Anket

YPG/PKK konusunda Rusya ile yapılan mutabakattan memnun musunuz?

EVET
2 (18.2%)
HAYIR
9 (81.8%)

Toplam Oy Verenler: 11

Gönderen Konu: Barış Pınarı Harekatı  (Okunma sayısı 85993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: Barış Pınarı Harekatı
« Yanıtla #220 : 11 Ekim 2019, 08:59:21 »
Ya kendimizi tam olarak anlatamıyoruz yada diplomatik temsilcilikleimiz tam çalışmıyor. 

Malesef her ikisi de dogru Sn Firtina06.

1- Kendimizi tam olarak anlatamadigimiz asikar .
2- Diplomat olmayan ,diplomosiden pek anlamayan sirf yandas veya acikta kalmis eski partililerden diplomat temsilci elci olarak atanirsa o zaman  malesef sonuc boyle olur.

Diplomatlar uzmanliklari geregi temsil ettikleri devletin burokratik nedenlerle eksik kalmis ve pek anlasilamayan politikalari icraatlari bulunduklari ulke organlarina ve medya kuruluslarina anlatmasi ana gorevlerinden biridir. Ama hali ile bizde Diplomasi tek adama ,diplomatlar  = Monser diye adfedilirse sonuc boyle olur . Bu nedenle bazi konularda once kendi icimize bakmakta yarar oldugu kanisindayim.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #221 : 11 Ekim 2019, 09:07:58 »
Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 219 oldu.

277'ye yükseldi.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #222 : 11 Ekim 2019, 09:08:20 »
Dünyada Pakistan, Katar ve KKTC'den başka harekatımızı tam olarak destekleyen ülke yok maalesef. Kardeş dediğimiz Azerbaycan tam desteğini açıklamaktan aciz kaldı. Dost bildiğimiz Japonya, Filistin gibi ülkeler bile kınama açıklaması yaptılar. Ya kendimizi tam olarak anlatamıyoruz yada diplomatik temsilcilikleimiz tam çalışmıyor.  Aslında bu sayede dostumuz, düşmanimız kim öğrenmiş olduk. Demekki "Türk'ün, Türk'ten başka dostu yoktur sözü" abartı değilmiş.

Pakistan ve Katar Türk değil ki!

Senelerdir İşıd ile mücadele adı altında bu teröristlere tonla silah yığdılar. Bu silahlarla gerçekten Işid ile ciddi çatışmalara girdi YPG. Ve bunu her zaman dünya kamuoyunun gözleri önüne serdiler. Kameralar karşısında silahlarla bol bol pozlar verdiler, şirinlikler yaptılar. Kimse onların gerçek yüzlerini, terörist olduklarını söylemedi bizden başka! Ben o zamanlar, en başından beri hem Işid hem de pkk ile aynı anda mücadele etmeliyiz diye buradan avaz avaz bağırıyordum.  Işid'ı İslam'ın ordusu sanarak savunanlar bile vardı! Çoğunluk, "bırakalım birbirlerini yesinler" diyordu. Ama kimse YPG'nin arkasındaki büyük desteği görmüyordu. Ki o destek ile kazanacağı açıkça belliydi. Kazandığında da meydan onlara kalacaktı.

Dünyanın geneli şu an onları Esad ve İşıd gibi iki kötü ünvana sahip güce karşı varlıklarını korumaya çalışan savaşçılar olarak tanıyor. Bu güne kadar yaptıkları reklamlar sayesinde bizleri şu an mazlum Kürtlere saldıran bir devlet olarak görüyor.

Esasen dünya genelindeki insanların aksine ülkelerin yöneticileri gerçeği biliyor. Trump bile twitlerinde bunu vurguladı. Ancak çıkarları neyi gerektiriyorsa toplumlarını o yöne yönlendiriyorlar.

Ne yazık ki bazı şeyleri geç fark ediyoruz, daha doğrusu fark edenleri görmezden geliyoruz. Sonra da yalnızları oynuyoruz.

