Gönderen Konu: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları  (Okunma sayısı 78100 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sephiroturk

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 310
 • Beğeni Puanı +23/-28
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #270 : 30 Mart 2018, 20:13:04 »
ikidir rakam verip duruyorlar , şu kadar milyarlık proje, bu kadar milyarlık projeler... sanki millet rakamlarla ilgileniyor , maliyet devletin sorunu bizi projeler ilgilendiriyor , eskiden popüler projelerden söz edilirdi ondanda olduk , en azından biride çıkıp bugünden itibaren projelerin detayları verilmeyecek artık beklemeyin dese kim ne yapabilir ..twitter de millet sitem ediyor

Çevrimdışı Yabgu

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 501
 • Beğeni Puanı +178/-273
 • DefenceTurk.com
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #271 : 30 Mart 2018, 22:15:06 »
konular karıştı
« Son Düzenleme: 30 Mart 2018, 23:24:02 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı TR-Militarist

 • DefenceTurk
 • *
 • İleti: 30
 • Beğeni Puanı +5/-0
 • DefenceTurk.com
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #272 : 18 Nisan 2018, 02:05:45 »
en son fnss pars 8x8 den 180 tane alma kararı çıktı diye duydum kesinliği var mı çok ta larşılaşmadım haberle

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 35287
 • Beğeni Puanı +122/-33
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #273 : 07 Ağustos 2018, 20:41:13 »
Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi

Cumhurbaşkanı liderliğinde toplanan Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı sona erdi.

Konuyla ilgili basın açıklamasında şöyle denildi:

“Savunma Sanayii İcra Komitesi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, gündeminde yer alan konuları görüşmek üzere toplanmıştır.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde bugün gerçekleştirilen toplantıda, sınırlarımız içinde ve ülke sınırlarımızın güvencesi için sınır ötesinde harekâtlarını başarıyla sürdüren güvenlik birimlerimizin gücüne güç katan yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik projeler gözden geçirilerek yeni kararlar alınmıştır.

Toplam 13.5 milyar TL bedeli olan projelerin değerlendirildiği toplantıda, savunma sanayi ve teknolojilerini geliştirme, güçlendirme, destekleme ve ihracat amaçlı muhtelif yatırım ve iyileştirme faaliyetleri ile ilgili tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda; ATAK helikopterine yeni kabiliyetler kazandırılması, yeni İHA sistemleri, kara, hava ve deniz araçları, karıştırıcı sistemler, radar ve komuta kontrol sistemlerinin modernizasyonu ile güvenlik birimlerimizin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik projeler değerlendirilmiştir.”

http://savunmasanayist.com/2018/08/07/savunma-sanayii-icra-komitesi-toplantisi-sona-erdi/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

 • SKYWOLF
 • Genel Yetkili
 • DefenceTurk
 • *****
 • İleti: 35287
 • Beğeni Puanı +122/-33
Savunma sanayiinde 45 milli proje
« Yanıtla #274 : 08 Ağustos 2018, 08:21:48 »
Savunma sanayiinde 45 milli projeCumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘100 günlük programı’nda en kapsamlı bölüm savunma sanayii başlığına ayrıldı. Programda yer alan 45 milli proje, dün toplanan Savunma Sanayi İcra Komitesi’nde de ele alındı.

13.5 MİLYARLIK DEĞERLENDİRME

Dışa bağımlılığı büyük oranda sonlandıran milli projeler, Erdoğan’ın ‘100 Gün Eylem Planı’nda da önemli yer tuttu. Akşam’da yer alan haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz hafta kamuoyuyla paylaştığı toplam 400 projeden 45’ini savunma sanayi yatırımları oluşturdu. Milli ve yerli araçlar, Başkan Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe Külliyesi’nde gerçekleştirilen ve 3 saat 15 dakika süren Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında da dün ele alındı. Toplam 13.5 milyar lira bedeli olan projelerin değerlendirildiği toplantıda, ATAK helikopterine yeni kabiliyetler kazandırılması ve İHA sistemlerine yönelik projeler ele alındı. Toplantıda yerli sistemlere yenilerinin eklenmesine yönelik projeler hakkında kararlar alındı.

