Gönderen Konu: Pohjanmaa sınıfı çok amaçlı korvet  (Okunma sayısı 2810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ankhises

• Ziyaretçi
Pohjanmaa sınıfı çok amaçlı korvet
« : 15 Ağustos 2019, 00:28:57 »
Finlandiya Deniz Kuvvetlerinin tedarik edeceği 4 yeni Pohjanmaa sınıfı çok amaçlı korvet. Geminin özelliklerine  bakınca Akdenizde savaş bekleyen biz değilde sakin sessiz hayat yaşayan Finlandiya sanıyor insan.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Ynt: Pohjanmaa sınıfı çok amaçlı korvet
« Yanıtla #1 : 15 Ağustos 2019, 00:55:39 »
Şu gemilere vls koymak çok zor değil yahu, milgem tamam görev tanımı vs şeyleri var ama 8-16 adet  vls konsaydı iyi olurdu hele hele şu akdeniz olayı varken.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2019, 01:37:48 »
Şu gemilere vls koymak çok zor değil yahu, milgem tamam görev tanımı vs şeyleri var ama 8-16 adet  vls konsaydı iyi olurdu hele hele şu akdeniz olayı varken.

Bizim Gabya sınıfı (Perry) fırkateynlere sonradan 8 hücreli mk41 vls eklemesi yapılmıştı yanlış hatırlamıyorsam. Eğer ADA sınıfı korvetlerin fiziki yapısı elverişliyse pekala vls eklenebilir.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 15 Ağustos 2019, 09:41:15 »

Onu geç adamlar korvete Aesa radar koymuş. Bizim bazı sitelerdeki çok bilgili arkadaşlar İ sınıfı için bile aman müsriflik, maliyet rererö yapıyordu.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 15 Ağustos 2019, 10:50:53 »
Valla abi bizimkiler sonra fark ediyor durumu 2-3 aya hava savunma kabiliyeti düşük derler sonra vls eklenirse eklenir   :D

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 15 Ağustos 2019, 10:56:36 »
Valla abi bizimkiler sonra fark ediyor durumu 2-3 aya hava savunma kabiliyeti düşük derler sonra vls eklenirse eklenir   :D
İ sınıflarının görev tanımı nedir ne değildir tam bilmiyorum ama benim açımdan dünya standartlarının çok altında bir gemi olacak. Hep dedim yine diyorum bizim acil alımla 4 adet hava savunma ve güdümlü füze yetenegine sahip fırkateyne ihtiyacımız var. Bunu dış alımla karşılar , İ sınıfında revizyone gider , günün şartlarına uygun özellikler eklenir tasarım değişikliğiyle beraber inşaa süreci başlar. TF2000den umudumu çoktan kestim zaten CAFRAD heba olmasın İ sınıfına konsun. Mesela TF2000i 2030dan önce görebileceğine inanan biri var mı bu sitede ?

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 15 Ağustos 2019, 11:39:51 »

Aslında type-26 projesine katılmak vardı 4 adet gemi siparişi versek iyi olurdu ama 2020 de üretim galiba

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2019, 17:14:21 »
Pohjanmaa’ya Saab Desteği

Squadron 2020 (Laivue 2020) projesinin bir parçası olarak Finlandiya Donanması için geliştirilen Pohjanmaa sınıfı dört adet korvete muharebe sistemi sağlayacak firma belli oldu. Gemiler Fin donanmasının su üstü harbe yönelik ihtiyacını karşılamak üzere geliştiriliyor.

Finlandiya Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre Saab firmasıyla 9LV Muharebe Yönetim Sistemi, ilgili sensör ve diğer sistemler dâhil olmak üzere bir dizi çözümü içerecek bir sözleşme imzalanacak. 26 Eylül’de imzalanması planlanan anlaşmanın 412 milyon Avro değerinde olacağı ve 2019-2027 yıllarını kapsayacağı belirtildi.

Saab’ın Kıdemli Başkan Yardımcısı Anders Carp, bu anlaşmanın Finlandiya ve Saab’ın çalışma ilişkisinde dönüm noktası olduğunu söyledi ve ekledi: “Finlandiya Donanması’nın yeteneklerini, savaş sistemi uzmanlığımızla  devam etmeyi dört gözle bekliyoruz”.

Finlandiya Deniz Kuvvetleri’nin envanterinde bulunan gemiler, Saab firmasının geliştirdiği en az bir sisteme sahip.

http://www.c4defence.com/Gundem/pohjanmaaya-saab-destegi/8696/1