Gönderen Konu: İslamofobi  (Okunma sayısı 10944 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
Ynt: İslamofobi
« Yanıtla #20 : 16 Mart 2019, 00:42:14 »
Reina saldırısı, Charlie hepto, ingilterede ki saldırılar ve bu son Avustralyada saldırıların hepsinin arkasında siyonistlerin olduğunu düşünüyorum. Mossad üzerinden kurgulanıyor bütün planlar. Binyamin Netanyahu'nun oğlunun paylaşımları. Kullanılan dil hep aynı. Ve yer yüzündeki en büyük islam düşmanları.

And I will remind him that Istanbul is actually a city called Constantinople! The capital of the Byzantine empire and center of orthodox Christianity for more then a thousand years before Turkish occupation! https://t.co/LIpPx8xqYX
Ufak bir düzeltme... Saldırı Yeni Zelanda'da yapıldı. Saldırgan İskoç asıllı Avustralyalı.. Bu saldırı sonrası sosyal paylaşım sitesi ve forumlarda kesin delil yok ise birilerini hedef göstermek çok sakıncalı. Özelliklede bizim gibi cahil kitlesi yüksek toplumlarda bir kelime birçok insanı harekete geçirebilir. Buna şuanki seçim mitinglerinde yapılacak konuşmalarda siyasiler kadar bizlerinde yazdıklarıyla dikkat etmesi gerekiyor. Ben korkuyorumki dinimizi sömürerek oy devşirenlerin ağzından çıkacak bir söz felakete yol açabilir. Yani bunu yapan yahudiydi , hristiyandı demeyelim. Bu gibi saldırıları yapanlar vahşi insanlardır. Vahşiliğinde dini mezhebi olmaz. Bu gibi katliamları sadece hristiyanlar yahudiler yapmıyor müslümanların içinde de var bunlardan. Bunlar çok yanlış. Birçok hristiyan arkadaşı olan biri olarak söylüyorum bunları. YAhudi biriyle tanışma fırsatım olmadı ama olsaydı onuda dininden önce bi insan olarak görürdüm. Burda yazacagnız bir İsrail lafı zihinlere yahudi düşmanlıgı ekebilir.
« Son Düzenleme: 16 Mart 2019, 00:50:00 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Alpagu

• DefenceTurk
  • *
  • -12
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #21 : 16 Mart 2019, 00:44:54 »
Nasıl yunan ile silah sistemleri dengelerini koruyor ve bunu milli güvenliğimiz için yapıyorsak aynı şekilde Türklüğe Türkçülüğe de gereken önemi vermeli milli bilinç sahibi olmalıyız. Malum, düşman ırkımıza düşman bizede sahip çıkmak ve uğruna savaşmak düşer. Dünya bu noktaya evrilirken evlatlarımızı kardeşlik türküleri çığırarak değil kimliğini öğreterek, uyanık kalmasını sağlayarak büyütmeliyiz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #22 : 16 Mart 2019, 08:30:07 »
Dünyada ne zaman ırkçılık arttıysa sonu dünya savaşı ve milyonlarca can kaybı olmuştur. Birileri sürekli ırkçılığı, din ayrımını, renk ayrımını, mezhep ayrımını vs her türlü ayrımı kurcalayıp insanları birbirine düşürüyor. Bilinçli yapılan bir şey bu. Bundan büyük çıkar sağladıkları kesin. Bunların kimler olduklarını görebilmek de aslında zor olmasa gerek!

