Gönderen Konu: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları  (Okunma sayısı 143960 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları
« Yanıtla #150 : 27 Aralık 2013, 21:39:26 »
Savunma Sanayii İcra Komitesi, 26 Aralık 2013 tarihinde, Savunma Sanayii Müsteşarlığı tarafından teklif değerlendirme çalışmaları tamamlanan Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD) Projesi kapsamında, SEDEF Gemi İnşaatı A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlanması, söz konusu firma ile anlaşma sağlanamaması durumunda sözleşme görüşmelerine ikinci sıradaki DESAN Deniz İnşaat Sanayi A.Ş. ile devam edilmesi kararı almıştır.

Kamuoyunun bilgilerine sunarız.

http://www.ssm.gov.tr/anasayfa/hizli/duyurular/PressReleases/Sayfalar/20131227_LPDBasinBildiri.aspx
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Jet Eğitim / Savaş Uçağı Projesi
« Yanıtla #151 : 06 Ocak 2015, 00:42:51 »
SSİK Toplanıyor Çin sendromunun sonu mu?

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ilk defa başkanlık edeceği Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) , 7 Ocak Çarşamba günü saat 13:00’de gündemdeki konuları değerlendirmek ve kararlar almak üzere toplanacak.  Gündemde Türkiye’nin savaş uçağı projesi Fx olsa da kamuoyunda 26 Eylül 2013 tarihli SSİK’de alınan T-Loramids projesini Çin firmasına verme kararının revize edileceği beklentisi var. Pakistan’da düzenlenen IDEAS Fuarında C4Defence’in sorularını yanıtlayan SSM Müsteşarı Profesör İsmail Demir yeni kararın çıkmasının zamanının geldiğini ifade etmişti.
http://www.c4defence.com/tr/haber/ssik-toplaniyor-cin-sendromunun-sonu-mu

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Savunma Sanayinden Genel Haberler
« Yanıtla #152 : 06 Ocak 2015, 13:15:36 »
Savunma Sanayi İcra Komitesi yarın toplanıyor

Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısının ana gündemi Çin ile sözleşme görüşmeleri süren 4 milyar dolarlık füze ihalesi olacak.

Savunma Sanayi İcra Komitesi yarın toplanıyor
Uzun menzilli hava savunma sistemleri alımının da değerlendirileceği yılın ilk Savunma Sanayi İcra Komitesi 7 Ocak Çarşamba günü saat 13:00’de  toplanacak. Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir'in ev sahipliğindeki toplantıya Başbakan Ahmet Davutoğlu ilk kez başkanlık edecek. Toplantının gündem maddeleri arasında Uzun Menzilli Hava Savunma Sistemi ve Milli Savaş Uçağı projesi yer alıyor.

Toplantının bir diğer gündem maddesi ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın “acil ihtiyaç” talebi üzerine Güney Kore’den alınması planlanan KT-1 eğitim uçakları olacak. 150 milyon dolarlık bu alımın, Türkiye’nin milli uçak projesi Hürkuş’u olumsuz etkilemesi nedeniyle iptal edilmesi bekleniyor. SSİK’den Milli Tank ALTAY ve MİLGEM projelerinin seri üretimine ilişkin ihale kararının da çıkabileceği öngörülüyor.

Kaynak: www.kokpit.
http://kokpit.aero/savunma-sanayi-yarin-toplaniyor

Hadi hayırlısı güzel haberler cıkar insallah...
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 13:19:49 Gönderen: мคяครℓเ »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #153 : 07 Ocak 2015, 21:42:22 »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 07 Ocak 2015, 21:49:52 »
ödnek gibi aciklama  korkaklar

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #155 : 07 Ocak 2015, 22:59:13 »
4 F-35 ile 5 chinook alacaksak günün kazanani ABD olmus
Parasal açindan ve savunma sistemindeki gecikmeden günün kaybedeni bizler...
ne diyelim Allah hayirlisi neyse onu nasip etsin

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 08 Ocak 2015, 00:33:33 »
Bu ne sacmalık cok yuvarlak kacamak kararlara devam nerde Altay kararı. Milgem ne oldu.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #157 : 08 Ocak 2015, 01:16:28 »
Sene içinde gene toplanırlar altay milgem veya tfx için. O sorun değilde, sam amcaya baya bir yaranmışlar, ch 47 helikopterleri milyarlarca dolar vermenin anlamı ne anlamıyorum.....

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #158 : 08 Ocak 2015, 01:57:08 »
Sene içinde gene toplanırlar altay milgem veya tfx için. O sorun değilde, sam amcaya baya bir yaranmışlar, ch 47 helikopterleri milyarlarca dolar vermenin anlamı ne anlamıyorum.....

Helikopterlerin lazım olmaları olabilir mi!

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 08 Ocak 2015, 02:19:33 »
Helikopter iyi oldu. Hem ihtiyac var hemde LHD icinde lazım büyük ihtimal extra bunun icinde olabilir. Tfx icin bakalim ne cıkacak. Ayrıca Hürkus ta kaynamıs sanki hic haber göremedim de. Kt1 lerin yerine düsünülüyordu ne oldu odamı yalan oldu...