Gönderen Konu: Türkiye VS Mısır  (Okunma sayısı 40651 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mimkemal

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye VS Mısır
« Yanıtla #130 : 04 Şubat 2021, 01:25:59 »
Scalp tan ziyade Mısır için Meteor füzesi edinmek hayati öneme sahip. Adamların Amraam kabiliyeti dahi yok. Uzun ve orta menzilde yeni nesil güvenilir hiç bir mühimmatları yok. İsrail faktöründen dolayı büyük ihtimal asla vermeyecekler o füzeyi.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #131 : 04 Şubat 2021, 09:58:09 »
Mısır Donanması Kısa Vadede Türk Donanmasını Yakalayabilir mi ? Güneydeki Tehlike: Mısır

https://gerceksavunmasanayi.blogspot.com/2021/02/msr-donanmas-ksa-vadede-turk-donanmasn.html

Mısır tehlike oluşturamaz, çünkü Mısır o donanmayı idame ettiremez.

Büyük donanma büyük masraf demektir. Hele ki kendi silahını üretemeyen bir ülke için, ülkenin ekonomisine nazaran büyük bir donanma, iflasa giden en kestirme yoldur.

Mısırdan yana endişeli değilim.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2021, 10:12:45 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #132 : 04 Şubat 2021, 10:50:17 »
Mısır Donanması Kısa Vadede Türk Donanmasını Yakalayabilir mi ? Güneydeki Tehlike: Mısır

https://gerceksavunmasanayi.blogspot.com/2021/02/msr-donanmas-ksa-vadede-turk-donanmasn.html

Büyük donanma büyük masraf demektir. Hele ki kendi silahını üretemeyen bir ülke için, ülkenin ekonomisine nazaran büyük bir donanma, iflasa giden en kestirme yoldur.

Ben Sn Merzifonlunun  gorusunun tumune katilmiyorum.

Katilmadigim kisim hakkinda yorumumu yapiyorum. Bizler nedense tehdit boyutunu hep ikinci plana atmaktayiz bu Misir icin de gecerli Yunanistan icin ve digerleri icin de gecerli.

Gorusumu bir miktar daha acayim ki yanlis anlasilma olmasin Or."Misir  Donanmasi" Misir donanmasinin buyuklugu bizim icin bir tehdit unsuru elbette olusturabilir .Netice itibari ile biz bu donanmaya karsin etkin olabilmek icin guc rezerv etmemiz gerekir. Hele hele ulkemizin bulundugu cografya ve yalnizligi ele alindiginda eldeki mevcut gucumuzun bir cok cepheyi ayni anda kontrol altinda tutulabilmesi icin belirli oranlarda dagitilmasi gerekliligi goz onune alindiginda , yetersiz egitimi de dahil oldugun gorusu yaygin olan bu buyuklukteki Misir donanmasi ulkemiz icin Dogu Akdenizde tehdit unsuru olur.

Ikinci katilmadigim bir gorus ise bizler aynen Yunanistan kiyaslamasi yaptigimiz gibi Misir icin de ulkenin ekonomik gucunun bu buyuklukteki silahli gucu idame ettirebilmesi veya catisma icin yetersiz oldugunu dusunuyoruz. Niye bizleri hep baskasinin ekonomik durumu ilgilendiriyor ? adamin parasi var ise veya birileri adama bu sistemleri veriyorsa bizim direk odaklanmamiz gereken o gucu nasil dengeleyebilirim olmali ki bana tehdit olusturmasin . Yoksa bana ne adamin ekonomisi batarmis batmazmis . " Eh yani bizim ekonomi de tam 4/4  denemez "

« Son Düzenleme: 04 Şubat 2021, 10:52:31 Gönderen: metin62 »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #133 : 04 Şubat 2021, 15:32:28 »

Ben Sn Merzifonlunun  gorusunun tumune katilmiyorum.

Katilmadigim kisim hakkinda yorumumu yapiyorum. Bizler nedense tehdit boyutunu hep ikinci plana atmaktayiz bu Misir icin de gecerli Yunanistan icin ve digerleri icin de gecerli.

Gorusumu bir miktar daha acayim ki yanlis anlasilma olmasin Or."Misir  Donanmasi" Misir donanmasinin buyuklugu bizim icin bir tehdit unsuru elbette olusturabilir .Netice itibari ile biz bu donanmaya karsin etkin olabilmek icin guc rezerv etmemiz gerekir. Hele hele ulkemizin bulundugu cografya ve yalnizligi ele alindiginda eldeki mevcut gucumuzun bir cok cepheyi ayni anda kontrol altinda tutulabilmesi icin belirli oranlarda dagitilmasi gerekliligi goz onune alindiginda , yetersiz egitimi de dahil oldugun gorusu yaygin olan bu buyuklukteki Misir donanmasi ulkemiz icin Dogu Akdenizde tehdit unsuru olur.