Bir elin beş parmağı bir değil. Ama o parmaklardan biri koparsa o elin sahibinin canı yanar.
İnsanlarda farklı, farklı renklerde, farklı kültürlerde vs... Böyle olması da güzel aslında.
Ama hepsi insan, hepsi aynı tür. Hepsi aynı aslında.
Herkes, diğerinin yaşam felsefesine saygı göstermek zorunda. Kimse bir diğerini ırkı veya dini kendisiyle aynı değil diye öldürmek zorunda değil! Düşmanlık beslemek zorunda değil! Düşmanlık sadece düşmanlık doğurur ve bu bir kanser gibi yayılır. Hep sorun çıkarır. Kardeşilik ise tam tersi, her soruna çözüm bulur...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Erdoğan'ın programlarıyla paralellik var mı? Tek tek mercek altına alındı

Reuters'ın bir Türk yetkiliye dayandırdığı habere göre Yeni Zelanda'daki saldırıyı düzenleyen katliamcının geçmişte bir süre Türkiye'de bulunduğu belirlendi. Saldırganın bağlantılar araştırılıyor. Teröristin Türkiye'de bulunduğu tarihlerde Erdoğan'ın programlarıyla paralel hareket edip etmediği mercek altına alındı.

Reuters'ın üst düzey bir Türk yetkiliye dayandırdığı haberine göre, Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrinde bulunan iki camiye düzenlenen terör saldırısının failinin geçmişte bir süre Türkiye'de bulunduğu belirlendi. Saldırganın bağlantıları araştırılıyor.

KİMLERLE GÖRÜŞTÜ?

Yapılan incelemede saldırganın 2016’da farklı tarihlerde 2 kez Türkiye’ye geldiği belirlendi. Yapılan istihbarat çalışmalarında saldırganın, 17-20 Mart ve 13 Eylül-25 Ekim 2016 tarihlerinde Türkiye’ye gelerek kaldığı tespit edildi. Saldırganın Türkiye’ye ne amaçla geldiği, kimlerle görüştüğü ve nasıl bir bağlantısı olduğu araştırılıyor.

Saldırganın Türkiye’de cami veya ibadethanelere saldırı planladığı ve buna yönelik çalışma yaptığı yönünde kuvvetli şüphe oluştuğu, bu yönde de inceleme yapıldığı öğrenildi. Türkiye’nin Interpol üzerinden Yeni Zelanda ile bağlantıya geçerek bilgi alışverişi yaptığı, bu yönde hem Türkiye’de ele edilen bilgiler hem de şu ana kadar Yeni Zelanda’da elde edilen bilgilerin karşılaştırıldığı ve bağlantılar ortaya çıkartılmaya çalışıldığı kaydedildi. Saldırganın kimlerle görüşüp görüşmediği yönünde yapılacak çalışmanın ardından, bağlantı tespit edilirse gözaltıların olabileceği değerlendiriliyor. Hem Emniyet İstihbarat hem de MİT’in bu konuda çalışma yürüttüğü kaydedildi.

DİKKAT ÇEKEN TARİHLER

- Türkiye'ye 17 Mart 2016'da ilk kez giriş yapan katliamcı 20 Mart'ta ayrıldı. O zaman aralığında 19 Mart'ta İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde bir terörist İsrailli turist kafilesinin arasına girerek üzerindeki bombayı patlatmış ve olay yerinde 5 kişi ölmüş 39 kişi de yaralanmıştı.

- Saldırganın Türkiye'de bulunduğu tarihler arasında 20 Mart 2016'yla ilgili de uyarı yapılmış ve 81 ilin valilik ve güvenlik güçleri teyakkuza geçmişti. Uyarıya göre 20 Mart’ta ise Kandil’in talimatıyla 11 bin PKK'lı Yüksekova’yı kurtarılmış bölge ilan edecek ve Suriye’den gelecek 8 bin PYD'li ise Türkiye’deki güvenlik noktalarına saldıracaktı.

İşte teröristin Türkiye'ye giriş anı

Erdoğanın programlarıyla paralellik var mı Tek tek mercek altına alındı
PARALELLİK VAR MI?

Saldırganın Türkiye'de iken İstanbul dışına çıkıp çıkmadığı, kimlerle irtibata geçtiği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programlarına paralel hareket edip etmediği ve telefon kayıtları tek tek mercek altına alındı.

