Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 86429 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #240 : 11 Ekim 2019, 15:55:25 »
Bulgaristan Başbakanı'ndan Türkiye'ye destek mesajı

Erdoğan'ın kapıları açma uyarısından sonra, Bulgaristan Başbakanı Borisov, "Avrupa, Erdoğan'ın karşısındayken bir tek kendisinin onun yanında olduğunu" söyledi.

Suriye'nin kuzeyine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı ile ilgili Avrupa Birliği'nden gelen tepkileri eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Harekatı işgal olarak nitelemeye çalışırsanız kapıları açarız, 3.6 milyon mülteciyi size yollarız" demişti.

Erdoğan'ın dün 3.6 milyon sığınmacı için Avrupa kapılarını açma uyarısını değerlendiren Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Avrupa Erdoğan'ın karşısındayken bir tek kendisinin onun yanında olduğunu tekrar etti.

"SADECE BEN ONUN YANINDA YER ALDIM"
Facebook hesabından bir video yayınlayan Borisov, "Bulgaristan ve Türkiye iyi komşuluk ilişkilerine sahip. Türkiye ile AB arasında gerilim yaşandığında, Erdoğan'a yardım ettim. Avrupa'nın Erdoğan'a karşı olduğu birçok durumda, sadece ben onun yanında yer aldım" dedi.

https://www.ensonhaber.com/bulgaristan-basbakanindan-turkiyeye-destek-mesaji.html
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #241 : 11 Ekim 2019, 16:16:35 »
Bakan Çavuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg açıklama yapıyor

BARIŞ PINARI HAREKATI

Stoltenberg'e Barış Pınarı Harekatı hakkında bilgi verdim. Söz konusu harekat NATO'nun güneydoğu sınırlarını teşkil eden terör tehdidine son verilmesi amacını taşıyor. İttifakımızın ve müttefiklerimizin ülkemizle güçlü dayanışma sergilemesi beklentilerimiz bir kez daha vurguladık. Türkiye kritik roller üstlenmiştir. Türkiye'nin meşru endişelerini anlıyoruz demek yetmez bu dayanışmayı açık ve net şekilde görmek istiyoruz.

Bugün sayın Cumhurbaşkanımız da genel sekreteri kabul edecek.

SOSYAL MEDYADA KARA PROPAGANDA

Biz daha önce Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında gördük. Türkiye'ye kimse ders veremez, Türkiye'nin sivil hassasiyeti biliniyor. Lastik yakıp Türkiye bombalıyor diyorlar. Kara propagandalar bizim kararlılığımızı engelleyemez.

Bazı NATO üyesi ülkelerden buna benzer açıklamalar geldi. Hepsi PKK ve YPG'nin aynı olduğunu biliyor. Türkiye'nin ulusal güvenlik endişesinin haklı ve meşru olduğunu söylüyorlar. Eğer Türkiye'nin buradaki endişesi meşruysa terör örgütüyle mücadele etmek de meşrudur. NATO dahil tüm uluslararası camiaya bildirimde bulunduk. Bildirimde uluslararası hukuktan kaynaklanan hakkımız olduğunu da ifade ettik. Hem meşru diyeceksiniz hem de yapılan harekata karşı geleceksiniz. Terör örgütünün sahada angajmanın olabilir benim problemim değil bu senin ikiyüzlülüğündür.

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in açıklamalarından satır başları;

NATO Türkiye'yi güney sınırlarının korumasında desteklemektedir. Harekatle ve DEAŞ'la mücadele konusunda kaygılarımı ilettim. NATO üyelerinden hiçbiri Türkiye kadar Orta Doğu'dan gelen saldırılara maruz kalmadı. DEAŞ ortak düşmandır ve hala tehlikelidir.  Kazanımlar tehlikeye atılmamalıdır. NATO Kuzey Suriye'de yer almıyor. YPG konusunda NATO'da bir fikir birliği yok.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-bakan-cavusoglundan-onemli-aciklamalar-41347657

Stoltenberg efendi utanmadan açık açık pyd Işide karşı ortağımızdır demiş.Barış Pınarı Harekatı başladıktan sonra Nato ülkelerinin tutumu bize Natonun aslında ne olduğunu açık ve net bir şekilde göstermiştir.Nato bu saatten sonra ülkemiz için sadece kendini Nato üyesi devletlere karşı savunması için ve ülkemiz aleyhine alınabilecek kararları veto edip engellemek adına zorunlu olarak üyeliğimizin devam etmesi gereken bir kuruluştur.Nato üyesi ülkelerle hiçbir ortak çıkarımız ve amacımız yoktur bundan sonra.Türkiye sadece ve sadece kendisi için Natoda kalmalıdır ve kalmak zorundadır.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #242 : 11 Ekim 2019, 16:28:25 »
Ajanslardan gelen son dakika haberine göre Terör örgütü YPG/PKK'nın Suriye'de işgali altındaki bölgelerden Suruç'taki sivillere yönelik havan mermili saldırısında 2 sivil vatandaş şehit oldu.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2905366-son-dakika-haber-teroristlerden-hain-saldiri-sehitler-var