ROKETSAN'A ÖZEL MERKEZ

-Roketsan İleri Teknoloji Araştırma Merkezi Altyapısının (ITAM) kurulacak. l Zırhlı Araç Teslimatları Projeleri kapsamında Kirpi II, Akaryakıt Tankeri, Olay Yeri İnceleme Aracı, Zırhlı Komuta Kontrol Aracı, Zırhlı Mini Ekskavatör gibi farklı tiplerde toplam 431 araç teslimatı yapılacak. l  MPT-76 Projesi kapsamında 5.500 adet tüfeğin teslimatının yapılacak.

4 ATAK’IN DAHA TESLİMATI YAPILACAK

-Özgün Helikopter ve ATAK Helikopterinde kullanılmak üzere geliştirilmekte olan ve ilk çekirdeğinin ateşlemesi yapılan Turboşaft Motorun Kavramsal Tasarım Aşaması tamamlanacak. l ATAK Helikopteri Burun Topu sistemi olan 20 mm taret ve burun topu sisteminin milli/yerli imkânlarla geliştirilmesine yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek. l ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri Projesi kapsamında 4 adet helikopterin teslimatı gerçekleşecek.

MiLGEM’DE GEMİLER ARTIYOR

-MİLGEM Projesi 3. Gemi olan Burgaz ada Korveti 27 Eylül 2018’de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na teslimi gerçekleşecek. l Milli Baz İstasyonu Geliştirilmesi (ULAK) Projesi kapsamında, halihazırda kurulu bulunan 200 Milli Baz İstasyonu sayısının yüzde 100’ün üzerinde bir artışla 489’a çıkarılacak. l İnsansız Hava Araçları Yerlilik Oranının Arttırılması (ANKA-S) Projesi kapsamında ANKA-S Platformu üzerinde CATS Sistemi kullanılacak.

HÜRKUŞ-C için imza atılacak

-Silahlı HÜRKUŞ Uçağı (HÜRKUŞ-C) Geliştirilmesi ve Seri Üretimine yönelik ihalenin sonuçlandırılarak yüklenici firma belirlenecek. l SSB Akademi kurulacak.

-Savunma sanayi malzeme yerlileştirme programı başlatılacak.

LAZER SİLAH SİSTEMİ GELİYOR

-Lazer Silah Sistemi’ne yönelik ihtiyaç analizi tamamlanacak. l Elektromanyetik Fırlatma Sistemi için ihtiyaç analizi bitirilecek. l İstanbul Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin büyütülmesi için 85 girişimci ekibin 115’e, 147 girişimcinin 210’a, 4.161 personelin 5.000’e ulaşması sağlanacak.

ALTAY’DA SERİ ÜRETİM BAŞLIYOR

-250 tankı içeren ALTAY Seri Üretim Projesinin sözleşmesinin imzalanacak. l PULAT Aktif Koruma Sistemi’nin 40 adet M60TM tankına entegre edilecek. l  ALTAY Güç Grubu’nun geliştirilmesi projesinin sözleşme takvimi de başlatılacak.

3 SINIFTA İNSANSIZ ARAÇ YOLDA

-Sürü İnsansız Araçlar Geliştirilmesi Projesi başlatılacak.

-Hafif, orta ve ağır olmak üzere 3 farklı sınıfta insansız kara araçları geliştirilmesi projesi başlatılacak.

-Milli Muharip Uçak Geliştirilmesi Projesinin 1’inci Aşama, uygulama takvimi de bu süreçte başlayacak.

SİHA’LAR UÇUYOR

-Mevcutta 52 adet bulunan Bayraktar TB2 İHA sayısı; Jandarma Genel Komutanlığı’na yapılacak 6 adet Silahlı TB2 İHA (SİHA) teslimatıyla yüzde 12 artırılarak 58’e çıkarılacak. 

-Taaruz İHA Geliştirilmesi (AKINCI) Projesi kapsamında yaklaşık 1,5 ton faydalı yük (kamera, mühimmat) taşıma kapasitesine sahip SİHA ön tasarım faaliyetleri gerçekleştirilecek.

http://www.kokpit.aero/45-milli-proje
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com