2011 YILINDAN BERİ DÜNYAYI GEZİYOR

Daily Mail gazetesi, 28 yaşındaki Brenton Tarrant adlı Avusturalyalı saldırganın aşırı sağcı fikirlerle Neo Nazi ideolojisine yakın olduğu ve yedi yıl boyunca aralarında Kuzey Kore ve Pakistan olmak üzere çok sayıda ülkeyi ziyaret ettiğini yazdı.

Babasını erken yaşta kanserden kaybettiği belirtilen saldırganı tanıyanlandan biri Daily Mail Avustralia gazetesine Tarrant'ın 2011 yılından bu yana dünyayı dolaştığı bu sürede başka bir kişiliğe büründüğünü aktardı.

Saldırganın 2016 ve 2017 yıllarında Avrupanın çeşitli kentlerinde meydana gelen terör saldırılarından çok etkilendiği ve manifestosunu Neo Nazi ideolojisi ve Müslümanlardan nefret duygularıyla yazdığı belirtiliyor.

aldırıyı gerçekleştirmeden önce hazırladığı manifestosunda, kendini sıradan beyaz bir adam olarak tanımlayan saldırgan, düşük gelirli İskoç, İrlanda ve İngiliz kökenli olduğunu belirtiyor.

GEÇEN YIL 9 KASIM'DA BULGARİSTAN'A GİTMİŞ

Yeni Zelanda'da iki camiye terör saldırısı düzenleyen Brenton Tarrant'ın, geçen yıl kasım ayında Bulgaristan'a giderek araç kiraladığı ve bazı tarihi yerleri gezdiği bildirildi. Bulgaristan Cumhuriyet Başsavcısı Sotir Tzatzarov, Başbakan Boyko Borisov başkanlığında yapılan toplantının ardından basına açıklama yaptı.

Tarrant'ın geçen yıl 9 Kasım'da Dubay'dan uçakla gelerek, araç kiralayıp ülkenin Dryanovo, Plevne, Veliko Tırnovo, Blagoevgrad, Kazanlık, Bansko, Pernik ve diğer bazı tarihi şehirlerini gezen Tarrant'ın, 15 Kasım'da Romanya'nın başkenti Bükreş'e geçtiğini, ardından da yine kiralık araçla Macaristan'a gittiğini aktardı.

Başsavcı Tzatzarov, teröristin 2016 yılında da Balkanlar'ı gezdiğini, Sırbistan ve Karabağ'ı ziyaret ettiğini ifade etti.

Toplantıya katılan İçişleri Bakanı Mladen Marinov da Brenton Tarrant'ın Bulgaristan'da bulunduğu tüm noktaların, ülkedeki temaslarının ve kullandığı sim kartların bilgilerinin araştırıldığını ifade etti.

Toplantıya Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva da katıldı.

Bu arada, Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü, terörist Tarrant'ın eylemini şiddetle kınadı.

Başmüftülükten yapılan yazılı açıklamada, masum insanlara karşı her türlü şiddetin kabul edilemez bir suç olduğu, bu eylemlerin her birinin tüm dünya medeniyetine karşı birer saldırı olarak algılandığı vurgulandı.

Öte yandan, Bulgaristan Başbakanı Borisov, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'e bir taziye mesajı yolladı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/yeni-zelanda-katliamcisinin-turkiyeye-giris-ani-ortaya-cikti-41150886
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #24 : 16 Mart 2019, 08:44:19 »
Bu ruh hastasının saldırıyı kaydettiği videoda görüldüğü gibi tam bir profesyonel gibi kullanıyor silahı. Sinirlerimi bozduğu için videonun tamamını izlemedim. Ama izleyenlerin verdiği bilgiye göre, camiden çıktıktan sonra 100 metre kadar mesafede bir ara sokakta birini  görüyor ve hızlı bir şekilde tek atışla onu da öldürüyor. Bunları amatör biri bu kadar kolaylıkla asla yapamaz!

