Gönderen Konu: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları  (Okunma sayısı 86183 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 310
 • Beğeni Puanı +24/-29
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #270 : 30 Mart 2018, 20:13:04 »
ikidir rakam verip duruyorlar , şu kadar milyarlık proje, bu kadar milyarlık projeler... sanki millet rakamlarla ilgileniyor , maliyet devletin sorunu bizi projeler ilgilendiriyor , eskiden popüler projelerden söz edilirdi ondanda olduk , en azından biride çıkıp bugünden itibaren projelerin detayları verilmeyecek artık beklemeyin dese kim ne yapabilir ..twitter de millet sitem ediyor

Çevrimdışı Yabgu

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 724
 • Beğeni Puanı +249/-347
 • DefenceTurk.com
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #271 : 30 Mart 2018, 22:15:06 »
konular karıştı
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 23:24:02 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı TR-Militarist

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 55
 • Beğeni Puanı +8/-0
 • DefenceTurk.com
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #272 : 18 Nisan 2018, 02:05:45 »
en son fnss pars 8x8 den 180 tane alma kararı çıktı diye duydum kesinliği var mı çok ta larşılaşmadım haberle

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38217
 • Beğeni Puanı +315/-47
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #273 : 07 Ağustos 2018, 20:41:13 »
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı liderliğinde toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi.

Konuyla ilgili basın açıklamasında şöyle denildi:

“Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere toplanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün gerçekleştirilen toplantıda, sınırlarımız içinde ve ülke sınırlarımızın güvencesi için sınır ötesinde harekâtlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerimizin gücüne güç katan yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alınmıştır.

Toplam 13.5 milyar TL bedeli olan projelerin değerlendirildiği toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda; ATAK helikopterine yeni kabiliyetler kazandırılması, yeni İHA sistemleri, kara, hava ve deniz araçları, karıştırıcı sistemler, radar ve komuta kontrol sistemlerinin modernizasyonu ile güvenlik birimlerimizin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirilmiştir.”

http://savunmasanayist.com/2018/08/07/savunma-sanayii-icra-komitesi-toplantisi-sona-erdi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38217
 • Beğeni Puanı +315/-47
Savunma sanayiinde 45 milli proje
« Yanıtla #274 : 08 Ağustos 2018, 08:21:48 »
Savunma sanayiinde 45 milli projeCumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘100 günlük programı’nda en kapsamlı bölüm savunma sanayii başlığına ayrıldı. Programda yer alan 45 milli proje, dün toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi’nde de ele alındı.

13.5 MİLYARLIK DEĞERLENDİRME

Dışa bağımlılığı büyük oranda sonlandıran milli projeler, Erdoğan’ın ‘100 Gün Eylem Planı’nda da önemli yer tuttu. Akşam’da yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta kamuoyuyla paylaştığı toplam 400 projeden 45’ini savunma sanayi yatırımları oluşturdu. Milli ve yerli araçlar, Başkan Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe Külliyesi’nde gerçekleştirilen ve 3 saat 15 dakika süren Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında da dün ele alındı. Toplam 13.5 milyar lira bedeli olan projelerin değerlendirildiği toplantıda, ATAK helikopterine yeni kabiliyetler kazandırılması ve İHA sistemlerine yönelik projeler ele alındı. Toplantıda yerli sistemlere yenilerinin eklenmesine yönelik projeler hakkında kararlar alındı.

ROKETSAN'A ÖZEL MERKEZ

-Roketsan İleri Teknoloji Araştırma Merkezi Altyapısının (ITAM) kurulacak. l Zırhlı Araç Teslimatları Projeleri kapsamında Kirpi II, Akaryakıt Tankeri, Olay Yeri İnceleme Aracı, Zırhlı Komuta Kontrol Aracı, Zırhlı Mini Ekskavatör gibi farklı tiplerde toplam 431 araç teslimatı yapılacak. l  MPT-76 Projesi kapsamında 5.500 adet tüfeğin teslimatının yapılacak.

4 ATAK’IN DAHA TESLİMATI YAPILACAK

-Özgün Helikopter ve ATAK Helikopterinde kullanılmak üzere geliştirilmekte olan ve ilk çekirdeğinin ateşlemesi yapılan Turboşaft Motorun Kavramsal Tasarım Aşaması tamamlanacak. l ATAK Helikopteri Burun Topu sistemi olan 20 mm taret ve burun topu sisteminin milli/yerli imkânlarla geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. l ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri Projesi kapsamında 4 adet helikopterin teslimatı gerçekleşecek.

