Gönderen Konu: Afganistan ile İlgili Gelişmeler  (Okunma sayısı 49327 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: Afganistan ile İlgili Gelişmeler
« Yanıtla #70 : 13 Temmuz 2021, 17:21:41 »
Emin olunki Atmaca'dan, MMU'dan vs bu multecilerden korktuklari kadar korkmuyorlar..

Bindirelim otobuslere, express Yunanistan...

Adamlar zaten Avrupya gitmek istiyor..

Bugun merhamet eden, yarin merhamet edilecek duruma duser..

Boyle giderse 20 seneye bizi kendi evlerimizden kovacaklar, biz multeci olacagiz..

Merak etmeyin onlar da bizi beğenmiyor zaten ...İranlılar ; Almanya ve Kanada'ya gitmek için bizim ülkeyi otobüs durağı gibi kullanıyor...Suriye,Afgan,Pakistan vb için de aynı şey geçerli...Hedef Avrupa...

Bu mültecileri biz neden alıyoruz? Çünkü bunları tutalım diye bize sıcak para veriyor Batı...Peki Batı verdiği bu paraya rağmen çoğunun kaçak yollardan yine kendilerine geleceklerini bilmiyor mu?

Tabi ki biliyor ama mültecilerin yarısı Türkiye'de kalsa bile onlar için kâr...
Biz niye alıyoruz ? Çünkü borçları çevirmek için bir miktar sıcak para veriyor bize Batı...Hani borçları yüzünden bir kredi kartı borcunu diğerinden para çekip ödeyen batmış memur gibi...Bu işin sonunun ne olacağını bilirsin de yine de almak-yapmak zorunda kalırsın ya işte aynı o hesap...

Bizimkiler de 30 yıl sonra bu mültecilerin yaratacağı sorunları biliyorlar ama düşünmek bile istemiyorlar...Çünkü bu çarkın dönmesi , yandaşların beslenmesi vs. için sıcak para lazım

Koyunlara bunları anlatmak zor zaten... İmam Gazali'nin dediği gibi.."Cahillerle Tartışmaya Girmeyin , Ben Hiç Yenemedim"

Bence olaylar senin düşündüğün şekilde cereyan etmiyor. Matruşka misali, kutunun içinde kutucuklar var. Sen görünen kutudan bahsediyorsun. Benim tarzımsa en derine inmektir. Bakınız şimdi, olaylar arasında bağlantı kurarak meseleyi nerelere bağlayacağım...

Suriye iç savaşı başlamadan önce ne olmuştu; MAYINLI ARAZİLER TEMİZLENMİŞTİ. Farkındaysanız, ne zamandan beridir İran sınırında ki mayınlı araziler temizleniyor. Buradan defalarca yazdık; MAYINLI ARAZİLER TEMİLENİYORSA, BEN ORADA BİR BİT YENİĞİ ARARIM!

Efendim diyecekler ki; Uluslararası Anlaşmalar var, Mayınların Temizlenme Antlaşması imza attık falan filan..! Peki sen niye sınır güvenliğini veya alternatif güvenlik tedbirlerini almadan Uluslararası bir antlaşmaya imza atıyorsun? Mülteciler, sığınmacılar, göçmenler, teröristler akın akın Türkiye' ye geliyor. Üstüne Avrupa Birliğiyle GÖÇMENLERİN İADESİ antlaşmasını yaptın... Göçmenler bir şekilde Avrupa' ya gidebilmiş olsalar bile anlaşma gereği göçmeleri iade almak zorundasın. Peki 8-10 milyon göçmen karşılığında Türkiye' ye ne verdi; 6 MİLYAR EURO... peki bu göçmenleri beslemek, ihtiyaçlarını karşılamak için sen kaç para harcadın; İKİ SENE ÖNCEKİ RAKAMA GÖRE 45 MİLYAR EURO!!

Aldığın para 6 Milyar Euro, harcadığın para 45 Milyar Euro! O da iki sene öncesinin rakamı... Sormazlar mı; PEKİ ARKADAŞ SEN ENAYİ MİSİN?! Bu hükümetin; şeytana papucunu ters giydirecek tıynette, içten pazarlıklı ve gizli gündemleri olan bir hükümet olduğunu bildiğimize göre; bu işin aslı nedir. Aksi taktirde bu iş ne akla ne de mantığa sığıyor. Tımarhane delisi bile bu şekilde bir anlaşmanın altına imza koymaz. Bi' de bu anlaşmaları sözüm ona ekonominin en şaşalı olduğu dönemde yaptılar. Sözüm ona, o dönem için ekonominin dövize ihtiyacı mı vardı... FED, yıllar yılı basmış karşılıksız paraları, dünyada likidite bolluğu var.... Ve bizim hükümet 6 Milyar Euro'nun peşine düşüyor öyle mi?

Elbette bizler bu şekilde düşünmüyoruz. Bu adamların tıynetini de bildiğimizden; her nefes alışlarının arkasında mutlaka bir Çapanoğlu ararız... Onu da birazdan yazacağım.

« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2021, 17:24:19 Gönderen: Partikül »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #71 : 13 Temmuz 2021, 17:47:44 »
Bekliyoruz hocam...

Yalnız bekliyoruz da ben bunların bu kadar uzak görüşlü , akıllı olduklarını zannetmiyorum... (Bkz ; önceki icraatları, şaşkınlıkları)

Bunlar " bugün elime 6 milyar geçti , ben bu sıcak paraya bakarım" diyecek , ötesini düşünemeyecek kafadalar bence...

