Gönderen Konu: Afganistan ile İlgili Gelişmeler  (Okunma sayısı 49330 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: Afganistan ile İlgili Gelişmeler
« Yanıtla #100 : 18 Temmuz 2021, 21:40:08 »
Uygur Türkleri üvey evlat mı? Oraya da bir sefer düzenlemek gerek....

Veya İran Türkleri...

Türklerin hakkını korumak başka birşey ,  bir devletin içine , topraklarına asker göndermek başka birşey...

Fazla romantik yaklaşıyorsunuz olaylara...

Hem böyle hayali işlerde önce kefenini giyenleri , fetih rüyası görenleri önden göndermek gerek...

Bazıları Osmanlıcılık-Turancılık oynamak istiyor olabilir ama önce bunun arkasını doldurmak gerek...

Maalesef o güçte bir ülke değiliz henüz...

Erken öten horozun kafası kesilir...
Ben bu işe şiddetle karşıyım...
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2021, 21:41:36 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #101 : 18 Temmuz 2021, 22:17:55 »
Seferini düzenle bakalım nasıl düzenleniyormuş. Çin ve İran’dan milyarlarca dolar çıkarımız var.
Yok canım olmaz bu çok karaktersiz bir tutum dersen o zaman bir daha $ ve Euro başını aldı gitti diye ağlamak yok.
Haksızlığa uğrayan soydaşlarımıza yardımcı olmak için değişik yollar var illaki top ve tüfekle  kapilarina dayanarak değil.

Afganistan yeraltı kaynaklarından zengin bir ülke ve çok stratejik. Orada görev yapan askerlerimiz hiç saldırıya uğramadı neredeyse çünkü oranın yerel halkın güvenini kazandı. Yabancı askerler silahsız kışlanın  önüne bile çıkmayı cesaretleri yokken bizim askerler silahsız her yeri geze biliyorlardı. Yabancı askerler ağır silahlarıyla kendilerine karşı tehdit unsuru gibi göründü ve bu arada tabi operasyonlarda bir sürü siviller hayatlarını kaybetti. Mezardan topladıkları iskeletlerle alman askerleri domino Mikado oynuyorlardı. Bunu onlar kolay unutmazlar.

Baktılar olacak gibi değil ve biz orada istenmiyoruz pılımızı pırtımızı toplar çeker gideriz o kadar basit.
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2021, 23:54:57 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #102 : 18 Temmuz 2021, 22:53:35 »
Dediler ya istemiyoruz hiçbir yabancı gücü...
Türkiye  için ayrıca sizi de istemiyoruz diye bildiri yayınladı Taliban...

Bu daha neyin ısrarı...İllaha şehit vermek mi lazım...?

Madem o kadar seviyorlar bizi , siyasi ortam oturur gelir bizi çağrırlar yeraltı kaynaklarımızı işleyin diye...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #103 : 18 Temmuz 2021, 23:03:13 »
Ben basında  geçen her habere inanmam. Süreci takip etmek lazım.

Bizi orada İstememeleri tamamen açığa kavuşursa o zaman bu iş benim içinde bitmiştir

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #104 : 19 Temmuz 2021, 00:06:33 »
"Hem böyle hayali işlerde önce kefenini giyenleri , fetih rüyası görenleri önden göndermek gerek..."

ben aynı şeyi hendek çatışmalarında düşünmüştüm.

Osmanlıcılık ve Turancılık hayalleri,  o hayalleri yaratanlara bile fayda sağlamadı.
bu Turan  fikrini  Osmanlı'da  ilk olarak başı sonu belli bir  şekilde toparlayıp kitaplaştıran Ziya Gökalp'tir.
kaderin cilvesi,  kendisi Diyarbakır doğumludur.
Türkçülüğün Esasları eserini okuduğumda anladığım tek şey vardı,  Turan fikri  imparatorluk zamanında bile ütopyaymış. .
Osmanlıcılık ise  yine son nefeslerde  ortaya çıkmışsa da fiilen hiçbir kazanım sağlayamamış.

bozuk plak gibi takılmış konak sağcıları,  gece  aynı  balı yiyen  uykuda aynı rüyayı görüyor,  uykuda aynı rüyayı gören kalkınca aynı balı yiyor.