Ikinci katilmadigim bir gorus ise bizler aynen Yunanistan kiyaslamasi yaptigimiz gibi Misir icin de ulkenin ekonomik gucunun bu buyuklukteki silahli gucu idame ettirebilmesi veya catisma icin yetersiz oldugunu dusunuyoruz. Niye bizleri hep baskasinin ekonomik durumu ilgilendiriyor ? adamin parasi var ise veya birileri adama bu sistemleri veriyorsa bizim direk odaklanmamiz gereken o gucu nasil dengeleyebilirim olmali ki bana tehdit olusturmasin . Yoksa bana ne adamin ekonomisi batarmis batmazmis . " Eh yani bizim ekonomi de tam 4/4  denemez "

Eğer donanmanın oluşturduğu tehdidi, hasmı caydırabilmek adına sadece donanma ile karşılayacak olsaydık eski devirlerdeki gibi, dediğiniz doğru olabilirdi.

Devir değişti, denizden gelecek tehdide karşılık "seni balistik füze manyağı yaparım!" diyebilecek durumdayız.

Durum böyle olunca da kalabalık donanma Mısır için ekonomik safradan başka bir şey olmuyor. Tek gereken, patlamış mısır eşliğinde Mısır donanmasının nasıl çürüyeceğini izlemektir.

Ayrıca unutmayalım ki bu durum geçici. Gemi alt sistemlerinin hemen hemen tümü yerlileştirildiği zaman, niceliksel olarak da farkı kapatmış olacağız.
« Son Düzenleme: 04 Şubat 2021, 17:44:13 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #134 : 04 Şubat 2021, 19:31:26 »
Evet, kukla olan iki devlet yönetimleri, Mısır ve yunan yönetimleri. Bunlardan zarar gelmez. Fakat esas arkalarında ki das kapital abilerinin niyetini iyi okumak gerek. Eğer onlar niyeti bozdu ise bir anda her türlü silahı verip kılıç kalkana başlayın diyebilirler.

Belli oranda bu kargaşalara hazırlı olmak gerek. Ben bu konuda, insansız kara hava ve deniz araçlarının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki; Bu sistemler üretimleri nispeten insanlılara göre ucuz ve kolay olduğundan önceden fazladan üretilip bekletilebilir. Ayrıca ihtiyaç halinde hızlıca üretilebilir.

Yine işletilmeleri İnsanlı sistemlere göre kolay ve düşük maliyetli olduklarından elde bulundurulmaları daha az risksli. Bu yüzden insansız sistemlere ağırlık verilebilir.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #135 : 04 Şubat 2021, 21:34:04 »
Evet son aldığımız haberlere bakınca, Atmaca milgemden atıldı, Akya denizaltımızdan atıldı, Som ve som j devrede. Akıncı siha seri üretimde derken mısır ın donanmasının bize karşı bi kesin zaferi yerine, bizim az kayıplı bir zaferimiz düşünülebilir diye tahmin ediyorum, yada umuyorum.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #136 : 31 Mart 2021, 23:28:15 »
http://savunmasanayiidergilik.com/tr/HaberDergilik/Bir-baraj-savasa-yol-acabilir-mi-20

Açmaz mı hiç. Afrika da bir damla su, oluk oluk kan akıtır.

Aaa sizi sizi pisi pisi kızmış kükremiş. Susadım sümbüllüm su isterim demiş. 

Nasıl şimdi, suud ile israilli abileri ona su bulamazmı.

Adam ülkesine barajı yapar sende bakarsın sisli kardeş.

Türkiye derhal etiyopya ile askeri dayanışma ve işbirliği anlaşması imzalamalı. Ya akdeniz ve Libya yada suuu.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #137 : 01 Nisan 2021, 11:39:40 »
Etiyopya ile işbirliği için anlaşma imzalamak mantıklı. Ancak daha mantıklı olanı Mısır ile Akdeniz konusunda anlaşmak! Geçenlerde dışişleri bakanının yaptığı açıklamalardaki gibi ağırdan alırsak daha çok bakarız...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #138 : 01 Nisan 2021, 12:06:20 »
Bence Misir ile iliskileri tekrar genisletip iki ülke arasinda arabuluculuk misyonu yapmak. Sisi belasini mecburuz kabullenmeye yoksa cuval dizi igneyi kendimize batiririz. Yerimizi culsuz Yunan bile doldurmak icin yogun gayret sarfediyor.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #139 : 01 Nisan 2021, 12:40:46 »
Evet, ideali mısır yönetimi ile iyi ilişkiler kurmak. Amma velakin, suud, abd, fransa, israil buna fırsat verirmi?

Her şeyi geçin, bunlar para vermezse sisi aç kalır. Ne petrol satabilir nede gaz. İşde esas açmaz ihvandan ziyade burada bence. Yani para.