Gönderen Konu: Türkiye VS Mısır  (Okunma sayısı 40635 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: Türkiye VS Mısır
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2019, 13:49:00 »
İsrail hava kuvvetleri bizim hava kuvvetlerinden çok daha güçlü malum Abd verdikçe veriyor. Balistik desen adamlarda anti balistik sistem var.

Tam iki kat üstün. Sadece sayıda değil deneyim bakımından. Uyguladıkları manevrayla Suriye’nin S 200 ile Rusların nakliye uçağının düşmesine sebep oldu.

Taktiksel manevra kabiliyet konusunda İsrail pilotları Araplardan fersah fersah öndeler.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2019, 13:54:15 »
Bizimde arkamizda pakistan var dakika demeden atomlar hemen gelir yada

hükümet yapmaya baslamistir atom olmasaydi dogu akdenizde dik duramazdik bunu abd -yahudiler iyi

bilir yahudilerin sonunu biz gedirecegiz arablar  yöneticileri bes para edmez ama arab gencligi baska

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #12 : 11 Temmuz 2019, 13:58:56 »
Bizimde arkamizda pakistan var dakika demeden atomlar hemen gelir yada

hükümet yapmaya baslamistir atom olmasaydi dogu akdenizde dik duramazdik bunu abd -yahudiler iyi

bilir yahudilerin sonunu biz gedirecegiz arablar  yöneticileri bes para edmez ama arab gencligi baska

Yok Pakistan kendi derdiyle mesgul. Sadece arkadasiz. 😀

Bir de senin hesabi kac kisi kullaniyor tumucin? Mesai usulü mü, yoksa nöbetleşe mi kullaniyorsunuz  hesabi?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 11 Temmuz 2019, 14:16:13 »
Orta doğu için en büyük tehdit İsrail' dir diyorsak, İsrail' in doğal düşmanlarını yaşatmamız gerekiyordu. Kimdi onlar; Kaddafi' ydi, Saddam' dı, Esad' tı. İlk önce Saddam' ın işini bitirdiler... Türkiye' nin bu konuda yapabileceği pek bi' şey de yoktu. Belli ölçülerde Türkiye' nin inisiyati dışında gelişen olaylardı. Ancak berbat kriz yönetiminin de etkisiyle Irak' ın parçalanmasında rol aldık. Netice itibariyle Irak' ın kuzeyinde de facto Kürt devleti kuruldu... Çok büyük yanlış.

Sanki bunlar yetmezmiş gibi, Arap Baharı sevdasıyla Amerikanın taşeronluğuna soyundular. Günahların en büyüğüdür! Tunus' da başlayan süreç, Libya ve Mısır derken; Suriye' ye kadar dayandı. Libya' nın devlet geleneği olmadığı için Libya biranda darmadağın oldu. Mısır O açıdan daha şanslıydı, paçayı belli ölçülerde kurtarmayı başardı. Bunda İsrail' e politik yakınlığının etkisinin olduğunu değerlendiriyorum. Yani Mısır' ın kan gölüne dönmesinin İsrail' e faydası yoktu. Adam zaten İsrail' e teslim olmuş...! Niye Mısır' ı kan gölüne çevirsin ki? Asıl tehdit Suriye idi... Suriye' nin bertaraf edilmesi, İsrail için yaşamsal önemdeydi. İşte bu İhvancılık sevdası var ya... Türkiye' nin ocağına incir ağacı dikmiştir. Politik öngörüsüzlük, Cumhuriyet devrimlerine karşı hazımsızlık ve çağ dışı Ümmet anlayışları nedeniyle; adeta devletimizi uçurumun kenarına kadar getirdiler. Az kalsın 15 Temmuz günü uçurumdan aşağı yuvarlanıyorduk. Tabii, bu 15 Temmuz kalkışmasına ''kontrollü darbe'' diyenler de olmakla birlikte, büyük bir badire atlattığımız muhakkaktır. bana göre bu 15 temmuz kalkışmasını sürecin bir parçası olarak değerlendirmek lazım.

