Gönderen Konu: JLTV  (Okunma sayısı 9062 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
JLTV
« : 03 Temmuz 2009, 16:51:43 »
Oshkosh Defence Systems’in ABD Ordusu’nun M-ATV (MRAP All Terrain Vehicles) ihalesini kazandığı, 1 Temmuz 2009’da açıklandı. 1.05 milyar dolar bedele sahip olan ihale kapsamında Oshkosh, 2244 adet M-ATV aracını ABD Ordusu’na teslim edecek.

M-ATV araçlarına olan talep, MRAP’ların Afganistan’ın dağlık kesimlerinde gösterdiği kötü yol performansından sonra ortaya çıktı. M-ATV projesi ile istenilen, her tür arazi koşulunda hareket edebilen yüksek koruma seviyelerine sahip bir araç geliştirmekti. Oshkosh M-ATV, TAK-4 bağımsız süspansiyon sistemine ve İsrail’in Plasan firması tarafından üretilen zırha sahip. Bugüne kadar yapılan testlerde M-ATV, zorlu arazi şartlarında 10.000 km’den fazla yol kat etti.

Kaynak:http://www.milscint.com/haberdetay.asp?haberid=1249&hid=2

« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2009, 13:54:53 Gönderen: Şahinbey »

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2009, 13:32:10 Gönderen: REKARNO »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: ABD Ordusunun M-ATV İhalesini Oshkosh Göğüsledi
« Yanıtla #2 : 04 Temmuz 2009, 13:39:06 »
Bilmeyenler icin, Arac goruntusu....

İlk iletideki resimler başka bir araca mı ait yani?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #3 : 04 Temmuz 2009, 16:53:22 »
Usttekı resımle oynanmıs sanırsam... yoksa dogrudur yanı.. :(

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #4 : 04 Temmuz 2009, 17:22:22 »

l

Bu, Force Protection şirketinin Cheetah   MRAPı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 04 Temmuz 2009, 17:25:00 »

Bu da BAE Systems'in MRAPı.

Kısacası ikisi de Oshkosh şirketinin aracı değil. Söz konusu araçlar ilk iletide resimleri görünen araçlar.

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #6 : 04 Temmuz 2009, 18:37:09 »
Bu iki araç, yani BAE Systems ve Force Protection'ın olan araçlar ihaleye teklif edilen ve Oskosh'un tasarımına karşı kaybeden araçlar. "M-ATV" yazınca google'da çıkmaları bu yüzden.

Çevrimdışı Şahinbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #7 : 06 Temmuz 2009, 08:45:05 »
Bilmeyenler için ifade etmem gerekti;resimler Oshkosh Defence Systems'in resmi internet sitesinden alınmadır.
http://www.oshkoshdefense.com/defense/products~matv~home.cfm. İsteyen girip bakabilir.
Sanırım cevap gerekli yerlere ulaştı.

« Son Düzenleme: 04 Ağustos 2009, 13:57:49 Gönderen: Şahinbey »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
JLTV
« Yanıtla #8 : 29 Mart 2016, 12:58:43 »
JLTV

ABD Ordusu ve ABD Deniz Piyadeleri için Müşterek Hafif Taktik Araçlar inşa etmek için Oshkosh Savunma'yı aday gösterdi.

ABD Ordusu'nun ilk siparişi 657 hafif zırhlı aracı ve bunlarla ilgili kitleri ve lojistik desteği içeriyor. Sözleşmenin değeri 243 milyon ABD Doları. JLTV Program Sözleşmesi, Oskosh Savunma'yı sekiz yıllık bir süre içerisinde yaklaşık 17.000 aracın üretimi, kitleri ve destek hizmetleri için davet ediyor. ABD Ordusu eskimiş olan HMNWV araçlarını yeni tip araçlarla değiştirecek.

Oshkosh JLTV; Oshkosh Core1080 mürettebat koruma sistemi ve Oshkosh TAK-4i akıllı bağımsız süspansiyon sistemine sahiptir. iki koltuklu ve dört koltuklu olmak üzere iki çeşidi vardır. iki kişilik modeli genel kullanım için uygunken dört koltuklu türü de genel kullanıma ek olarak silah istasyonu taşıyabilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD Ordusu, Yeni Bir JLTV Siparişi Verdi
« Yanıtla #9 : 06 Şubat 2018, 22:22:41 »
ABD Ordusu, Yeni Bir JLTV Siparişi Verdi

Bir Oshkosh Corporation (NYSE: OSK) şirketi olan Oshkosh Defense, LLC bugün, ABD Ordusu'nun 416 Müşterek Hafif Taktik Araç (JLTV) için 106 milyon dolarlık bir sipariş verdiğini duyurdu.  Bu, sözleşmenin imzalandığı Ağustos 2015 tarihinden bu yana JLTV'ler için sekizinci sipariş oluyor.

JLTV programının ilk çalışmalarına 2006 yılında başlandı. Eylül 2011'de Amerikan Şirketi Oshkosh, yeni nesil hafif savaş araçlarını, L-ATV Hafif Savaş Taktiksel Arazi Aracını duyurdu. Ağustos 2015'te ABD Ordusu Tank Otomotiv ve Silahlanma Kuvvetleri Komutanlığı (TACOM), Yaşam Döngüsü Yönetimi Komutanlığı (LCMC), bir Oshkosh Corporation şirketi olan Oshkosh Defense LLC'ye, Ortak Hafif Taktik Araç üretimi için 6.7 milyar dolarlık sabit fiyatlı üretim sözleşmesi imzaladı (JLTV).

Birleşik Devletler Ordusu, kullanmakta olduğu Humvee araçlarını, daha fazla yük taşıyan ve daha dayannıklı olan JLTV ile değiştiriyor. Sözleşme değeri 6.749 milyar dolara kadar bir değere sahip ve maksimum 16.901 JLTV ve idame unsurlarını içeriyor. JLTV imalatı WI, Oshkosh'da gerçekleştirilecek. Oshkosh CEO'su Charles Szews, üretim sözleşmesinin ülke çapında 31 eyalette 300'ün üzerinde tedarikçiden oluşacağını söyledi.

DefenceTurk.com