Gönderen Konu: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları  (Okunma sayısı 142937 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Toplantı bugün saat 15:00 te yapılacak.

Genel maksat helikopteri ve Laladmis projeleri ile ilgili gelişmelere ait kararlar bekleniyor.Hayırlısı bakalım.
akşam haberlerine  yetişir  sanırım  , merakla bekliyorum

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Haberlerde tek bir satır haber bile geçmez..
Ben beklemiyorum bu habercilikle bu tür haberlerin yapılmasını..

TRT belki ...

Çevrimdışı darkevvilboy

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Saat 15.00 da Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısı var, inşallah beklediğimiz haberler çıkar.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Laladmis nedir?
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Laladmis nedir?
sanırım alçak irtifa hava savunma füzesi

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
Alçak irtifa hava ve füze savunma sistemi projesinin kısa adı.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Alçak irtifa hava ve füze savunma sistemi projesinin kısa adı.

teşekkürler enes38 ve AVCI
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı RekarnO

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Alçak irtifa mı?

Alçak irtifa ihalesi demi vardı?

Ben neler kaçırdım yahu :D

Ben bunu Yüksek irtifa olarak biliyorum?

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Alçak irtifa mı?

Alçak irtifa ihalesi demi vardı?

Ben neler kaçırdım yahu :D

Ben bunu Yüksek irtifa olarak biliyorum?
Alçak irtifa  yerli  (roketsan üretecek)  yüksek irtifa  hazır  alım

Çevrimdışı amonyak

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Sayin arkadaslarim bir sorum olacak.

Bu yüksek irtifa savunma sistemini disardan temin ettigimiz zaman ABD veya RUS yapimi fark etmez her hangi bir saldirida veya savasta bu kaygan milletler bir sekilde bu sistemlerin islevini durdurma gibi bir lükse üretici firma veya ülke olarak sahipmidirler ?.
Bu gün olmasa bile ilerisi icin neden milyarlari verecegiz kendimiz yapmiyoruz diye soruyor insan kendi kendine zira, ben sahsen milyar dolarlari verdigimiz halde üreticilerin bir hile ile kapattiyi yüksek hava savunma bataryasinin yerine kendimizin yaptigi ama ise yaramayan yüksek hava savunma bataryasinin önleyemedigi cruise veya bombalarin altinda can vermeyi bir seref sayarim.

Nedenine gelince bir gün bu Türk yapimi yüksek hava savunma bataryasi bizden sonra gelecekler tarafindan mutlaka hedefine ulastirilacaktir.

En güzel örnek ise yakin tarih FALKLAND savasidir. (Arjantin-Ingiltere)

Arjantin de İngilizlere kayıplar verdirmeye devam etmiş, birkaç gün içinde 4 gemi; 2 füze-atar fırkateyn (Ardent ve Antilope), 1 yük gemisi (Atlantic Conveyer) ve 1 destroyer (Conventry)i batırmayı başarmıştır. İngiltere bu kötü gidişin nedeninin Arjantin hava kuvvetlerinin uçaklardan attığı AM-39 tipi Exocet füzeleri olduğunu anlamış ve bu tehdidi ortadan kaldırmak veya en azından etkisini azaltmak konusunda,  :'(Exocet füzelerinin ve bu füzeleri atan “Super Etendard” uçaklarının üreticisi olan Fransa’dan yardım almaya karar vermiştir. Bu konuda İngiltere’nin her isteğine olumlu yanıt veren Fransa savaşın sonucunun İngiltere için zaferle sonuçlanmasında büyük rol oynamıştır ???. Elde ettiği bilgilerle İngiltere, füzeleri hedefine götüren radar frekansını karıştırıp, bu füzelerin denize düşmesini sağlamıştır. Fransa ve İngiltere arasında yapılan bu bilgi alış-verişi hakkında bugüne kadar resmi bir açıklama yapılmış olmasa da Exocet füzelerinin üretici firması Aerospetiale sözcüsü Patrick Mercillon “Herhangi bir bilgi transferi olmuşsa, bu hükümetten hükümete olmuştur; ben bunu teyit edemem, inkâr da edemem” şeklinde açıklama yapmıştır. Ayrıca savaştan sonra konuşan dönemin yetkilileri, böyle bir bilgi alış verişi olduğunu söylemişlerdir.

Alinti yaptim Mustafa Nalci Pusula 63. Falkland savasi

Ya sevecek ya gideceksiniz baska yolu yok.