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #243 : 11 Ekim 2019, 19:01:07 »
Alıntı
Macaristan:
Sığınmacı akınını engellemesi için Türkiye'ye sırtınızı dayarken kim Erdoğan'a daha çok darbe indirebilir diye yarışıyorsunuz.
Alıntı
Macaristan Hükümeti devam ediyor,
ABD'nin Pyd Pkk'ya tırlar ile silah yardımı yaptığının belgelerini göndererek Avrupa Birliğine, asıl ABD 'nin kınaması için teklif sundu..
AB şokta
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2019, 20:04:30 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #244 : 11 Ekim 2019, 19:50:39 »
Birleşmiş milletler genel kurulunda Türkiye'nin kınanması tasarısını "ABD-RUSYA" veto etti... Tarihte bu iki ülkenin veto ettiği başka bir tasarı var mı ben şahit olmadım...

Bunlar ses çıkarmadıysa olay bitmiştir. Yeter ki belirlenen -ABD-RUSYA'nın izin verdiği -hedeflere büyük bir hızla ulaşalım...

Tabi eline haritayı alıp 2-3 saat kafa yoran orta zeka bir üniversite öğrencisi , Suriye'de çıkacak bir iç savaşın bizim için hayırlı olmayacağını görebilirdi ama stratejik derinlik profesörü göremedi maalesef...

1- Libya ,Irak , Suriye ve Mısır ; 1948'den beri İsrail'in en büyük düşmanlarıydı , tüm Arap-İsrail savaşlarında bu 4 ülke İsrail'e karşı başroldeydiler. Ve adamlar ince ince işleyerek bu 4 ülkeyi tamamen köleleri haline getirdiler.... "Büyük resmi görmek"

2- Eset halkına şiddet uyguluyor , Irak kitle imha silahı üretiyor , Kaddafi teröristleri destekliyor , Mübarek baskı rejimi kurdu yalanlarıyla bu rejimleri yıkmak ..." Küçük resme takılmak"

İlk başta bu İç savaş çıkarma oyunu tuzağına düşmemeliydik bence... Suriye'nin parçalanması kime en çok yararı sağlar? Cevap büyük bir kesinlikle İsrail....
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2019, 19:53:08 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #245 : 11 Ekim 2019, 20:05:40 »
Birleşmiş milletler genel kurulunda Türkiye'nin kınanması tasarısını "ABD-RUSYA" veto etti... Tarihte bu iki ülkenin veto ettiği başka bir tasarı var mı.
Alıntı
BM Güvenlik Konseyinde Türkiye'yi kınamaya yönelik bildiriye Çin'in de ortak bildiri istemiyoruz diye karşı çıktığı bildirildi.

Rusya ve Çin'in ortak bildiriye karşı çıkması üzerine ABD'nin de bu görüşe katıldığı bildirildi. 
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2019, 20:07:34 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #246 : 11 Ekim 2019, 20:06:48 »
Alıntı
ABD'nin Pyd Pkk'ya tırlar ile silah yardımı yaptığının belgelerini göndererek Avrupa Birliğine, asıl ABD 'nin kınanması için teklif sundu..
AB şokta
« Son Düzenleme: 11 Ekim 2019, 20:15:19 Gönderen: カメせ »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #247 : 11 Ekim 2019, 20:09:05 »
Resulayn'daki mahalle aralarının çoğu saç çatılar tarafından gizlenmiş durumda ve bunların altı istisnasız terörist kaynıyor. O konumlardan birisinde bulunan ve ABD tarafından donatılan teröristler. https://t.co/egKKn8oB3X

Amerikan özel kuvvetleri tarafından eğitilen teröristler. Meskun mahalde çok dikkat etmeliyiz.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #248 : 11 Ekim 2019, 20:17:35 »
Alıntı
ABD'nin Pyd Pkk'ya tırlar ile silah yardımı yaptığının belgelerini göndererek Avrupa Birliğine, asıl ABD 'nin kınanması için teklif sundu..
AB şokta

Yaşasın Macaristan...

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #249 : 11 Ekim 2019, 20:29:59 »
Nede olsa uzaktan akrabayız