Yine de bu konudaki düşüncelerinizi merakla bekliyorum...Neden  mülteci alıp duruyorlar ülkeye?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #72 : 14 Temmuz 2021, 22:36:44 »
Biden yönetimi yeni operasyonu duyuracak: Müttefikler Sığınağı…

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin, Afganistan’da ABD ordusuna yardım eden Afganların tahliyesini sağlayacak olan “Müttefikler Sığınağı” operasyonunu duyurması bekleniyor.

https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/biden-yonetimi-yeni-operasyonu-duyuracak-muttefikler-siginagi-6539518/

Tarihin tekrari " Hanoi Dusuyor"  Yakinda Taliban TED operasyonunu baslatir .

Bizimkiler Kabil havaalanini korumaya soyunurken.  Talibanin,Türkiyenin kalma planina karsi cikan Taliban tehdidine   ' iktidar  parti sozcusu,  Talibanin aciklamasini iletisim kazası olduğunu değerlendirmek istiyoruz diye aciklama  yapti ;D

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #73 : 15 Temmuz 2021, 01:07:40 »
Bizimkiler Kabil havaalanini korumaya soyunurken.  Talibanin,Türkiyenin kalma planina karsi cikan Taliban tehdidine   ' iktidar  parti sozcusu,  Talibanin aciklamasini iletisim kazası olduğunu değerlendirmek istiyoruz diye aciklama  yapti ;D

"Hiçbir şey olmasa da kesin bir şey oldu!" tadında bir açıklama olmuş. Allah akıl fikir versin!

Bence o havalimanını hangi güne kadar koruyacağımıza dair Taliban ile oturup konuşmalılar. Taliban, "Hemen gideceksiniz" isteğinde ısrar ederse, ABD'nin durmadığı yerde durmanın alemi yok. Aksi durumda asker cenazeleri gelmeye başlar.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2021, 01:10:56 Gönderen: merzifonlu »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #74 : 15 Temmuz 2021, 01:12:17 »
Politik zafiyetin ayyuka çıkması sonucunda kişisel avantajlar için türk askeri feda edilecek.
« Son Düzenleme: 15 Temmuz 2021, 03:28:20 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #75 : 15 Temmuz 2021, 10:14:41 »
Adamlar " ülkemizde yabancı asker istemiyoruz" diyorlar...

Biz de hâlâ " iletişim kazası" diyoruz... Bu dışişleri çalışanları okullarını dışarıdan bitirdi galiba...
Tövbe tövbe estağfurullah...

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #76 : 16 Temmuz 2021, 12:34:56 »
eğer konu f35 pazarlığıysa, ben ABD'ye güveniyorum.
onlar bize uçakları vermez, biz de bu hatayı yapamayız.

şurada burnumuzun dibinde Kuzey Irak'ta konsolosluğumuz bir terör örgütü tarafından kuşatıldı da tahliyesi yapılamadı.
Afganistan neresi yahu?
bir olumsuzluk halinde o personelin tahliyesi nasıl yapılabilir?

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #77 : 16 Temmuz 2021, 13:14:41 »

Guvenmiyorum olacakti sanirim.

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 256
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #78 : 16 Temmuz 2021, 16:59:28 »

Guvenmiyorum olacakti sanirim.

Yok, bence uçakları verMEyeceklerine güveniyor. Onlar "nah size uçak" diyecek, bizimkiler için de Afganistan macerası başlamadan bitecek. Sanıyorum kastedilen bu.

Çevrimdışı korsan

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #79 : 16 Temmuz 2021, 17:43:44 »
"Guvenmiyorum olacakti sanirim.

Yok, bence uçakları verMEyeceklerine güveniyor. Onlar "nah size uçak" diyecek, bizimkiler için de Afganistan macerası başlamadan bitecek. Sanıyorum kastedilen bu."

evet,  aynen onu kastettim.
bu kazadan bu şekilde kurtuluruz bence.

adamlar f16 modernizasyonuna takoz koymaya çalışırken, Kabil havaalanı açık kalsın diye bize f35 verirler mi?

ABD açısından düşünüyorum da,  bu saçma iş bizim Dipsiz gölü kazma izni vermemizden bile saçma bence.
Afganistan diye Tanrı'nın unuttuğu bir yer varmış,  orada da bir havaalanı varmış.
bu havaalanı açık kalsa ne?  kalmasa ne?

ABD bir çekilsin,  2 yıl içinde Pakistan ile  işi yürütür,  olmazsa da çevredeki diğer ülkelerle  dostluk kurar.

ben bu işin aslen başka bir pazarlıkta döndüğünü,  f35 dedikodusunun  oyalama ve dikkati başka yere çekme maksadıyla sızdırıldığını tahmin ediyorum.

ek:
başka bir başlıkta geçen seneden şöyle bir haber paylaşmıştım.
burada f16 modernizasyonuyla ilgili soruya nedense açık ve net bir  olumlu cevap verilmemiş.

"The blockage has paralyzed negotiations for several deals, including a follow-on contract for F-16 upgrades, according to one source with knowledge of the matter.
Lockheed Martin is performing structural upgrades to a portion of Turkey’s aging F-16 Block 30 fleet under a direct commercial sales contract that expires this fall. Defense News reported in 2017 that it would take until 2023 for Lockheed to complete modifications for all 35 F-16s included in the deal.
An industry source with knowledge of the F-16 contract said that Lockheed is still “planning to complete the requirements” of the order and does not “foresee any performance changes or requirement changes.”
When asked to comment about the Turkish F-16 upgrade contract, Lockheed Martin officials said that “any questions related to F-16 sustainment work should be directed to the U.S. government.”"

https://www.defensenews.com/breaking-news/2020/08/12/congress-has-secretly-blocked-us-arms-sales-to-turkey-for-nearly-two-years/

« Son Düzenleme: 16 Temmuz 2021, 18:06:54 Gönderen: korsan »