Özetle, bölgemizde İsrail' i rahatsız edecek devletlere ihtiyacımız vardır. Peki kimdir onlar; İran' dır, Suriye' dir. Peki, İsrail, bu hamlelere karşı nasıl bir yol haritası çiziyor dersek... O da kendisini rahatlatacak bir devlete ihtiyaç duyuyor. O devletin adı da Kürdistan' dır.

Şimdi burada Türkiye' nin yapması gereken iş; Mısır ve Suriye ile olan ilişkilerin düzeltilmesidir. Hem Doğu Akdeniz' de ki Türkiye karşıtı ittifakı çatlaşmış oluruz, hem de Suriye' nin toprak bütünlüğünü korumak suretiyle İsrail' in Kürdistan planını engellemiş oluruz. Peki bunları yapmamıza engel olan şey nedir dersek; Şu İhvancı kafa yapısı var ya... İşte şu İhvancı kafa yapısı, bizim bu hamleleri yapmamıza engel oluyor.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #14 : 11 Temmuz 2019, 14:35:32 »
@partikul,

Okumalarini yanlis yapiyorsun.

Kaddafi, İsrail'e karsi degildi. İktidara gelmesine bak anlarsin. Kendisini iktidara getirenler, kellesini aldi.

Esad, konusu da oyle. Baba esad sapina kadar israil karsitiydi. Ogul esad ise Londra tedrisatli zaten biliyorsun. Lubnan'daki Hizbullahcilara Esad'i sor anlatsinlar sana!

Kuzey İrak'ta kurulan barzani devletinin yasamayacagi belli olunca, bize (rte'ye) biatini
Vermeye geldiler. Pkk oyun disi aktor oldu.

İsrail konusunda paradigma degisiyor. 2008'e kadar arkasinda abd vardi. Artik baskasi var.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 14:37:46 Gönderen: UYVAR »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 11 Temmuz 2019, 14:52:01 »
@partikul,

Okumalarini yanlis yapiyorsun.

Şimdi sevgili arkadaşım, şu karşıtlık değillik meselesi üzerinden... Kaddafi İsrail karşıtıydı diyorsak; İsrail' in kuyusunu kazıyordu demiyoruz. Adamın eti belli budu belli. Kendine has bir duruşu vardı, politik çıkışları sert ve cesurcaydı. Yapabileceklerinin çerçevesi belliydi; yapabileceği kadarını yaptı, söyleyebileceğinin fazlasını söyledi ve bu dünyadan göçtü gitti. Hepsi bu kadar.

Peki mevcut durum eskisinden daha mı iyidir? Eskiden bi' muhatabın vardı. Libya açısından artık bir muhatap bulamıyorsun. En kötü yönetim modeli bile kaos ortamından iyidir. Diyelim ki Doğu Akdenizde ki MEB ( Münhasır Ekonomik Bölge) anlaşmaları konusunda; Libya' da kiminle muhatap olacaksın? Hayır yani, oraya Firkateyn göndermeye değer miydi yani! 

Esad konusuna gelince... Babası şöyleydi, kendi böyleydi! Tamam... Daha ılıman politikalar izliyordu. Sert güç kullanmak istemiyordu, şuydu buydu. Yav, Türkiye olarak Suriye' yi avucumuzun içine almıştık. Artık ortak bakanlar kurulu toplantıları yapıyorduk. Tam bir politik entegrasyona doğru gidiyorduk... Ne oldu da, bir anda düşman olduk? Bunda İsrail' in dahli var mıdır? Çözümlemeye oradan başlamak gerekiyor.   

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #16 : 11 Temmuz 2019, 15:20:14 »
Ben o konuda hala 2011'de yazdigim iletideyim. Suriye savasi Selefi cihadciligi tasfiye etmek icin duzenlenmisti. Zira esad da o maça yok!

Perde gerisinde tr-suriye anlasma yapmis bile olabilir. O savasa alet olan cemaat-davutoglu kligi de tasfiye edildi ya da öyle gosterildi.

