Gönderen Konu: JHSV  (Okunma sayısı 6219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
JHSV
« : 22 Mayıs 2013, 23:49:33 »
JHSV

JHSV 2 Kabul Testlerini Tamamladı

ABD Deniz Kuvvetleri ikinci yüksek hızlı nakliye gemisi (Joint High Speed Vessel - Ortak Yüksek Hızlı Gemi) başarıyla kabul denemelerini tamamladı. Austal tarafından inşa edilen USNS Choctaw County Ortak Yüksek Hızlı Gemi, asker, yük ve araç taşımak için tasarlandı. JHSV 2,  USNS Spearhead (JHSV 1) başarıları ve alınan dersler üzerine inşa edildi.

Testler sırasında geminin ana sistem ve ekipmanları değerlendirildi. Testler tam güç çalışma, demir atma ve ana tahrik, mühendislik ve mürettebat destek sistemleri dahil gemi kontrol sistemlerini sergiledi. Deniz Kuvvetleri JHSV deniz denemeleri sırasında fazla 40 deniz mili hız ulaştı.

USNS Choctaw County ve USNS Spearhead ticari standartlar için tasarlanmıştır. Askeri kullanım için değişiklikler sınırlıdır. Gemiler 1.200 deniz mili mesafeye 600 kısa ton yük taşıyabilir. Sığ liman ve su yollarında çalışabilir. Ayrıca bir havacılık uçuş güvertesi bulunmaktadır.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 22 Ocak 2016, 12:25:17 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
3. JHSV'nin Denemeleri Başarılı
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2013, 22:30:21 »
3. JHSV'nin Denemeleri Başarılı

USNS Millinocket (JHSV 3), 13 Aralık tarihinde üreticisi Austal USA'nın Alaska Mobile'daki tersanesinde üretim testlerini başarıyla tamamladı. Bu testler; savaş, tahrik, balast, haberleşme, navigasyon ve görev sistemleri dahil geminin ana sistemlerine kapsamlı testler.

Gemi 35 knot/saat hızla 600 ton yükü 1200 deniz mili mesafeye taşıyabiliyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Beşinci JHSV'nin İsim Töreni Gerçekleştirildi
« Yanıtla #2 : 18 Ocak 2015, 21:49:44 »
Beşinci JHSV'nin İsim Töreni Gerçekleştirildi

ABD Donanması'nın Askeri Deniz Taşıma Komutanlığı, beşinci Müşterek Yüksek Hızlı Gemiye ( JHSV - Joint High Speed Vessel)  Austal USA'nın Alabama Mobile'daki tersanede isim verme törenini gerçekleştirdi. Cumartesi günü gerçekleştirilen törende gemiye USNS Trenton (JHSV-5) adı resmi olarak verildi.

Alüminyum gövdeli katamaran tipindeki müşterek yüksek hızlı gemiler 338 metre uzunluğunda ve 93 metre genişliğinde. Askeri birliklerin, askeri araçların, malzeme ve ekipmanların taşınması için tasarlanmıştır. 35 knot ortalama hızla 600 tonluk yükü 1200 deniz mili mesafeye taşıyabilir.

ABD Donanması'nın açıklamasına göre 312 kişi taşıma kapasitesine sahip Trenton, Askeri Deniz Taşıma Komutanlığı'nda göreve başladığında 22 sivil denizci de gemide görev yapacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: JHSV 2 Kabul Testlerini Tamamladı
« Yanıtla #3 : 18 Ocak 2015, 22:05:52 »
Üstte fotoğrafları görünen aynı sınıftan iki gemi farklı görünüyorlar!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
USNS Brunswick ABD Donanması'na Teslim Edildi
« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2016, 12:38:02 »
USNS Brunswick ABD Donanması'na Teslim Edildi

ABD Donanması, Austal'dan altıncı Seferi Hızlı Nakliye Gemisini teslim aldı. USNS Brunswick (EPF 6), ABD Askeri Deniz Taşımacılık Komutanlığı tarafından kullanılacak. Altıncı ve yedinci gemilerin inşasını içeren anlaşma 30 Haziran 2011 tarihinde imzalanmıştı.

Katamaran tarzı bir tasarıma sahip olan gemi ağırlıklı olarak alüminyum alaşımlarından imal edildi. Yaklaşık 338 feet uzunluğunda, 93,6 feet genişliğinde olan gemi, 48 knot hız yapabiliyor.Brunswick ve diğer EPF sınıfı gemiler; roll-on / roll-off boşaltma tesisleri ile sığ liman ve su yollarında çalışabilir. Gemilerde helikopter operasyonları için bir uçuş güvertesi ve araçların hızlı giriş çıkışları için bir yükleme rampası bulunmaktadır.

İnşasına devam edilen yedinci gemi USNS Carson City (T-EPF-7) bu yıl teslim edilecek.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2016, 12:39:35 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
USNS Carson City (EPF 7) Kabul Testlerini Geçti
« Yanıtla #5 : 08 Haziran 2016, 12:46:27 »
USNS Carson City (EPF 7) Kabul Testlerini Geçti

ABD Donanması Pazartesi günü, USNS Carson City'nin (EPF 7) Meksika Körfezi'nde gerçekleştirilen kabul denemelerini başarıyla tamamladığını duyurdu. USNS Carson City, ABD Donanmasının Austal ile imzaladığı 1,6 milyar dolarlık 10 gemiyi içeren anlaşmanın yedinci gemisi.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
İnsansız Gemilere Mızrak Başı
« Yanıtla #6 : 07 Ağustos 2019, 13:55:37 »
ABD Donanması, insansız hava ve su altı araçları için ana gemi olarak kullanmak üzere yüksek hızlı açık deniz nakliye gemisi (expeditionary fast transport vessel ) USNS Spearhead’i (T-EPF 1) test etti. Spearhead, Atlantik Okyanusu Key West’ten denize açıldı. Bu testte, suya indirilen insansız araçların görev sonrasında gemiye geri alınması süreci incelendi.

USA Austal firmasının tasarladığı 103 metre uzunluk ve 28 metre genişliğindeki kataraman platform 35 knot üstü hıza ulaşabiliyor. Platform, 41 mürettebata, 150 kişiye kadar konaklama birimine ve asker taşıma için ek 312 iskemleye sahip. ABD Donanmasının ikmal ve nakliyesinde sorumlu Askeri deniz ulaştırma komutanlığınca kontrol edilen USNS Spearhead, ilk yüksek hızlı açık deniz nakliye gemisi olma özelliğini taşıyor. T-EPF 1’in geniş, açık güvertesi, insani yardım, deniz güvenliği destek operasyonlarından istihbarat, gözetim ve keşiflere kadar pek çok göreve imkân sağlıyor. Gemi askeri, harekât alanının içine kadar taşıyacak.

http://www.c4defence.com/Gundem/insansiz-gemilere-mizrak-basi/8471/1