Gönderen Konu: İran - İsrail Gerilimi  (Okunma sayısı 57993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
Ynt: İran - İsrail Gerilimi
« Yanıtla #330 : 16 Nisan 2024, 08:39:25 »
Pif paf üzerinde yıllardır çalışıyoruz. Yakında anti balistik Siper haberi de gelir...

İnşallah. Pif paf nedir

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #331 : 16 Nisan 2024, 08:50:12 »
Pif paf üzerinde yıllardır çalışıyoruz. Yakında anti balistik Siper haberi de gelir...

İnşallah. Pif paf nedir

Füze fırlatıldıktan sonra booster veya motoru çalışır ama uçaklar gibi kanat-kuyruk olmadığı için yönlendirme işini  gövde içinden fışkıran gaz yardımıyla yapar.

Yakhont,BrahMos,P-800.
https://www.youtube.com/shorts/wge-QTjNXQ0
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2024, 08:52:46 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #332 : 16 Nisan 2024, 09:46:25 »

İnşallah. Pif paf nedir

Sn Selçukkoçak haklı. Uzayda yönlendirme PIF-PAF sistemiyle olur. Bu teknolojiyi kendimiz uğraşıp geliştirene kadar, hazıra konmak istiyoruz. Zamanında Roketsan TRG122 için bu teknolojiyi denemişti.

Bunun PIF bölümünde füzenin başlığındaki jet deliklerinden füzenin itkisinin bir kısmını istenilen tarafa yönlendirerek füzeye hassas güdüm sağlanır. PAF bölümü ise füze üzerindeki kanatçıklarla atmosfer içerisinde TVC tarzı yönlendirmedir. Bizim Hisar ve Siper füzelerimizde TVC var. Bununla oldukça hassas “hit-to-kill” vuruş yapabiliyoruz. Aster füzeleri bu konuda çok daha hassas. Ama bizim füzelerin Dual-Pulse motorlarından kaynaklanan ve terminal safhada çok yüksek enerjiye haiz olmalarından ötürü bizimkilerin de atmosfer içi “hit-to-kill” özelliği çok iyi.

https://patents.google.com/patent/US4465249A/en

PAF (Pilotage Aérodynamique Fort) long chord wings and fins for aerodynamic controls.
PIF (Pilotage In Force) Jet vanes applied at centre of gravity for end game with zero response time, even at very high altitude.

<a href="http://youtu.be/q6_hQP2LvTg?si=VQwjbm4FtuwRrgR7" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtu.be/q6_hQP2LvTg?si=VQwjbm4FtuwRrgR7</a>
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #333 : 16 Nisan 2024, 09:47:51 »

Füze fırlatıldıktan sonra booster veya motoru çalışır ama uçaklar gibi kanat-kuyruk olmadığı için yönlendirme işini  gövde içinden fışkıran gaz yardımıyla yapar.

Bu sadece PIF kısmı.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 71
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #334 : 16 Nisan 2024, 09:52:35 »
Ve bu İsrail ve İran geriliminde sonra ABD incirlik'e B1 Lancer konuşlandıracak

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #335 : 16 Nisan 2024, 10:13:41 »

Bu sadece PIF kısmı.

PAF kısmı da var bu füzede süpersonik hıza ulaştığında işlevi görür ve canlı gösterebilecek en uygun video buydu, sadedece SAM füzelerinde kullanılmıyor.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #336 : 16 Nisan 2024, 10:39:12 »
Konudan sapıyoruz ama şunuda merak ettim

Doğu bloğu ülkeleri pif-paf ve soğuk atım tekniklerini çokca kullanıyorken NATO'da pek kullanılmamasının sebebi nedir.

Çevrimiçi Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #337 : 16 Nisan 2024, 10:44:01 »
Ve bu İsrail ve İran geriliminde sonra ABD incirlik'e B1 Lancer konuşlandıracak

İsrail, Ürdün, GKRY veya Girit varken, ABD Türkiye ile uğraşmaz. İncirliğin her iki taraf için de bir önemi kalmadı aslında. Nuke deposu işlevi görecek bir süre daha. Sonra biz nuke geliştirince, bunu bahane eden Yankee'ler gidecekler.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #338 : 16 Nisan 2024, 10:47:02 »
Türkiyada neler çalışılıyor bazı ip uçları yakalayabiliriz

Şu videoya dikat edin lülenin kendisi nasıl itki yönlendirmeli hareket ediyor. Bu yöntem Arrow da bir çok yeni nesil füzede var yani arka finleri yok yönlendirme lülenin istikameti ayarlanarak yapılıyor. Bunlar hep üç beş yıl öncenin videoları siz düşünün artık şimdiyi.

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=70RejvmwY7Y

Bakın ARROW un arka kanatcıkları neden yok bizim BORA da filan oysa var. Kanada ihtiyacı yok motorun çıkışını direk çeviriyor çünkü.

Buda pif paf
Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=O6rNPKhlPfM

« Son Düzenleme: 16 Nisan 2024, 10:48:58 Gönderen: putty »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #339 : 16 Nisan 2024, 11:36:25 »
İsrail, Ürdün, GKRY veya Girit varken, ABD Türkiye ile uğraşmaz. İncirliğin her iki taraf için de bir önemi kalmadı aslında. Nuke deposu işlevi görecek bir süre daha. Sonra biz nuke geliştirince, bunu bahane eden Yankee'ler gidecekler.

Ama bir de şu var: Bu saydıklarından İsrail dışında kalan ülkelerin askeri ve siyasal güçleri fazla yok. O nedenle kendilerini hedefe koyacak silah sistemlerini kendi ülkelerinde istemeyebilirler. Buna öbür tarafından bakarsak, İsral veya Türkiye ile bir savaş ortamına girmeyi fazla tercih eden olmaz.