Kanuni en kudretli padişahtı,  nedenini biliyor musunuz?
bilmeyenlere ben söyleyeyim, çünkü Kanuni'den sonra hiçbir padişahın, Kanuni'ninki gibi bir babası olamadı.
Yavuz, ağzına kadar dolu bir hazine bıraktı oğluna.

Osmanlıcılık veya Turan  hayali kuranlar ne bırakacaklar kendilerinden sonra  seçilecek yöneticilere?

oradaki Türk topluluğun hakkını koruyacakmışız,   kaç askerle koruyacağız onları peki? ?
bu bahsedilen Türk toplulukları havaalanının içinde mi ikamet ediyorlar?
?

gerçekçi olmak gerekir.
devlet adamının hayal kurmaya hakkı vardır;  ama hayalperest olmaya hakkı yoktur.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #105 : 20 Temmuz 2021, 09:08:56 »
On görülere göre yaklaşık On milyon kişi göç edecekmiş şimdiden akın akın mülteciler Afganistandan yürüyerek ülkemize giriş yapıyorlar resmen 21. Yüzyılda kavimler göçü oluyor ve bu On milyon kişide maalesef ülkemize göç edecek.
Ozbekler ve Turkmenler ata topraklarını bırakıp ülkemize geliyor.
Talibani hiç değilse korkutacak bir gücün Afganistanda olması gerekiyor o da biziz. Afganistanda bir hava üssü de olsa Turkiyenin bölgede olması gerekiyor yoksa bu taliban rahat durmaz olan gene bize olur.
Taliban güçlü bir örgüt gibi görünüyor ama değil Talibani güçlü gösteren Amerikanın göstermelik müdahalesi.
30 yılı terörle mücadele geçmiş buna binaen kendine has operasyon mücadele teknikleri geliştirmiş akabinde dünyada en etkin şekilde siha ve cas kullanan bir orduyla taliban pek karşı karşıya gelmek istemiyor. Üstelik yanlarında yerleşik Ozbek ve Turkmenlerin desteğini almış bir orduyla

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #106 : 20 Temmuz 2021, 09:12:55 »
Tartışmaya mahal vermemek için şimdiden yazayım gidip 10.000 asker gönderip Ozbeklerle beraber Talibani çökertelim demiyorum sadece hava üssünde bulunarak Talibana karşı caydirici olalım diyorum.
Yoksa İmran abi bile bizi sattı.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #107 : 20 Temmuz 2021, 09:43:21 »
Adamlar SSCB'yi kovmuş ABD'yi kovmuş bizim kuracağımız bir hava üssünden mi tırsacak? Bizim yapmamız gereken sınırlarımızı tutmak, sınırlar yol geçen hanı olmuş elini kolunu sallaya sallaya giriyorlar sınırdan, Afganistan bizim meselemiz değil.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #108 : 20 Temmuz 2021, 10:24:14 »
Ne sscbyi kovdular ne Amerikayi kovabildiler bu terlikli at fareleri pek gözünüzde büyütmeyin.
Sscb yaşadığı ekonomik sıkıntılar yüzünden Afganistamdan çekildi.
Amerika ise bölgede misyonunu tamamladı o yüzden çekildi ki Amerikanın misyonu Afganistanda talibani bitirmek değildi Afganistanda uslenmekti işleri bitti geri çekildiler.
Ayrica Talibanla mücadele de pek kayıp verdiremedi epi topu 11 yılda 1800 kusur Amerikan askerini öldürdüler.

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #109 : 20 Temmuz 2021, 10:49:56 »
Peki bizim misyonumuz veya çıkarımız ne Afganistan'da? Niye Afganistan için vakit ve para harcıyoruz sınırlarımız elek olmuş ne idüğü belirsiz tipler her gün elini kolunu sallayarak sınırımızdan giriyor ama bizimkiler alakasız şeyler için çabalıyor. Tekrar söylüyorum Afganistan bizim meselemiz değil gitsin Pakistan uğraşsın zamanında ABD ile bir olup taliban ve el kaide gibi örgütleri destekleyen Pakistan'dı kendi pisliklerini temizlesinler.
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2021, 10:51:27 Gönderen: Barbatos »