Gönderen Konu: Dünya'dan 6 kat büyük yaşama uygun gezegen keşfedildi  (Okunma sayısı 7315 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Dünya'dan 6 kat büyük yaşama uygun gezegen keşfedildi

Amerikan Havacılık ve Uzay Ajansı (NASA), uzak bir güneş sisteminde yaşam için uygun koşullara sahip gezegen keşfetti.
ScienceDaily'nin haberine göre, NASA'nın öte gezegen keşif uydusu TESS, Güneş Sistemi'nden 31 ışık yılı uzaklıkta "GJ 357 d" adı verilen bir süper gezegen keşfetti.     

Dünya'dan yaklaşık 6 kat büyük gezegenin yıldızının, "Goldilocks" olarak adlandırılan yaşanabilir kuşağında yörünge dönüşü yaptığı belirtildi.     

GJ 357 d'nin yıldızına olan mesafesinin, atmosfer basıncının uygun olması halinde gezegenin yüzeyinde suyun sıvı halde bulunmasına olanak tanıyabileceği de kaydedildi.     

Keşifle ilgili ayrıntılar "Astronomy&Astrophysics" adlı dergide yayımlandı.   

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/dunyadan-6-kat-buyuk-yasama-uygun-gezegen-kesfedildi-41290903
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Dünya'dan 6 kat büyük yaşama uygun gezegen keşfedildi
« Yanıtla #1 : 01 Ağustos 2019, 18:45:35 »
bizim araclari kac günde gider  ben gidmeye hazirim

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 01 Ağustos 2019, 22:14:52 »
Şu anki teknoloji seviyemiz ile maalesef binlerce yıl sürer :'(
Bende gitmeye hazırım. Ancak iyon motoru teknolojisi umut vaadediyor. Gelişirse daha hızlı sürebilir.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #3 : 01 Ağustos 2019, 22:26:19 »

Serkan’a sorun.  O oradan geliyor.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 01 Ağustos 2019, 22:44:56 »
Dunyadan 6 kat buyuk olan yeni gezegeninde ekolojik dengesini bozariz illallah. Dunyada bu isin masterini yaptik.  ;)

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #5 : 01 Ağustos 2019, 22:51:16 »
Dunyadan 6 kat buyuk olan yeni gezegeninde ekolojik dengesini bozariz illallah. Dunyada bu isin masterini yaptik.  ;)

İllaki oraya gitmek istiyorsanız ya epey kilo vermenizi  veya kaslarınızı güçlendirmemizi tavsiye ederim. Kütlenin gravitasyonuna eşit olan hesabı göz önüne alın.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #6 : 01 Ağustos 2019, 23:23:44 »

İllaki oraya gitmek istiyorsanız ya epey kilo vermenizi  veya kaslarınızı güçlendirmemizi tavsiye ederim. Kütlenin gravitasyonuna eşit olan hesabı göz önüne alın.

6 kat büyük diyorsa hacimsel büyüklüktür diye düşünüyorum. Eğer öyleyse yarıçap yaklaşık 1.82 kat fazladır. Çekim de yaklaşık o oranda artacaktır (tabi merkezkaç kuvveti bilinmeden özkütle bilinmeden tahminim)

80 kiloysanız birden 160 kilo taşıyor gibi olacaksınız ve sonraki nesiller buna uyum sağlayacak şekilde kısa uzuvlar ve akciğer değişikliğine uğrayacaktır.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 01 Ağustos 2019, 23:25:49 »

Bu konuyla alakalı AVATAR filmi vardı. Dünyadan milyonlarca ışık yılı uzaklıkta Pandora isimli bir gezegende maden işletmeciliği yapılıyordu. Fakat Pandora' nın kendine has bir ekosistemi vardı ve Pandora' yı korumaya çalışan Navi halkı mevcuttu. Bu Navi halkı doğayla iç içe yaşayan bir halktı ve kendine has bir inanç sistemleri bulunuyordu. Bizi ilgilendiren tarafı ise  Navi halkının inancıydı. Eski inancımız TENGRİ inancıyla birebir örtüşüyordu. Zannediyorum ki film yapımcıları filmi TENGRİCİLİK üzerine kurgulamış.

İzlemek isteyen olursa;
https://www.filmmodu.com/avatar-hd-turkce-dublaj-izle
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2019, 23:31:04 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 01 Ağustos 2019, 23:51:25 »

Bu konuyla alakalı AVATAR filmi vardı. Dünyadan milyonlarca ışık yılı uzaklıkta Pandora isimli bir gezegende maden işletmeciliği yapılıyordu. Fakat Pandora' nın kendine has bir ekosistemi vardı ve Pandora' yı korumaya çalışan Navi halkı mevcuttu. Bu Navi halkı doğayla iç içe yaşayan bir halktı ve kendine has bir inanç sistemleri bulunuyordu. Bizi ilgilendiren tarafı ise  Navi halkının inancıydı. Eski inancımız TENGRİ inancıyla birebir örtüşüyordu. Zannediyorum ki film yapımcıları filmi TENGRİCİLİK üzerine kurgulamış.

İzlemek isteyen olursa;
https://www.filmmodu.com/avatar-hd-turkce-dublaj-izle
[/quote]

Sn Partikul " Masallah bilgi dagarciginiz bir cok konuda zengin . Ansiklopetiyi aratmazsiniz tebrikler"

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #9 : 02 Ağustos 2019, 08:29:01 »
Acaba dünya rezervinin 6 kat büyüklüğünde petrol,uranyum, doğalgaz vs. de varmıdır ?....