Gönderen Konu: Türkiye VS Mısır  (Okunma sayısı 40677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye VS Mısır
« Yanıtla #40 : 11 Temmuz 2019, 22:42:42 »
Battlestar' a +1 verdik de zaten... Konuyu çok saptırdık ama iki çift laf da ben edeyim.

Şimdi bakınız, tapu nedir? Bu memleketin toprağı altında yatan her bir Türk evladı, bu memleketin tapusudur. Bu kavramın içine; bu topraklar için toprağa düşmüş askerden tutunda, eceliyle Hakk' a yürümüş dedelerimize kadar herkes girer. Yani her bir mezar taşı, kendi çapında bir tapu senedidir.

Peki bu topraklar bize göre niye kutsaldır? Evet açıkça söylüyorum; bu topraklar aynen Mekke gibi, Kabe gibi kutsal topraklardır. Yediğimiz, içtiğimiz, uğrunda öldüğümüz, gerektiğinde altına gireceğimiz topraklar bizim için kutsaldır ve aynen Mekke' den, Kabe'den, Kudüs' ten farkı yoktur. O kadar kutsaldır yani... ama her bir cm² si her bir cm³' ü... Hani mavi vatan dediğimiz; denizlerimiz göllerimiz de var ya... yani hacim kaplayan her bir vatan toprağı veya suyu kutsaldır diyoruz. Kutsallık atfeden ölçü ise; bizim tarih bilincimiz, fikir dünyamız ve vicdanlarımızdır. Bizler bu ölçüler dahilinde kutsallık atfediyoruz. Yani ilahi bir tasarruf değildir. Olmasına da gerek yoktur zaten.

Şimdi gelelim Atatürk' e... Atatürk' ün yattığı yerde kutsaldır hocam. Bizler Türk milleti olarak; atamıza, dedemize, ceddimize sahip çıkarız. Şayet öyle olmasaydı, Selefiler gibi dozerle mezar taşlarının üzerinden geçerdik.

Kutsallık anlayışı bu şekilde olan bir insanın; memleketin havasına, suyuna, dersine, ırmağına, otuna, böceğine, ağacının dalına yaprağına, her bir çakıl taşına gözü gibi bakması gerekmez miydi? Vatan ve vatansızlık kavramı bakınız ta nerelerden nerelere nüksediyor! Çevre hassasiyeti, vatan hassasiyeti olmayan orta doğu kafalıların bu topraklara yaptığı kötülüklere her gün şahit olmuyor muyuz?

Atatürk' ümüz noktayı koymuş hocam; bu topraklar için yüreği atan herkes bu toprakların asli unsurudur. Arnavut' tur, Boşnaktır, Makedon' dur fark etmez. Ben Türk' üm diyen herkes Türktür. Böyle kabul ediyoruz. Örneğin bi' soru soralım; 5 Milyon Suriyeli bu toprakları kutsal kabul edebilir mi?

« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 22:44:42 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #41 : 11 Temmuz 2019, 23:13:47 »
@partikul

Haaa net ol canimi ye. O zaman benden bop esbaskanligi, yeni osmanlicilik falan beklemeyeceksin. Esad'in levant'i gibi bir butik devlet neyine yetmiyor?!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 11 Temmuz 2019, 23:27:41 »
@partikul

Haaa net ol canimi ye. O zaman benden bop esbaskanligi, yeni osmanlicilik falan beklemeyeceksin. Esad'in levant'i gibi bir butik devlet neyine yetmiyor?!

Net ol! diyon da.. ben net şekilde ne demek istediğini anlayamadım şimdi  ::) Bi' de konu ikili tartışmaya döndü abicim ya...  Şimdi biz neyi tartışıyoz, bende ipin ucunu kaçırmaya başladım. Konu Mısır' mı, Türkiye' mi, dünya mı, uzay mı... ipin ucu iyice kaçtı.

Zaten ben, BOP Eşbaşkanlığı ve Yeni Osmanlıcılığa karşıydım, senden beklediğim bir şey de değildir. Yeni Osmanlıcılık niye sakat bir ideoloji biliyor musun? Kendine yapabileceklerinin ötesinde güç atfediyorsun çünkü, Yav, senin kapasiten istiap haddin belli... Ölçün, hacmin, öz kütlen belli. Orta doğunun orta büyüklükte bir devletisin. Yapabileceklerinin bir haddi var. Bunları hiç hesaba katmadan, ben ümmet esasına göre yayılmacı bir politika izleyeceğim diyorsan, bir dünya gücüne taşeronluk yapmak istiyorum demek istiyorsundur. Açık söylüyorum, Yeni Osmanlıcılık; Amerika' ya İngiltere' ye İsrail' e taşeronluktur.

Net ol canımı ye diyordun ya... Al sana bu kadar net işte! O sevdaya, Libya' nın da içine ettiler, Mısır' ı da karıştırdılar, Suriyeyi' de mahvettiler... Her musibetin arkasında bir akılsızlık vardır hocam.   

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #43 : 11 Temmuz 2019, 23:31:53 »
Arkadaşlar, abiler ben yetkili değilim ama rica edelim konunun özüne dönelim. Ben bu konuyu bunun için açmadım .

Mesela şunu tartışabiliriz bizden çok daha kötü bir ekonomiye sahip , nato üyesi bile olmayan ve daha önemsiz bir ülke olan mısır nasıl bizden daha iyi bir kara kuvvetleri envanteri ve hava kuvvetleri envanterine sahip oldu ?

