Gönderen Konu: İran - İsrail Gerilimi  (Okunma sayısı 57978 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ocak

• DefenceTurk
  • *
  • 22
  • DefenceTurk.com
Ynt: İran - İsrail Gerilimi
« Yanıtla #320 : 15 Nisan 2024, 21:44:55 »

Devlet, Zengezur bölgesini alarak Azerbaycan ile uzun geçirgen bir sınır boyu istemiyor ve Azerbaycan tarafı da Türkiye tarafından yutulmak istemiyor.

Dolayısıyla Zengezur için herhangi bir savaşa girmeyeceğiz, sadece karşılıklı anlaşmalar ile bir koridor açılacak, bu ya Zengezur olur veya Aras olur bizim için farketmez.

Birleşik Türk devletleri ve Turan şu anda bir hayal. Orta Asya ülkelerindekiler bizi Türk olarak bile görmüyorlar ve halen Rus ve Çin yanlısı kadrolara sahipler aramızdaki İran ve Azerbaycan ise Şii mezhebine mensup yani bir iç çatışma tehlikesi her zaman mevcut.

Eğer yeni nesiller ideolojik bir eğitim sisteminden geçirilirse 50 yıl sonra büyük Turan ülküsü gerçek olabilir.

Ayrıca şu anda Rus, Çin, Hindistan ve bilumum batı ülkeleri dahil olmak üzere Türk ülkelerinin güçlenmesini istemiyorlar, bu konuda sadece ABD, Japonya ve Kore ile ortak çıkarlarımız var yani büyük bir Türk dünyası sadece bu üç devletin işine gelir.

Ümmetci ideolojileri bir kenara bırakarak İsrail ve ABD ile iyi geçinirsek karşımızda kimse duramaz.

Ancak sayın Serkan1976'nın dediklerine katılıyorum.

Bu konjonktürde İran ile savaşmak hem Rusya, Çin, Hindistan, İsrail ve tüm batı dünyasının işine gelir ve emin olun hepsi İran'a yardım eder, İran zayıflamaz ama bizim içerimizden bağımsız birkaç ülke çıkarmak hayali olanlar emellerine ulaşırlar.

Tabii teke tek bir mevzu olursa biz her türlü yeneriz.

Burada unutulmaması gereken bir konuyu tekrar hatırlatmak isterim; Eğer feto darbesi başarılı olsaydı, iki yıl içinde bizi İran ile savaştıracaklardı.

İsterse Dünya yansın bizim 5-10 yıl daha herhangi bir savaşa girmeden sabırlı olmamız gerekiyor, önce şu projeler bitsin zaten o zaman geldiğinde masaya yumruğu vuracağız.

Türk'ün eteğini öpmeye sıra sıra gelecekler.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #321 : 15 Nisan 2024, 21:49:51 »
Filistin'de ölen insanların naaşlarını hayvanlar yerken görünce savaş olayından nefret ettim. Savaş insanlık onurunu yıkan birşey.vatanıma saldırılmadıkça savaşa karşıyım. Hele hele İran türkiye gibi iki kadim medeniyetin kazananı olmayacak savaşa girişmesi tam bir aptallık olur

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #322 : 15 Nisan 2024, 22:33:27 »
CNN Türk İran'dan canlı yayın yapıyor. Görüntülerde bozkurt hareketi yapan Azeri Türkleri var.  Yine açıkça Türk TVlerini takip ettikleri anlaşılıyor. Şiveleri bile bize yaklaşmış. Bırakalım, gönüller bir olsun. İran'daki Azeri Türkleri de umarız gönül köprümüz olur. Siyasette, ekonomide, işbirliğinde bizi yakınlaştırır.   Umarım İran rekabeti değil de işbirliğini, sömürmeyi değil, paylaşmayı seçer.

