Gönderen Konu: IDEF 2019  (Okunma sayısı 64052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
Ynt: IDEF 2019
« Yanıtla #20 : 21 Mart 2019, 16:52:29 »
Bana kabul maili geldi.
Darısı başınıza arkadaşlar.

IDEF’19 ziyaretçi ön kaydiniz onaylanmistir. Fuar alanina geldiginizde asagidaki kod ile fuar girisinde yer alan önkayit bankosundan adiniza düzenlenmis yaka kartinizi üzerinde resminizin ve T.C kimlik numaranizin bulundugu bir kimlik ibrazi ile beraber temin edebilirsiniz.
Kodunuz: 000000
Güvenlik önlemleri sebebi ile bu mailin çiktisini yaninizda bulundurmaniz gerekmektedir. Aksi takdirde alana giris izniniz olmayacaktir.

Saygilarimizla,

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #21 : 22 Mart 2019, 10:33:59 »
Fuar başvurusunda sitemiz adına başvuruları belirtmek için bir belge hazırlama konusunda fikir beyanında bulunan arkadaşlarımız olmuştur. Fikir belirtmekte bir sorun yoktur. Burası zaten fikirlerin paylaşıldığı bir platform. Konuya açıklık getirelim. Daha önce de yaptığımız gibi fuar organizatörleriyle temasa geçip konuyu görüşmek daha mantıklı.

Bu arada hiç kimse DefenceTurk.com adına, hiç bir yere herhangi bir belge veremez. Bunu yaparsa sorumluluk sadece kendisine aittir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Destinyy

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #22 : 23 Mart 2019, 16:25:13 »
Ben bu sene katılamayacağım gibi görünüyor. O tarihlerde muhtemelen acemi birliğime teslim olmuş olacağım.  :(

Fuar organizatörleriyle 2017'de ben görüşmüştüm forum hakkında ne yapabiliriz diye sağlamda bir yazı yazdım sonunda dönmüşlerdi ama söyledikleri kapıda konunun profesyoneli olduğunuza ikna edebilirseniz girebilirsiniz minvalinde şeyler yazmışlardı. İş dönüp, dolaşıp güvenlik taramasına geliyor. Sektörle alakası olmayan arkadaşlar belki forumu referans gösterip girebilir iş bölümünde denemenizde fayda var. Ama düşük bir ihtimal olabilir güvenlik bölümüne geldiğinde resmiyeti olmayan bir yapılanma sonuçta forumlar. Ruh hallerine bağlı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #23 : 24 Mart 2019, 11:27:41 »
Ben bu sene katılamayacağım gibi görünüyor. O tarihlerde muhtemelen acemi birliğime teslim olmuş olacağım.  :(

Fuar organizatörleriyle 2017'de ben görüşmüştüm forum hakkında ne yapabiliriz diye sağlamda bir yazı yazdım sonunda dönmüşlerdi ama söyledikleri kapıda konunun profesyoneli olduğunuza ikna edebilirseniz girebilirsiniz minvalinde şeyler yazmışlardı. İş dönüp, dolaşıp güvenlik taramasına geliyor. Sektörle alakası olmayan arkadaşlar belki forumu referans gösterip girebilir iş bölümünde denemenizde fayda var. Ama düşük bir ihtimal olabilir güvenlik bölümüne geldiğinde resmiyeti olmayan bir yapılanma sonuçta forumlar. Ruh hallerine bağlı.

Forumu referans gösterip giriş denemenizde bir fayda yok. Biz kimseye referans veremiyoruz çünkü! Önceki iletimde de belirttim!

Konuyla ilgili olarak yetkili ağızdan gelen bilgi şöyle...

Alıntı
Cevaben yazdığınız yazıda belirttiğiniz “gerçek bir yetkilendirme belgesi” hazırlayabilmek adına öncelikle ticari kaydı olan bir işletme, kamu kurum veya kuruluşu yada İç İşleri Bakanlığına bağlı bir Sivil Toplum Kuruluşu olmanız gerekmektedir. Herhangi bir resmi kaydı bulunmayan bir kişinin yetkilendirme belgesi hazırlama imkanı bulunmamaktadır. Ancak defenceturk.com olarak resmi bir kuruluş yapınız var ise bu şekilde bir belge hazırlayabilirsiniz. Bu belgeyi de sadece SGK’ya bildirimleri yapılan, sigortalı çalışanlarınız için verebilirsiniz. Onun dışında herhangi bir resmi bağınız olmayan kişiye verilecek yetki belgesi de evrakın gerçekliğini saptıracak ve kabul edilemeyecektir. Ayrıca yukarıda belirttiğim gibi ticari kaydı olan bir işletme, kamu kurum veya kuruluşu yada İç İşleri Bakanlığına bağlı bir Sivil Toplum Kuruluşu değilseniz hazırlayacağınız, sizlerin tasarladığı bir kaşe ile imzalanacak evraklar da hukuken geçerli değildir.

http://idef.com.tr/kimler-ziyaretci-olabilir

Fuarımızın resmi internet sitesinde kimlerin ziyaret edebileceği açıkça yazılmaktadır. Sitenize üye kişilerin bu gruplardan herhangi birine dahil olması durumunda ziyaretçi önkayıt formunu eksiksiz bir şekilde doldurup iletmeleri halinde fuarımızı ziyaret etmelerine izin verilecektir. Ancak fuarımız bu linkte belirtilen iş ve meslek grupları dışında ziyarete açık değildir.

