Gönderen Konu: NASA’dan göktaşı uyarısı  (Okunma sayısı 9787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 454
  • DefenceTurk.com
Ynt: NASA’dan göktaşı uyarısı
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2020, 14:46:43 »
Gel gel bir sen eksiktin... Trump'ın kafasına düşse de kurtulsak...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2020, 21:30:39 »
Piramid büyüklüğünde ki goktasının içinde nükleer bomba mi varmış ki milyonlarca insanı öldürecek. Atmosferden hiç kayba uğramadan geçti diyelim. Okyanusu da geçip şehrin merkezine düşse en fazla 10.00 15.000 kişi hayatını kaybeder.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #12 : 02 Nisan 2020, 00:50:54 »
Piramid büyüklüğünde ki goktasının içinde nükleer bomba mi varmış

Öyle bir şey gibi. Cisimi tehlikeli yapan sadece kütlesi değil yüksek hızla yeryüzüne çarpması. Yarıçapın ölçümü yeryüzüne çarptığında faktör on ile hesaplamanız gerek. Ancak felaket yeryüzüne çarpmasıyla bitmiyor. Basınç dalgasıyla ve oluşturduğu kıvılcımlarla binlerce kilometre uzak bölgeleri cehenneme çevirmeye yetiyor. Bunun örneği 1908 senesinde Tunguska bölgesinde yaşanmış. Atmosferde patlayan 80 m göktaşı iki bin km uzakta  ağaçları kibrit çöpü gibi kırmaya yetti.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #13 : 02 Nisan 2020, 08:34:03 »
Piramid büyüklüğünde ki goktasının içinde nükleer bomba mi varmış ki milyonlarca insanı öldürecek. Atmosferden hiç kayba uğramadan geçti diyelim. Okyanusu da geçip şehrin merkezine düşse en fazla 10.00 15.000 kişi hayatını kaybeder.

O hızla o kütlenin kinetik enerjisi olağanüstü büyük olur. Armageddon filmindeki sahneye benzer bir durum gerçekleşir. Aşağıdaki videoda özellikle 2:25'den sonrasındakine benzer...

www.youtube.com/watch?v=3a0feRsr-Vc
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2020, 09:51:25 »
Peki sayın skywolf  bu goktasi asm 135 benzeri uçaktan ateşlenen füzelerle vurulamaz mı?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #15 : 02 Nisan 2020, 10:11:58 »
Peki sayın skywolf  bu goktasi asm 135 benzeri uçaktan ateşlenen füzelerle vurulamaz mı?

asm 135'in ne olduğunu çıkaramadım.

Şöyle düşün, 380 metre çapında bir mermi saatte 88.000 (seksen sekiz bin) kilometre hızla dünyaya çarpacak! Uçaktan atılan hangi füze bu hıza ulaşabilir? Ulaştığını varsayalım, bu enerjiye nasıl karşı koyabilir?

Merzifonlu'nun dediği gibi bir şey yapılabilirdi!

"Orta" denilen yere başlığı yerleştirmesi dert zaten. Matkapla oymak gerekiyor, ne kadar karmaşık bir operasyon olacağı bariz. Eğer göktaşı demir-nikel yoğun ise iş çok eğlenceli(!) hale geliyor. Ayrıca oluşan parçaların Dünya'ya çarparak geniş çaplı hasarlar yaratması da mümkün.

Tek işleyebilir çözüm şuymuş: Yörüngesi boyunca bir dizi nükleer patlamayı yanlamasına yanlamasına gerçekleştirmek ve yörüngede sapma oluşturmak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2020, 10:17:41 »
Mesaj gayet net sanirim anladim ???. Bir gozumuzu dunyamizdaki Corona tasiyicilardan sakinmaya bir diger gozumuzu de gokten dusebilecek tasa odaklanmasinda yarar var diyorsunuz.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 02 Nisan 2020, 10:25:10 »
Uydu vuran Amerikanın füzeleri bunlarla vurulabilir mi? Yoksa daha yüksek harp başlıklı füzelerle mi vurularak düşürülür.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #18 : 02 Nisan 2020, 11:56:31 »
Uydu vuran Amerikanın füzeleri bunlarla vurulabilir mi? Yoksa daha yüksek harp başlıklı füzelerle mi vurularak düşürülür.

Füzelerin nükler tasiyan sondalarla göktaslari vurulabilinir.  Ne yazik bu cözüm degil. Patlamanin etkisiyle olusan yüzlerce parcalar daha büyük tehdit olusutur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612