TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Türk Savunma Sanayinden Genel Haberler

Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

(1/66) > >>

WOLF:
Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantıları

SSİK Genel Maksat Helikopteri Projesinde büyük ihtimalle nihai kararı verecek...

Hava Savunma Projelerinin de yılsonuna sarkması umuluyor...Tabii ki isteğimiz bir an önce bir sonuca ulaştırılması...

Kaynak:  Anadolu Ajansı

Bir de sorum olacak;Sonuçlar hemen açıklanır mı?

Şahinbey:
Genel Maksat Helikopterinde benim gönlüm İtalyanların THUP149 seçilmesi..Bizim için her anlamda daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

WOLF:

http://www.ssm.gov.tr/TR/duyurular/basinaciklamalari/Pages/200907SSIK.aspx

Kaynak burda ama sonuç çıkmadı...

Pardus-TR:
Hayırlısı bakalım, ne zaman çıkacak bizim G.M.H'nin sonucu.

Bu arada " Multi-Spektral Sis Cihazı Projesi " ne oluyor ? Bilenler varsa alsak.
İnternetteki kaynaklarda yazan şu; SSM tarafından yapılan duyuruda, Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının muharebe sahasında sis perdesi ve sis örtüsü yaratarak dost birliklerin beka yeteneğini ve muharebe etkinliğini artırabilmek amacıyla ihtiyaç duyulan 19 adet araca monte multi-spectral sis cihazı sistemleri tedariki için ihale süreci başlatıldı.

Şimdi bu bizim ZMA yada AMT'lerin üzerinde buluna Sis Bombalarının biraz daha gelişmiş ve özel bir araç halinde sadece bu iş için kullanılan hali mi ? Resim bulamadım zaten daha iyi anlatacak.

Şahinbey:
Arkadaşlar yeni bir obüs geliyor galiba..SSİK basın açıklamasının 6. maddesinde idafe aynen şöyle "Havadan taşınabilir 105 mm Hafif çekili Obüs Projesi kapsamında "Makina ve Kimya Endüstrisi" ile tasarım ve geliştirme dönemi için sözleşme görüşmelerine başlanmasına" ..155'lik yerli obüslerimizden sonra inşallah 105'liklerde geliştirilirde eski model abd döküntülerinden kurtuluruz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git