Öğrenciler ise 18 yaşını doldurmuş olmaları ve savunma sanayisi ile bağlantılı olabilecek bölümlerde okumaları durumunda fuarımızı kariyer günü etkinliklerinin de yapılacağı 3 Mayıs gününde ziyaret edebileceklerdir.

Bunun dışında...

Alıntı
IDEF 2019, 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı, Milli Savunma Bakanlığı ev sahipliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yönetim ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. organizatörlüğünde 30 Nisan-3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Büyükçekmece/ İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde icra edilecektir.

Bu konuda karar verici olan organizatör değil, Milli Savunma Bakanlığı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #24 : 24 Mart 2019, 19:58:26 »
Fuardan süpriz bir ürün beklentim yok. Fuarda en muhtemel göreceğimiz şeyler:
* Hürjet Mockup, Anka-II Mockup, TFX maketi, Atak-II maketi.
* Dev bir Aselsan standında ne işe yaradığını sorduğunuzda alamayacağınız cevaplar silsilesi.
* Getirirse Baykar Akıncı.
* BMC 8x8 aracı. Tuğra'nın askeri kabinli hali (çok belki)
* Tümosan Pusat'ın yeni ve aile versiyonları + yerli motor çalışmalarının modelleri.
* BMC motor çalışmalarını anlatan bir stand.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #25 : 03 Nisan 2019, 11:16:20 »
Arkadaşlar başvurum kabul edildi. Kariyer gününe başvurduğum için ayın 3'ünde fuarda olacağım. Ama 2'si sabahı istanbul'da olup istanbul donanma arşivi ve deniz müzesinde işlerim var onlarla ilgilenip akşam kalacağım. Yani 2'sinin sabahından 3'ünün akşam 10'a kadar ordayım. Forumca bir gezi felan olursa veya birlikte gezmek isteyen özelden yazabilir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: Ynt: IDEF 2019
« Yanıtla #26 : 03 Nisan 2019, 11:46:56 »
Arkadaşlar başvurum kabul edildi. Kariyer gününe başvurduğum için ayın 3'ünde fuarda olacağım. Ama 2'si sabahı istanbul'da olup istanbul donanma arşivi ve deniz müzesinde işlerim var onlarla ilgilenip akşam kalacağım. Yani 2'sinin sabahından 3'ünün akşam 10'a kadar ordayım. Forumca bir gezi felan olursa veya birlikte gezmek isteyen özelden yazabilir.

Bir aksilik olmazsa 1 Mayıs'da olacağım. Belki 2'si de devam edebilirim.
Forumca bir gezi çok zor. :D
Daha önceki fuarlarda kaç defa denedik. O kalabalıkta sürü halinde gezmek imkansız. Birbirimizi kaybetmemek için epey emek harcıyoruz ve sonuçta kaybediyoruz. :D
Ayrıca standlardaki görevliler de kalabalık bir gurup tarafından soru bombardımanına tutulunca korkuyorlar.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 03 Nisan 2019, 12:06:07 »

Bir aksilik olmazsa 1 Mayıs'da olacağım. Belki 2'si de devam edebilirim.
Forumca bir gezi çok zor. :D
Daha önceki fuarlarda kaç defa denedik. O kalabalıkta sürü halinde gezmek imkansız. Birbirimizi kaybetmemek için epey emek harcıyoruz ve sonuçta kaybediyoruz. :D
Ayrıca standlardaki görevliler de kalabalık bir gurup tarafından soru bombardımanına tutulunca korkuyorlar.

Yani orası malumda 2 li 2li ayrılabilirdik. Birde Defencetürk için ortak bir flickr albümü açsak şifresini foruma gidecek güvenilir üyelere versekte onlar çektikleri fotoları direk oraya yükleyip tüm üyelerin hizmetine açsak güzel olabilir.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #28 : 03 Nisan 2019, 12:34:11 »
İDEF2019 sitesinde Fuar katılımcıları arasında bir firmanın yapmış oldugu 4. nesil el bombası çok ilgimi çekmişti. Görseli falan çok hoştu. Fuara katılan arkadaşlar kullanma şeklini öğrenebilirse çok sevirinim
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2019, 12:34:58 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #29 : 03 Nisan 2019, 13:28:49 »
İDEF2019 sitesinde Fuar katılımcıları arasında bir firmanın yapmış oldugu 4. nesil el bombası çok ilgimi çekmişti. Görseli falan çok hoştu. Fuara katılan arkadaşlar kullanma şeklini öğrenebilirse çok sevirinim

Ne yapacaksın onla 🤓