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #323 : 15 Nisan 2024, 23:27:59 »
yazılanları az çok okudum da platformdaki arkadaşları tanımasam diyeceğim ki bunların hiç biri tsk nın elindeki ekipmanlarda haberdar  türkiye kağıttan kaplan diyeceğim.
yahu dün suriye de sihalar ile suriye pkk pyd haşdi şabi ve diğer milis teörist ve ordu mensuplarını ot biçer gibi biçtik tankları sam ları ve diğer hss leri bozuk para gibi harcadık.
Koral anka akıncı kızılelma ve diğer silahlarımız ve daha nice envanterde gizli silahlarımız var ve siz hala türkiye iran ile baş edemez trabzondan edirneye sağlam yer kalmaz ortalık yangın yerine döner diyorsunuz ne kadar komik olduğunuzun farkındamısınız...
İranla savaşsak bize 1 tane iha gönderemez 1 tane balistik füze gönderemez 1 tane uçak ile saldırı yapamaz...

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #324 : 16 Nisan 2024, 00:07:29 »
yazılanları az çok okudum da platformdaki arkadaşları tanımasam diyeceğim ki bunların hiç biri tsk nın elindeki ekipmanlarda haberdar  türkiye kağıttan kaplan diyeceğim.
yahu dün suriye de sihalar ile suriye pkk pyd haşdi şabi ve diğer milis teörist ve ordu mensuplarını ot biçer gibi biçtik tankları sam ları ve diğer hss leri bozuk para gibi harcadık.
Koral anka akıncı kızılelma ve diğer silahlarımız ve daha nice envanterde gizli silahlarımız var ve siz hala türkiye iran ile baş edemez trabzondan edirneye sağlam yer kalmaz ortalık yangın yerine döner diyorsunuz ne kadar komik olduğunuzun farkındamısınız...
İranla savaşsak bize 1 tane iha gönderemez 1 tane balistik füze gönderemez 1 tane uçak ile saldırı yapamaz...
İnşallah öyle olur da
Balistik füze gönderse neyle durdururuz  ???

Çevrimdışı aydındurmus

• CEZALI
  • DefenceTurk
  • *
  • 16
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #325 : 16 Nisan 2024, 00:21:02 »
yazılanları az çok okudum da platformdaki arkadaşları tanımasam diyeceğim ki bunların hiç biri tsk nın elindeki ekipmanlarda haberdar  türkiye kağıttan kaplan diyeceğim.
İnşallah öyle olur da

1-Koral ed/et   300km
2-Hisar o+        25km yükseklik
3-Hisar u           70 km tahmini
4-Siper             120-150 km   (açık kaynaklarda yazan özellikleri: Menzil: 70-100 km. İrtifa: 20+ km.)
Hangisini kullanmak istiyorsun

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #326 : 16 Nisan 2024, 00:44:20 »
Eğer bunlarla balistik füzeleri önlenebilirse dükkan sizin olsun, ne diyelim...
Hele orta menzilli 1 füzede birden fazla başlık taşıyanları da önlerse bütün alem bu saydığınız silahlara talip olur.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2024, 08:12:23 Gönderen: marmara »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #327 : 16 Nisan 2024, 00:51:46 »
Eğer bunlarla balistik füzeleri önlebilirse dükkan sizin olsun, ne diyelim...
Hele orta menzilli 1 füzede birden fazla başlık taşıyanları da önlerse bütün alem bu saydığınız silahlara talip olur.

Aynısını bugün ben de söyledim bizim yazlıkçıya. Terminal aşamasında durdurması neredeyse imkansız gibi bir şey artı balistik füze çok başlı ise bu envanterimizdeki hava savunma sistemleri hiçbiri işe yaramaz.

Bir daha diyorum bize Arrow muadili atmosfer dışında balistik füzeyi yok edecek bir savunma sistemi lazım.

Çevrimdışı Efes

• DefenceTurk
  • *
  • 12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #328 : 16 Nisan 2024, 07:53:57 »
İnşallah öyle olur da

1-Koral ed/et   300km
2-Hisar o+        25km yükseklik
3-Hisar u           70 km tahmini
4-Siper             120-150 km   (açık kaynaklarda yazan özellikleri: Menzil: 70-100 km. İrtifa: 20+ km.)
Hangisini kullanmak istiyorsun
Hisar/siperi üreten savunma sanayii yetkilileri diyorki ileriki aşamalarda hedefimiz balistik önleme kabiliyeti kazanmak. Demekki onlarda bilmiyor

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #329 : 16 Nisan 2024, 08:28:28 »
Pif paf üzerinde yıllardır çalışıyoruz. Yakında anti balistik Siper haberi de gelir...