Gönderen Konu: Yönlendirilebilir Enerji Silahları  (Okunma sayısı 144 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ACE

  • DefenceTurk
  • *
  • İleti: 58
  • Beğeni Puanı +14/-1
  • DefenceTurk.com
Yönlendirilebilir Enerji Silahları
« : 02 Nisan 2019, 22:59:06 »
Roket mermi barut vb şeyleri bir kenara bırakıp havadaki bir uçağı mikrodalga enerji veya lazer ile etkisiz hale getirmeyi düşünmek ve üzerinde çalışmak gerekiyor. Forumda bu tarz bir konu aradım ama tam olarak bulamadım.

Mikrodalga fırınlar, besindeki su moleküllerini sallamak için özel olarak belirlenmiş bir titreşim sıklığındaki radyo dalgalarını kullanır. Bu su molekülleri artan bir şekilde sallandığı zaman, atomsal seviyede titreşmeye başlar ve ısı üretirler. Fırındaki besini pişiren şey aslında bu ısıdır. Besindeki bütün moleküller aynı anda titreşip ısı ürettiği için mikrodalga fırındaki besin, ısının besinin dış yüzeyinden yavaşça içine doğru seyahat etmesi gerektiği geleneksel fırındaki besinden daha hızlı pişer.

Su molekülü gibi uçağın mühimmatındaki maddeyi ısıtabilseydik? elektronik devreleri etki altına alabilseydik? veya lazer frekansıyla direk delici bir enerji kullanmaya çalışabiliriz. Ya da bunu toplulukları durdurmak için kullanabiliriz. Biz füze merkezli bir savunma ile uğraşırken Amerikalıların Rusların ve Çinlilerin üzerinde çalıştığı da bu tarz şeyler şu an.

https://aerospaceamerica.aiaa.org/u-s-air-force-seeks-laser-microwave-weapons-for-aircraft/

https://www.quora.com/What-is-a-microwave-weapon-and-what-does-it-look-like

http://www.globaltimes.cn/content/1139703.shtml
« Son Düzenleme: 02 Nisan 2019, 23:13:42 Gönderen: ACE »