Bunda milli projeleri beklememizin bir rolü var mıdır ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #44 : 11 Temmuz 2019, 23:32:08 »
Konu ne kadar da sapmış. Fenotipten genotip çıkarma noktasına kadar gelmiş. Araştırmalar neticesinde ortaya çıkarılan bir gen haritası vardır alt haploid gruplar falan belirtilir. Orada da gen grupları yazar ve yüzde verir ancak ırk adı yazmaz yazamaz. Daha çok bölgeleri işaret eder. Oradan bişeyler çıkarılabilir de çıkarılamaz da (zorlama olur çoğu)

Mustafa Kemal gayet akıllıca bir söz söylemiş ve “Ne mutlu Türküm diyene” demiştir. Türklük ırk üzerine değil kültür üzerine kurulursa birlik sağlanır. Senin gibi konuşan senin gibi şakalaşan oturup bazlama yiyen, saz çalan  İç Anadolulu adama kızıl saçlarından dolayı sen Keltlerin torunusun Türk değilsin dersen adam sana küfür eder. Bu ülkede baskın kültür Türk kültürü olduğu için Türkiye olarak ayakta ve o adla anılıyor. Mezhep ve müslümsnlık soslu şovenizm ile Arap kültürü lehine asimilasyon yapılırsa bir tarafımızı da yırtsak dünya bizi Araplarla aynı görür. Size yurtdışında deveye binip binmediğinizi sorarlar. Çünkü içimizdeki bazı mallar havalimanında deve kurban ederken binlerce turist görmüştür. 

Ayrıca; bana saf ırka sahip bir topluluk gösterebilir misiniz? Uzun yıllar planlı şekilde izole yaşayan Japonlarda dahi bunu bulamazsınız. Belki Mikronezyada vs bi nebze.

Haa; Mustafa Kemal dediğiniz gibi Makedon genine sahip olsa dahi ona saygı ve hayranlık duyardım.

Bence bu yazıların çoğu silinmeli veya taşınmalı. Yeri burası değil.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #45 : 12 Temmuz 2019, 09:02:34 »

Konuları dağıtan arkadaşlar için yeni bir yetkili arkadaş...
Tatlı sert...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
« Yanıtla #46 : 12 Temmuz 2019, 09:16:53 »
İsrail hava kuvvetleri bizim hava kuvvetlerinden çok daha güçlü malum Abd verdikçe veriyor. Balistik desen adamlarda anti balistik sistem var.

İsrail ABD için Ortadoğu'da ileri karakoldur....normal...abd israile arow ya da iron dome için elinedki bütün teknik ve mali desteği sunmuş...düşünün bunu dünyada bir tek israile yapmış...daha kısası ve özü abd İsrail için gözünü kırpmadan savaşa girer o derece... yoksa el kadar İsrail

merkava
arow
ıron dome
deneysel de olsa kfir savaş uçağı
saar sınıfı korvetler
spike atgm
heron harpy uav lar
türlü türlü havadan denizden karadan atılan seyir ve balistik füzeleri
ve nihayet nükleer silahları

ez cümle
tek başına yapabilir mi İsrail=abd yada tam tersi

adamlar tüm Ortadoğu ve ön asyada istedikleri gibi at koşturuyor
yemişim yunanı mısırı suudu onları tehdit olarak görmüyorum işim açıkcası
Nükleer silaha benim bildiğim kadarıyla Fransız yardımı ile yaptılar. Teknoloji desteği olsa da bu İsrail'in çalışkan bir millet olduğu gerçeğini değiştirmez. Dediğiniz silahların bir kısmı ABD yardımı ile olsa da büyük çoğunluğu kendi mühendislik başarılarıdır.

ülke menşei önemli değil arkadaşım..
Fransa elinden olsa bile bunun ABD bilgisi onayı ve desteği olmadan yapamazlar
benim nazarımda trumpa sebep birbirlerine hırlasalarda ara ara bu sıralar
batı Avrupa ve kuzey Amerika aynıdır...

Mühendislik başarısına kısmen katılırım ama özellikle arow ailesi gibi ıron done sistemleri kendi mühendislik başarıları olarak kabul edemiycem şahsen.... ( israilin merkava tanları MTU motor ve RENK şanzıman kullanırken ve bunları teminde hiç ama hiç sıkıntı çekmez iken)

Bu kapasitede sistemleri ancak ve ancak çok ciddi mühendislik desteği ile yapabilirler daha dorusu bu işte birikimi olan bir ülke ile ki o da ABD oluyor

misal Çin Japonya Rusya ve hatta Avrupa'da bu kapasite bir hss ve atbf yok bizi geçtim bu ülkelerin mühendislik altyapıları herhalde İsrail ile mukayese edilmeyeceği görüşündeyim...

Not: şimdi s-400-500-600 diyenler için arow ile s 400 ailesi tamamen farklı konsept silahlar onuda ayrıca tartışırız değerli dostlar

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 09 Eylül 2019, 22:06:55 »
[
Alıntı
img]Mahmoud Gamal
@mahmouedgamal44

The Egyptian Air force fighter jets fleet by 2020/2021 will be as following:-

(24)- Rafale

(46)- MIG-29M/M2 (one fighter jet  lost in training flight last year)

(15)- Mirage-2000

(220)- F-16 Falcon block(15/32/40/52)

(24)- Su-35 Flanker[/img]

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #48 : 10 Eylül 2019, 13:57:33 »
Bu ne çeşitli envanter böyle sanki Alis harikalar diyarında

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 10 Eylül 2019, 15:08:56 »
Bu ne çeşitli envanter böyle sanki Alis harikalar diyarında
Yalnız o envanteri adam gibi idame ettirirlerse İsrail'den sonraki en büyük tehdit olurlar helede şuan ki konjonktür de.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR