Gönderen Konu: ASPİLSAN (tskgv kuruluşu)  (Okunma sayısı 6310 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
Ynt: ASPİLSAN (tskgv kuruluşu)
« Yanıtla #10 : 20 Aralık 2023, 10:03:24 »
Sn Heartbang
Sektörde mutlaka bir planlama hatasından, üreticilerin agresif planlamalarından , agresif üretim stratejisinden dolayı bir sıkıntı çıkabilir, çıkmıştır. Volkswagen fabrika kapattı vs.Taleb azlığından ve Birde kendi çapsızlığından. Dediğiniz sorun şu an var. İleride belki sektör çok yeni olduğu bazı madenlerde bazı üretimlerde sıkıntı da çıkacak belki geri dönüşümlerde problemler yaşanacak , şarj etme konusunda Çin’de ve büyük metropolde sorunlar yaşanacağı zaten biliniyor lakin sonuç aynı yere doğru gidiyor, gidecek. Bu sorunlar mutlaka yaşanacak ama son elektrikli araba olacak.

Yani gelecek bu ve 2040’lı yıllarda dünyadaki üretilen otomobillerin en az yarısı elektrikli olacak. Özellikle zengin pazarlarda bu oran daha fazla olacak. Kısacası bilinen bir senaryoya gidiyoruz. Bu ama 2 sene ama 5 sene sonra mutlaka olacak, Türkiye burada hücre ve batarya üretimi hakkında yatırım yapmaz ise sivil alanda zaten geri kalacak, askeri alanda da teknolojik olarak geri kalmalar yaşanacak. Biz zaten böyle bir yatırım kararı alsak en az 5 sene sonra yatırım yaparız , şimdiden başlamak lazım. En azından eğitim ve altyapı kısmına başlamak gerek.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 292
« Yanıtla #11 : 20 Aralık 2023, 12:08:09 »
Dikkat ettiyseniz beş yıldır yeni içten yanmalı araç modeli çıkmıyor markalar eskileri allayıp pullayıp satma derdindeler. 2040 yılında yarısı elektrikli olacak tahmini çok temkinli bir rakam. Bence 2040 yılında insanlık içten yanmalı arabaları unutacak bile. İçten yanmalı arabalar gelişmemiş ülkelerin yollarında görülecek Küba daki şavroletler gibi turistik bir enteresanlık olacak çocuklar benzinli arabası olan babalarına beni okuldan sen alma baba diyecek. xiaomi elektrikli arabasını yapmış yakında satacak dyson elektrikli süpürge markası kendi arabasını yapıyor Türkiye kendi arabasını yaptı KKTC Gürcistan gayrı ciddi de olsa bayağı bayağı deneyip arabalarını yaptılar. Bu işin ne kadar kolay olduğunu fark ediyorsunuz eskiden kimse yeni bir araba markası çıkartıp pazarda tutunamazdı. Almanya batacak derken onu kastediyorum ben araba yapmak artık alman malı olayı alametifarika olmaktan çıkıyor. Elektrikli araçlar için çok temkinli tarihler veriliyor 2040 da filan AB de yasaklanmış olacak filan ama bu takvimler bir anda anlamını yitirir bir bakarız 5 yıl içinde dünyada sıfır araç olarak elektrikli arabadan başka araç satılamaz hale gelmiş. Şu anda bile gidip Egea alırsanız elinizde kalır tüplü tv gibi olur kullanıp satamazsınız zamanı gelince . vosvagen zangır zangır sallanıyor işaretler gelmeye başladı
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2023, 12:08:57 Gönderen: putty »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 133
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 20 Aralık 2023, 12:28:52 »
Elektrikli araçların yanma ve kontrolden çıkma gibi bir kötü reklamları var şimdilik, yine İzmir'de yoğun yağışta baya bir elektrikli araç pert oldu. Zaman zaman ırmağa, göle dönen yollarımızda bu hususlar düşündürücü oluyor.