Tum Selefi cihadcilar temizlendi, Şii paramiliterler harcandi, iranli generaller suikastlere ugradi. Abd özel kuvvetleri ve havagucu bolgeye coreklendi. Ama Esad hala ayakta. Ne zaman cihadcilar bir sehrinele gecirse, İsrail havagucu Şam'i bombaliyor.

Simdi de "kandirilan" cb, Esad ile barismanin yollarini ariyor. Cok fazla tesadüf var!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 11 Temmuz 2019, 15:53:09 »
Hocam, şimdi sen sebepleri es geçip,  sonuçları da bir kurguymuş gibi yorumluyorsun. Bu çok hatalı bir yöntemdir. Sana bir örnek vereceğim... Şimdi şu milli mücadele karşıtları, Atatürk düşmanları veyahut ümmetçi/ hilafetçi tayfanın argümanlarına bi' göz atalım;

İslamcı cemaatlerden bir zat, geçmiş zamanda bir video yayınlıyor ve diyor ki;

''Atatürk Çanakkale savaşında askerlere niye '' size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum'' dedi biliyor musunuz? Ölüme gönderdiği 400 bin kişi kimdi biliyor musun? Halifeliğin ve saltanatın gerçek cengaveriydi bunlar. Kıyım yaptılar orada. Niye, çünkü Çanakkale olmadan önce halifeliğin ve hilafetin kaldırılması ve halifenin sürgün edilmesi planları vardı. Karşı çıkacak kadronun bir yerde biçilmesi lazımdı. Onun için silahsız silahsız insanları size ölmeyi emrediyorum diye sürüldü...''

-diyordu.

Şimdi bak! bu çok ilginçtir. Bu iftirayı atan kişi hem iftira atıyor hem de sebep sonuç ilişkisini kuramıyor ya da kurmak istemiyor.  Linki de şu: https://www.youtube.com/watch?v=xIVi24aEByM

Seninki de buna dönmesin sonra... Diyorsun ki, amaç Cihatçıları biçmekti (!) Çok yanlış bir yorum. Sonuç öyle oldu arkadaşım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #18 : 11 Temmuz 2019, 16:08:54 »
Benimki ona donemez, zira isin basinda ben bunu savundum. 2011'de yani! Sonra yasananlara bak.

Dogru fikirleri nasil yipratirsin biliyor musun? Ayni fikri trollere ve beceriksizlere savundurarak!

Tarih beni hakli cikardi arkadasim. Birilerinin gizli ajandalari silahi ve dinleri ortadogu'dan kazimakti. Paraya tapan bu ateistler ifşa oldular!

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #19 : 11 Temmuz 2019, 16:29:37 »
Amaç İslam dünyasını bertaraf etmekse, onların müdahil olmasına gerek yoktu. Zaten İslam, İslam olmaktan çıkalı çok uzak zaman olmuş. Ümmet dağılmış, akıl-mantık itibar kaybetmiş; nakil, aklın önüne geçmiş ve İslam yüzyıllar içinde bir öncekini tekrar eden ölü bir din haline gelmiş. Hz. peygamber; ben güzel ahlâkı tamamlamaya geldim diyeli çok olmuş; sonrasında İslam' da güzel ahlâk namına hiçbir şey kalmamış. O ahlâkı birazcık birazcık biz Türk milleti yaşatıyorduk; belli ölçülerde Türk milletinin de ahlâkını bozdular.

Büyük Türk milleti olarak; Araptan da, Arap' ın ahlâkından da, Arap' ın geleneğinden de uzak duracaksın. Şiarımız bu olmalıydı... O açıdan yok Selefilik miş, yok İhvancılık mış... Bunlar yanlış işler. Türk milletinin geleneksel bir inanç yapısı vardı; bu inanç yapısını muhafaza etmek gerekiyordu. Nedir, geleneksel sünni Hanefi/Maturidi inanç sistemi... Onu da bozdular. Ben tümüne karşıyım ayrı bir olay... neticede benim kendime göre bir inanç sitemim var. Bakınız beğenmediğimiz şeyleri bile arar olduk! ilginç olan tarafı budur.