Türk değiller hocam anlıyorum fakat istisnalar kaideyi bozmuyor maalesef. Bu arada ABD'li yetkililerin bir taraftan ülkemizi ciddi bir şekilde tehdit ederken, birtaraftanda hala askeri işbirliğinden, ekonomik ilişkilerden bahsedebilmesi ( bkz. Graham örneği) artık ikiyüzlülük ve çıkarcılıkta kendilerini bile aştıklarını gösteriyor.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #223 : 11 Ekim 2019, 09:17:48 »
İyi de o kadar Türk devleti arasından bir tek KKTC destek veriyor. Diğerlerinden ses yok. Destek veren diğer iki ülke Pakistan ve Katar. Bu istisna değil ki!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #224 : 11 Ekim 2019, 09:26:21 »
İyi de o kadar Türk devleti arasından bir tek KKTC destek veriyor. Diğerlerinden ses yok. Destek veren diğer iki ülke Pakistan ve Katar. Bu istisna değil ki!

Hocam çoğu zaten Türk kimliklerini bir ölçüde kaybetmiş sadece soyları Türk. Kazakistan ve ya Türkmenistan gibi ülkelere gitsen zaten çoğu Türkiye Türkünü sevmez. Oralara giden tanıdıklarımdan bile bunun gerçek olduğunu biliyorum.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #225 : 11 Ekim 2019, 09:47:03 »
Ben halen yanimizda birlikte hareketet edebilecegimiz ulkelerin yanimizda olmamasini direk diplomasi eksikligimize bagliyorum bunun baska turlu izahi olamaz. " ille neden ariyorsakda once kendi icimize bakmaliyiz gerci neden onumuzde tabii gormek isteyenler icin"

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #226 : 11 Ekim 2019, 09:52:02 »
Baris Pinari harekatina odaklanmisken  IDLIP gozden kacirmayalim orasi yumusak karin  her an provoke edilebilir herhangi bir tarafca.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #227 : 11 Ekim 2019, 10:27:01 »
Aslında pkknın bu sahtekarlığını İngilizce olarak açıklayan resimlerle sosyal medyada yaymalıyız. Siviller olarak teröristlerin bu psikolojik harbine fazlasıyla karşılık verebiliriz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #228 : 11 Ekim 2019, 10:32:47 »
Alıntı
Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyinde terör örgütü YPG'ye yönelik Barış Pınarı Harekatı sürerken, sosyal medyada da propaganda savaşı devam ediyor.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, bir süredir Türkiye ve İslam karşıtı paylaşımlarıyla biliniyordu. Operasyonla bu karşıtlığını devam ettiren Yair, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi'nin bayrağı ile 'Özgür Kürdistan' ifadelerini kullanarak bir tweet attı.

KÜRTLERDEN YAİR'E FÜZELİ YANIT
Sonrasında Yair'e, başta Kürtler olmak üzere pek çok sosyal medya kullanıcısından tepkiler gecikmedi.

En dikkat çekeni de şu paylaşımdı:

"Ben Kürdüm, Vatanım Türkiye. Bu da bizim cevabımız. Bak, Kürtlerin yeri Türkiye iledir."

https://www.ensonhaber.com/netanyahunun-oglunun-paylasimina-kurtlerden-fuzeli-yanit.html

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #229 : 11 Ekim 2019, 10:34:33 »
Filistin'den Barış Pınarı Harekatı'na kınama yalanlaması

Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönündeki haberleri yalanladı.

Birçok devlet, Türkiye'nin Suriye'nin kuzey doğusunda terör örgütlerine yönelik gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin mesajlar yayınladı.

Filistin'in de Barış Pınarı Harekatı'nı kınadıkları yönünde haberler vardı.

"FİLİSTİN AÇIKLAMADA BULUMADI"
Maliki, yaptığı yazılı açıklamada, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak." ifadelerini kullandı.

Arap Birliği'nin toplanma çağrısına karşılık da Filistin olarak her zaman Arap Birliği toplantılarına katıldıklarını söyledi.

https://www.ensonhaber.com/filistinden-baris-pinari-harekatina-kinama-yalanlamasi.html