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 16 Mart 2019, 08:49:44 »
Reina saldırısı, Charlie hepto, ingilterede ki saldırılar ve bu son Avustralyada saldırıların hepsinin arkasında siyonistlerin olduğunu düşünüyorum. Mossad üzerinden kurgulanıyor bütün planlar. Binyamin Netanyahu'nun oğlunun paylaşımları. Kullanılan dil hep aynı. Ve yer yüzündeki en büyük islam düşmanları.

And I will remind him that Istanbul is actually a city called Constantinople! The capital of the Byzantine empire and center of orthodox Christianity for more then a thousand years before Turkish occupation! https://t.co/LIpPx8xqYX
Ufak bir düzeltme... Saldırı Yeni Zelanda'da yapıldı. Saldırgan İskoç asıllı Avustralyalı.. Bu saldırı sonrası sosyal paylaşım sitesi ve forumlarda kesin delil yok ise birilerini hedef göstermek çok sakıncalı. Özelliklede bizim gibi cahil kitlesi yüksek toplumlarda bir kelime birçok insanı harekete geçirebilir. Buna şuanki seçim mitinglerinde yapılacak konuşmalarda siyasiler kadar bizlerinde yazdıklarıyla dikkat etmesi gerekiyor. Ben korkuyorumki dinimizi sömürerek oy devşirenlerin ağzından çıkacak bir söz felakete yol açabilir. Yani bunu yapan yahudiydi , hristiyandı demeyelim. Bu gibi saldırıları yapanlar vahşi insanlardır. Vahşiliğinde dini mezhebi olmaz. Bu gibi katliamları sadece hristiyanlar yahudiler yapmıyor müslümanların içinde de var bunlardan. Bunlar çok yanlış. Birçok hristiyan arkadaşı olan biri olarak söylüyorum bunları. YAhudi biriyle tanışma fırsatım olmadı ama olsaydı onuda dininden önce bi insan olarak görürdüm. Burda yazacagnız bir İsrail lafı zihinlere yahudi düşmanlıgı ekebilir.
Hocam, beni yanlış anlamışsınız. Ben yahudi ve hritiyanlara birşey demiyorum. Yahudi derin devletine diyorum. Benim sözlerimden yola çıkarak, yahudi düşmanlığı yapılıyorsa. Bunu yapanın ayıbıdır. Veya cahilliğidi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Terörist böyle görüntülendi
« Yanıtla #26 : 16 Mart 2019, 08:56:44 »
Terörist böyle görüntülendi

Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentinde cuma namazı sırasında iki camiye düzenlenen terör saldırısıyla bağlantılı biri Avustralya vatandaşı, üç kişinin tutuklandığını bildirdi. Öte yandan Brenton Tarrant, Christchurch Bölge Mahkemesine çıkarıldı. Gözaltı sonrası Tarrant ilk kez görüntülendi.

Ardern, düzenlediği basın toplantısında, terör saldırısıyla ilişkili cinayetle suçlanan Avustralya vatandaşı dahil üç kişinin tutuklandığını, bu kişilerin hiçbirinin daha önce sabıka kaydının olmadığını, Yeni Zelanda'da ya da başka bir yerde istihbarat servisleri tarafından izlenen şahıslar arasında yer almadığını söyledi.

Yeni Zelanda Başbakanı Ardern, dünyanın çeşitli ülkelerine seyahat eden ve düzensiz aralıklarla Yeni Zelanda'ya gelen Avustralya vatandaşı
zanlının, bugün mahkemeye çıkarılacağını kaydetti.

Saldırılarda 2'si yarı otomatik 5 silah kullanıldığını ve saldırganın silah ruhsatını 2017'de aldığını ifade eden Ardern, Yeni Zelanda'nın silah yasalarının değişeceğini, Avustralya ile sınır kontrollerinin sıkılaştırılacağını ve bilgi paylaşımının geliştirileceğini ifade etti.

