #275 : 12 Ekim 2019, 13:49:25 »
Bana harekat çabuk sonuçlanacakmış gibi geliyor TSK ve ÖSO hızlı ve etkili bir şekilde ilerliyor. Böylece ordumuz şöyle zayıf böyle etkisiz diyenlere de, TSK'nın dünyada diğer ordular içerisinde en harbe hazırlıklı ve terörle mücadelede en tecrübeli ordulardan biri olduğu tekrar gösterilmiş oldu. Bir yandan da bütün dünyadaki çatlak sesleri susturmak için harekatın hızlı sonuçlandırılması daha iyi olacaktır.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #276 : 12 Ekim 2019, 14:05:58 »
Bana harekat çabuk sonuçlanacakmış gibi geliyor TSK ve ÖSO hızlı ve etkili bir şekilde ilerliyor. Böylece ordumuz şöyle zayıf böyle etkisiz diyenlere de, TSK'nın dünyada diğer ordular içerisinde en harbe hazırlıklı ve terörle mücadelede en tecrübeli ordulardan biri olduğu tekrar gösterilmiş oldu. Bir yandan da bütün dünyadaki çatlak sesleri susturmak için harekatın hızlı sonuçlandırılması daha iyi olacaktır.
Ben ise tam tersini düşünüyorum. Şuan için kırsalda operasyon hızlı ilerliyor ve pkkda çok iyi biliyorki kendilerine siper edecekleri sivillerin olmadıgı yerlerde direnç gösteremezler. Asıl tehlike büyük yerleşim yerlerindeki teröristleri temizlemede... Dünya kamuoyu resmen gözünü buraya dikmiş durumda bu pkknın en çok istediği şey , hem olabildiğince direnecekler ve dünyaya "mazlum kürtler direniyor" algısını yayacaklar hemde bu çatışma esnasında siviller üzerinden Türkiyeyi uluslararası düzeyde kötü gösterecekler. O yüzden operasyon hızlı gitmiyor  , bu beklenen - öngörülen birşeydi. asıl çatışmalar yerleşim yerleri içleri.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2019, 14:06:41 Gönderen: DonnieBrasco »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #277 : 12 Ekim 2019, 14:12:45 »
Sözde çözüm süreci sonrası yaşanan ve PKK ile girilen meskun mahal çatışmalarından TSK'nın gerekli dersleri çıkardığını düşünüyorum. ÖSO'nunda zaten Suriye'nin çeşitli bölgelerinde meskun mahal çatışmalarına girdiğini ve TSK tarafından da eğitildiklerini düşünürsek YPG-PKK denen terörist yapılanmanın meskun mahalde çok fazla direnebileceğini düşünmüyorum en azından öyle umuyorum.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #278 : 12 Ekim 2019, 14:36:09 »
Sözde çözüm süreci sonrası yaşanan ve PKK ile girilen meskun mahal çatışmalarından TSK'nın gerekli dersleri çıkardığını düşünüyorum. ÖSO'nunda zaten Suriye'nin çeşitli bölgelerinde meskun mahal çatışmalarına girdiğini ve TSK tarafından da eğitildiklerini düşünürsek YPG-PKK denen terörist yapılanmanın meskun mahalde çok fazla direnebileceğini düşünmüyorum en azından öyle umuyorum.
umarım lakin op. yapan komutanları görevden alma , başka bir göreve gönderme gibi saçma bir huyumuz var. Afrin operasyonunda öğrenilen tüm komutanlık bilgileri temel Paşayla beraber gitti.Fırat Kalkanı op. Aksakallı Paşayla gittiği gibi... Ha şunada katılırım her operasyonu farklı generalle yapıp harp seviyesini yükseltiyoruz buda iyi birşey ama o komutanlar nereye gitti bilinmiyor. Şuanki komutana destek verici bir pozisyondalar mı bilmiyorum. Bu operasyonu yöneten her general ilk defa bu çapta bir op. yönetmek için geliyolar. Her türlü bu operasyonuna başarıya ulaştırız ondan şüphem yok ama general var birde general var. Mesela Bu op. başarı kriterimiz nedir ? 30 km derinlikteki güvenli bölgeyi inşa etmekse bunu TÜRK ORDUSUNU yöneten her general başarır. Lakin en az zayiatla en dogru kararları vermek büyük general yapar insanları. İşte general seçimi böyle birşey. O yüzden benim için bu op. başarı kriteri en az şehit olmasıdır.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #279 : 12 Ekim 2019, 15:01:07 »
30 km derinlikte 120 km hatta meskun mahal Tel Abyad ve Aynelarab buralar aşıldığında geri kalan arazi çok hızlı kat edilecektir. Biri düştü zaten. Lakin şu var. Buralarda etkisiz hale getirilen teröristler kimler ? ABD tarafından bizzat eğitilmiş kemik kadro mu ? Yoksa buralarda zorla silah altina alınan veya gönüllü şehir savaşına katılan kişiler mı ?. Bana kalırsa bizim karşımıza çıkanlar en zayıf halka. 5, 10 Keleş mermisi atan savaşçılar. Içlerinde iyi eğitilmiş teröristlerde vardır. Ama aslı unsur bu değil bence. Asıl teröristler m4 karayolunun altına çekildiler. Güvenli bölgeyi en az kayıpla oluşturacağımızı düşünüyorum. Daha güneye inersek savaş daha çetin bir hal alabilir ve ABD doğrudan yaptırımlarla bizi zora sokabilir. ABD askeride çekilmeyeceği artık açık görünüyor. Trump başaramadı. Onun işi de zor gerçektende sözünü kimseye geçiremiyor. Kişisel olarak ben aslına bakarsanız çekilip çekilmemesi benim açımdan çokta önemli değil. Önemli olan güvenli bölgeyi sağlayıp. Mültecilerde oraya yerleştirmek suretiyle terör örgütünü tamamen sınırlarımızdan uzaklaştırmak. Sonrasını rejim düşünsün. Benim en büyük hayalim güneyde bu teröristler ile rejimi kafa kafaya vuruşturmak. 2 si birbirini yesin orada. Savaş benden uzak olsun yeter. Iran, Rusya şuanda zevkten orgazm oluyor. Umarım ilerde bizde onları izleriz buradan.