Gönderen Konu: Dünya'dan 6 kat büyük yaşama uygun gezegen keşfedildi  (Okunma sayısı 7313 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Dünya'dan 6 kat büyük yaşama uygun gezegen keşfedildi
« Yanıtla #10 : 02 Ağustos 2019, 09:30:49 »
Dunyadan 6 kat buyuk olan yeni gezegeninde ekolojik dengesini bozariz illallah. Dunyada bu isin masterini yaptik.  ;)

Acaba dünya rezervinin 6 kat büyüklüğünde petrol,uranyum, doğalgaz vs. de varmıdır ?....

;D ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #11 : 02 Ağustos 2019, 10:05:09 »
  ;D

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 02 Ağustos 2019, 11:46:27 »
Bizim hiç bilemediğimiz elementler bile olabilir. Her gezegen uniktir.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 02 Ağustos 2019, 11:50:59 »
Ah şu insanoğlu kendi gezegeni yetmiyor başka gezegenlerde yaşam arıyor.

Bulsa ne olacak napıcaksın orayıda istilacı çekirgeler gibi sömürüp başka bir gezegen arayacaksın.

Halbuki kendi gezegenini güzelleştirmek var iken ama malesef insanın kolayına kaçan dağıttığı yeri toplamayıp başka bir yere çöreklenmek.

Evrende nerede olduğumuzu gösteren güzel bir video (kendini karınca hisseden izlemesin kalpten gidebilir) :)

https://www.youtube.com/watch?v=3LVov9eNU6c

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #14 : 02 Ağustos 2019, 11:59:04 »
Ah şu insanoğlu kendi gezegeni yetmiyor başka gezegenlerde yaşam arıyor.

Bulsa ne olacak napıcaksın orayıda istilacı çekirgeler gibi sömürüp başka bir gezegen arayacaksın.

Halbuki kendi gezegenini güzelleştirmek var iken ama malesef insanın kolayına kaçan dağıttığı yeri toplamayıp başka bir yere çöreklenmek.

Evrende nerede olduğumuzu gösteren güzel bir video (kendini karınca hisseden izlemesin kalpten gidebilir) :)

https://www.youtube.com/watch?v=3LVov9eNU6c

Daha önce paylaşmıştık. Hatırlamak güzel oldu. :)
Teşekkürler...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 02 Ağustos 2019, 13:38:33 »
insan irkini yasamak istiyorsa  baska gezegenler aramak zorunda mecubur

yoksa kaybolup gidecek

gezenlere hakim olmak istiyorsa insan  irki teknolojiyi cok daha gelistirmezi gerekir

ama suana kadar ay- mars gitmek  yasamamiz  gerekirdi gec kalindi bu olaylarda

mesela ayda bulunan element  enerjimiz yetersizligini  bitiriyordu
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2019, 13:39:45 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 02 Ağustos 2019, 15:45:41 »
En yakın hayat ihtimali olduğu sanılan gezegen bile 31  ışık yılı uzağında bu ne demek biliyormusun NŞA şartlarında 80 sene yaşıyorsun ve uzay içerisinde dünya şartlarını oluştursan dahi malesef kemik yapısı eridiği için bu kada yıl/zaman a dayanabilmesi mümkün olmamakta.

Farklı gezgenleri ancak teleskop ile gözlemleme kabiliyetimiz dışında ek olarak filmlerdeki gibi uzay gemileri ile gidip gelmemiz yakın orta gelecekte zor görünüyor.İnsanoğlu bu kadar gelişmiş teknolojiler ve 195.000  yıldır yaşadığı gezegende ancak kendisinden 380.000 km ötedeki Ay'a gidip gelebilmiştir.

Bu dediğimiz uzaklıktaki gezegen ise 294.000.000.000.000 km uzaklıktadır

195.000 yılda 380.000 km öteye gitme başarımız mevcut ise bir doğru orantı yaparsak.Yaklaşık olarak 7.775.000 yıl sonra dediğimiz gezegene gidebiliriz :)

Tabi o zamana dünya kalırsa.

« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2019, 17:38:59 Gönderen: Hilal-i Ahmer »

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #17 : 02 Ağustos 2019, 16:30:01 »
Hocam 31 ışık yılı değil miydi? Ben planlarımı ona göre yaptıydım 😁
Bu mesafeyi katedebilmek için kuantum fiziğini çözmek şart. Atom altına indikçe işler şaşırtıcı olmaya başladı.

Çevrimdışı Hilal-i Ahmer

• DefenceTurk
  • *
  • -1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 02 Ağustos 2019, 17:38:45 »
Pardon yazım yanlışı olmuş düzelttim :)

Kuantum mekaniğini umarım bir gün insanoğlu çözebilir.Ama çözene kadar gezegenimize iyi bakmamız şart.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 03 Ağustos 2019, 13:24:30 »
Oraya gidilir arkadaşlar yöntemi şöyle olur. Spermi ve yumurtayı dondurursun 1 milyon yıl oraya bir araçla gidersin sonra orada bir iki düzine yumurtayı döller bebeği labaratuvar şartlarında üretirsin onu yapay zekalı otomasyon ile büyütürsün sonra kapıyı açar salarsın dışarı orada ürer çoğalır al sana 30 ışık yılı uzağa gittin. Siz gitmeyi hep kendiniz gidecek gibi hayal ediyorsunuz oysa önemli olan oraya insan gitmesi sizin değil. Bu sene başlayalım teknoloji var diyelim her sene 10 araç yollayalım al sana insanlık yayıldı kurtuldu. Hayata mağra devrinden başlarlar belki ama ne önemi var önemli olan zürriyetsiz kalmayalım. Yani işin espirisi çok çok uzaklara insan ömrünün bin katı mesafelere ulaşmak teorikte mümkündür tek yapman gereken bu uzun yıllara dayanacak bir araç yapıp onu binlerce yıllık bir yolculuğa çıkartıp orada bir bebek üretmek    biraz yürüyecek kadar beslemek büyütmek sonra doğaya salmak. İlkel yaşam varsa yaşar yoksa 12 yaşında serbest bırakırsın biraz eğitirsin donatırsın 200 yıl sonraki teknoloji bu otomasyonu rahatlıkla halleder. MEsela yörüngeye yerleşir 20 yılıda orada geçirirsin bebek yörüngede yetişir sonra gezegene iyi eğitimli bir kaç insan iner uzay gemisinde yaşamaktan başka çareleri olmaz hapis hayatı yaşarlar belki bağlarsın 5 yaşına kadar deney maymunu gibi emzirirsin eziyet çekmiş ne önemi var maksat insan ortaya çıksın gezegene insin. Bu bana yetmez medeniyetimiz de gitmeli hayvan gibi orada yeni baştan uygarlaşmak bana bir şey kazandırmaz dersen insanı eğitirsin sen Türksün dersin dilini öğretirsin videolar izletirsin kitaplar yanına verirsin Allahı peygamberi anlatır namazı öğretirsin burdan devam ederler biz dünyadan geldik derler okuma yazma bilerek bilgisayar üreterek çoğalırlar
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2019, 13:40:34 Gönderen: serkan »
beğen