MiLGEM’DE GEMİLER ARTIYOR

-MİLGEM Projesi 3. Gemi olan Burgaz ada Korveti 27 Eylül 2018’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslimi gerçekleşecek. l Milli Baz İstasyonu Geliştirilmesi (ULAK) Projesi kapsamında, halihazırda kurulu bulunan 200 Milli Baz İstasyonu sayısının yüzde 100’ün üzerinde bir artışla 489’a çıkarılacak. l İnsansız Hava Araçları Yerlilik Oranının Arttırılması (ANKA-S) Projesi kapsamında ANKA-S Platformu üzerinde CATS Sistemi kullanılacak.

HÜRKUŞ-C için imza atılacak

-Silahlı HÜRKUŞ Uçağı (HÜRKUŞ-C) Geliştirilmesi ve Seri Üretimine yönelik ihalenin sonuçlandırılarak yüklenici firma belirlenecek. l SSB Akademi kurulacak.

-Savunma sanayi malzeme yerlileştirme programı başlatılacak.

LAZER SİLAH SİSTEMİ GELİYOR

-Lazer Silah Sistemi’ne yönelik ihtiyaç analizi tamamlanacak. l Elektromanyetik Fırlatma Sistemi için ihtiyaç analizi bitirilecek. l İstanbul Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin büyütülmesi için 85 girişimci ekibin 115’e, 147 girişimcinin 210’a, 4.161 personelin 5.000’e ulaşması sağlanacak.

ALTAY’DA SERİ ÜRETİM BAŞLIYOR

-250 tankı içeren ALTAY Seri Üretim Projesinin sözleşmesinin imzalanacak. l PULAT Aktif Koruma Sistemi’nin 40 adet M60TM tankına entegre edilecek. l  ALTAY Güç Grubu’nun geliştirilmesi projesinin sözleşme takvimi de başlatılacak.

3 SINIFTA İNSANSIZ ARAÇ YOLDA

-Sürü İnsansız Araçlar Geliştirilmesi Projesi başlatılacak.

-Hafif, orta ve ağır olmak üzere 3 farklı sınıfta insansız kara araçları geliştirilmesi projesi başlatılacak.

-Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesinin 1’inci Aşama, uygulama takvimi de bu süreçte başlayacak.

SİHA’LAR UÇUYOR

-Mevcutta 52 adet bulunan Bayraktar TB2 İHA sayısı; Jandarma Genel Komutanlığı’na yapılacak 6 adet Silahlı TB2 İHA (SİHA) teslimatıyla yüzde 12 artırılarak 58’e çıkarılacak. 

-Taaruz İHA Geliştirilmesi (AKINCI) Projesi kapsamında yaklaşık 1,5 ton faydalı yük (kamera, mühimmat) taşıma kapasitesine sahip SİHA ön tasarım faaliyetleri gerçekleştirilecek.

http://www.kokpit.aero/45-milli-proje
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 38217
 • Beğeni Puanı +315/-47
Savunma Sanayi İcra Komitesi Toplantısı sona erdi! Çok önemli kararlar alındıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılan Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı, 3 saat sürdü. Toplantıda, ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındı.

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda, sınırlar içinde ve ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alındığı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi tarafından, Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sonrasında yazılı açıklama yapıldı.

Buna göre, Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı.

Sınırlar içinde ve ülke sınırlarının güvencesi için sınır ötesinde harekatlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerinin etkinliğini daha üst seviyeye çıkaran yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik projelerin gözden geçirildiği toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili kararlar alındı.

Bu kapsamda Geliştirilmiş Atak Helikopteri projesinin başlatılması, muhtelif İHA/SİHA, deniz ve kara araçları, elektronik harp ve karıştırıcı sistemler, çeşitli akıllı mühimmat ve silah sistemlerinin geliştirilmesi ile güvenlik birimlerinin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/savunma-sanayi-icra-komitesi-toplantisi-sona-erdi-cok-onemli-kararlar-alindi-40984237
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 802
 • Beğeni Puanı +4/-0
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #276 : 13 Ekim 2018, 14:02:59 »
Doğu Akdenizi dikkate alarak SSİK'de buna göre adımlar atılmalı artık. Platformlarımız çok eskiyor İ sınıfı ve devamı sınıf projeleri daha hızlı bir şekilde üretime girmeli. Yeni nesil hücumbot projeside sonuçlandırılmalı artık.