Ülkede güvenlik önlemlerinin üst seviye çıkarıldığını belirten Ardern, vatandaşlardan da şüpheli gördükleri durumları polise haber vermelerini istedi.
Saldırıdan etkilenen yabancılar arasında Türk, Malezya, Suudi Arabistan, Pakistan, Bangladeş ve Endonezya vatandaşlarının yer aldığı bilgisini paylaşan Ardern, toplantıdan sonra Christchurch'ü ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.

TERÖRİST DE MAHKEMEYE ÇIKTI

Öte yandan Brenton Tarrant, Christchurch Bölge Mahkemesine çıkarıldı. Gözaltı sonrası ilk kez görüntülenen Tarrant'ın el hareketi yaptığı kaydedildi.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/katliamla-baglantili-3-kisiye-tutuklama-41150971

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #27 : 16 Mart 2019, 09:15:31 »
Bu saldırının zamanlaması da oldukça ilginç. Bu hafta Çanakkale Zaferi haftası. Ülkemize Yeni Zellanda'dan gelecek olanlar var. İnşallah onlara bir saldırı gerçekleştirilmez!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #28 : 16 Mart 2019, 11:07:49 »
TV yi açan Hristiyan bunu duyunca üzülür mü sevinir mi gönlü ne yana meyleder sizce.

http://www.hurriyet.com.tr/galeri-yeni-zelandada-camileri-hedef-alan-teror-saldirisi-41151038?p=7

Saldırının gerçekleştiği Christchurch kentinde halk camilerin bulunduğu bölgelere akın etti.

Dayanışma mesajları veren Yeni Zelanda halkı terörist saldırı sebebiyle yaşamını yitirenler için dualar okudu.

Çok sayıda kişi Christchurch Botanik Bahçesi girişine saldırıyı kınayan ve dayanışmayı vurgulayan mesajlar yazdı.

Saldırının gerçekleştiği bölgeye çiçekler bırakıldı.

Bölgeye akın eden Yeni Zelanda halkı gözyaşlarını tutamadı.

Linwood Camisi'nin girişine de çiçekler ve dayanışma temalı notlar bırakıldı.

Bırakılan notlarda yazan şu mesaj uluslararası ajansların dikkatinden kaçmadı: "Yeni Zelanda'nın kültürü, herkes için barış ve güvenliği kabul eder. Şiddeti ve nefreti değil."

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun talimatıyla gece yarısı ışıkları söndürülen kule, karanlığa büründü. Hidalgo, kişisel sosyal medya hesabından, saldırıya ilişkin, "Nefret, Müslüman oldukları için kadınları, erkekleri ve çocukları bir kez daha öldürdü. Parisliler adına, Yeni Zelanda halkına, Christchurch sakinlerine ve Müslüman topluma başsağlığı diliyorum." mesajını paylaştı.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #29 : 16 Mart 2019, 17:45:50 »
Bugün dünyadaki çeşitli basın yayın kuruluşlarından haberlere göz attım çoğu o mahlukattan tetikçi, aşırılık yanlısı, saldırgan, fanatik gibi cümlelerle bahsederken terörist demiyorlar. Avustralya ve Yeni Zelanda başbakanları olaya terörist saldırı derken dünya basını sadece katliam diye yazmakla yetiniyor, neden? Çünkü o mahlukat müslüman değil. Aynı şeyi bir  ''sözde'' müslüman yapmış olsaydı dünya basını kıyameti koparırdı.Maalesef ayrımcılık, ırkçılık ve İslam düşmanlığı sadece ülkelerdeki insanlarla sınırlı değil. Bunun en basit örneği sırf müslüman bir ülke olduğumuz için AB'ye alınmıyor olmamızdır. Diğer tüm sebepler bahaneden başka birşey değil. Düşünün niye bir tane hristiyan ve ya başka dinlere mensup ülkelerde savaş ve ya yıkım yokken sürekli müslüman ülkelerde savaş, yıkım ve parçalanmışlık var?