Gönderen Konu: Geacron.com  (Okunma sayısı 3673 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
Geacron.com
« : 01 Haziran 2019, 17:43:37 »
Konu tarih olunca benim arada açıp kurcaladığım ve hoşunuza gideceğini düşündüğüm bir siteyi sizinle paylaşmak istedim.
http://geacron.com/home-en/?&sid=GeaCron372164
Bir dünya atlası var ve atlasın üzerindeki tarih sekmesini değiştirerek devletlerin sınırlarını yıl yıl geri giderek görebiliyorsunuz. MÖ 3000 yılına kadar uzanabiliyor ve devletlerin üzerine tıklayınca wikipedia adresine yönlenip bilgi alabiliyorsunuz.

Tarihi genelde sadece Osmanlı ve Türk tarihi üzerinden kronolojik sırayla giderek gördük. Çoğumuz 1453 yılında İstanbul fethedilirken Avrupadaki durumu bilmeyiz. Kavimler göçünü algılayamayız veya viking yayılışını ya da Amerikanın keşfini ve Avrupaya etkisini çok bilmeyiz ancak bu atlas üzerinde ileri geri gezerken değişen sınırlar akılda sorulara sebep oluyor ve konuyu inceleme isteği canlanıyor.

« Son Düzenleme: 01 Haziran 2019, 17:44:55 Gönderen: ACE »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: Geacron.com
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2019, 17:54:30 »
Bende bir askeri tarihçi olarak çok kullandığım bir sitedir. Harekaatların aşama aşama ilerlemesini ve ülkelerin gelişimlerini anlamak için güzel bir sitedir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2019, 21:20:49 »
Çok teşekkürler bu siteyi bana tanıttığınız için.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2019, 22:35:23 »
Üstadlarimizin güzel katkilarindan  dolayi bu forum her gecen günle kiymeti artiyor.

Bende tesekkür ederim. Bu siteden bugüne kadar haberim yoktu. Interatkif yolculugu herhalde saatlerimi alir  :)

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #4 : 02 Haziran 2019, 12:38:42 »
Çok teşekkürler bu siteyi bana tanıttığınız için.

Üstadlarimizin güzel katkilarindan  dolayi bu forum her gecen günle kiymeti artiyor.

Bende tesekkür ederim. Bu siteden bugüne kadar haberim yoktu. Interatkif yolculugu herhalde saatlerimi alir  :)

Ne demek arkadaşlar. Bilgi güçtür ve toplumsal olarak paylaşınca büyür. Ülke olarak hafızamız zayıf olduğu için bu tarz bilgilere ulaşım kolay olmalı.

Bu tarz linklerin paylaşımını yaptığımız bir konu başlığı var mı göremedim. Aradığımızda hızlıca bulabileceğimiz muhtelif linkleri orada paylaşabiliriz.