Mümkünse kendimize has tedarik projeleri üretmeliyiz. Mevcut sistemlerde dahil. Doğu Akdenizde 3 ülke ile çarpışma riskimiz gittikçe artıyor. Düşmanlarımız kendini geliştirirken biz ağırdan almaya devam ediyoruz. Bir kaç sene içerisinde fiziksel temas yaşayacağımız kaçınılmaz. SSB proje sayfasının doluluğu bize savaş kazandırmaz şuanlık.

Çevrimdışı Raptor44

 • İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
 • Özel Üye
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 702
 • Beğeni Puanı +55/-140
 • DefenceTurk.com
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #277 : 13 Ekim 2018, 14:15:39 »
Doğu Akdenizi dikkate alarak SSİK'de buna göre adımlar atılmalı artık. Platformlarımız çok eskiyor İ sınıfı ve devamı sınıf projeleri daha hızlı bir şekilde üretime girmeli. Yeni nesil hücumbot projeside sonuçlandırılmalı artık.

Mümkünse kendimize has tedarik projeleri üretmeliyiz. Mevcut sistemlerde dahil. Doğu Akdenizde 3 ülke ile çarpışma riskimiz gittikçe artıyor. Düşmanlarımız kendini geliştirirken biz ağırdan almaya devam ediyoruz. Bir kaç sene içerisinde fiziksel temas yaşayacağımız kaçınılmaz. SSB proje sayfasının doluluğu bize savaş kazandırmaz şuanlık.
Buna gönülden katılıyorum saha expoda tersane komutanlığından bir askerimize bu soruyu yönelttiğimde farkında olduklarını söylemişlerdi lakin kapasite sıkıntımız var çin veya ABD kadar gemi inşa havuzumuz yok üstüne o ülkeler kadar askeri bütçemizde yok lakin bu acil ihtiyaç haline yakında gelicek üretmek lazım ek bütçe çıkartılıp ağırlık vermek lazım
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Yabgu

 • YASAKLI
 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 724
 • Beğeni Puanı +249/-347
 • DefenceTurk.com
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #278 : 13 Ekim 2018, 14:51:05 »
Ben mevcut gemileri yenilemenin ve daha gelişmiş versiyonlarının buna ağır bombardıman gemisinide katarak söylüyorum ALTAY tankından daha acil oldugunu düşünüyorum. Çok yavaşız ne yazıkki.Bize en acil ihtiyac olan TF2000den hiçbir iz yok ortada. Onu geçtim Milgem korvetlerini yeterince yavaş yaptıgımız yetmiyor gibi birde İ sınıfında da çok yavaşız. 4ncü İ sınıfını 2030larda görürüz artık bu kafayla.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Destinyy

 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 802
 • Beğeni Puanı +4/-0
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #279 : 13 Ekim 2018, 20:53:44 »
Doğu akdenizde A2/AD stratejisini benimsemek gerektiğini düşünüyorum. Hatta Ege'yide dahil edebiliriz buna. Dzkk'nın kıbrısda üslenme durumunuda hava kuvvetlerinide katarak A2/AD hattını kara atış destek unsurlarıyla kapsayıcı olmak gerekir. Atmaca'lara ve hisarlara yoğun iş düşüyor.

Gemilerimiz oldukça eski sualtı harbinde içler acısı durumdayız. Milgemlerde olmasa bir hiç neredeyse.  Gemilerin hareket kabiliyeti bile sınırlı bir hal aldı. Hava savunması ihtiyacı günümüze cevap vermiyor.

Gemi inşa havuzumuz çok var. Sadece yapabilecek personel ve bilgi birikimi yok. İstanbul Tersanesindeki bir avuç personel herşeye koşmaya çalışıyor. RMK siyasi adımlara kurban edilmese şuan İ sınıfı çokdan denizdeydi belkide. Önümüzdeki bir kaç senedede diğer gemileri envantere alırdık. Hala İ 2-3-4 özel tersane diyoruz ama üreticek özel tersane hala sonuçlanmadı. Bu tersane ilk geminin üretimine katılması gerekiyorki bilgi edinsin.. Bu sağlansa TF-2000 projesine geçilecek ancak hala ağırdan almaya devam ediyoruz çatışma kapıdayken...