FOTOĞRAF VE VİDEO GALERİSİ / PHOTO AND VIDEO GALLERY > Fuarlar, Geziler ve Tatbikatlar / Expositions, Travel and Military Exercises

Anadolu Kartalı 2019 Tatbikatı

(1/1)

fırtına06:
Anadolu Kartalı için yabancı uçaklar Konya’da

17-28 Haziran tarihleri arasında Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda yapılacak olan Anadolu Kartalı tatbikatı için yabancı hava kuvvetlerine ait uçaklar gelmeye başladı.

Havacılık fotoğrafçısı Yiğit Çiçekci’nin objektifine, Amerikan Hava Kuvvetleri’ne ait F-15E, İtalyan Hava Kuvvetleri’nin AMX ve C-130J ile Pakistan ve Ürdün’e ait askeri nakliye uçakları (C-130’lar) takıldı.

Tatbikata önce ABD Hava Kuvvetleri F-35A tipi uçakları planlamış, daha sonra karar değiştirilerek organizasyona F-15E’lerin katılmasına uygun görülmüştü. Türkiye'nin ev sahipliğindeki tatbikata ABD, İtalya, Katar, Ürdün ve Pakistan katılıyor.

ANADOLU KARTALI, DÜNYADAKİ 3 TAKTİK EĞİTİM MERKEZİNDEN BİRİ

400 kilometre uzunluk, 300 kilometre genişliğe sahip olacak hava sahasında eğitim yapılması planlanıyor. Eğitim tatbikatında, gerçeğe yakın savaş ortamında, basitten zora doğru giden bir senaryo dahilinde, yüksek teknolojinin sağladığı avantajla jenerik ortamda, eğitimin kalitesi bilgisayar ortamında ölçülecek şekilde icra ediliyor. Amaç tüm katılımcıların bilgi ve becerilerini deneyip, aksaklıklarını ve eksiklikleri belirleyip gidererek eğitim seviyelerini yükseltmek. Dünyadaki 3 taktik eğitim merkezinden biri olan Anadolu Kartalı'nda bugüne kadar  23 bin yerli ve yabancı askeri personele eğitim verildi.

http://www.kokpit.aero/anadolu-kartali-2019-ucaklar-geliyor

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git