Gönderen Konu: IDEF 2019  (Okunma sayısı 64309 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: IDEF 2019
« Yanıtla #80 : 27 Nisan 2019, 10:33:16 »
Kalekalip ile Vestel katiliyor mu?

Katılımcı listesinde olduklarına göre, evet...

İste o listeyi bir gorebilsek iyi olacak ama... Bayraktar gelmeyecegini beyan etmis mesela. Hos ben katilsalar bile standlarina gitmeyecegim ya neyse.

Allah Allah.... Yahu Bayraktar Grubu ne yaptı sana?

Ben onların katılmamalarına şaşırdım.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #81 : 27 Nisan 2019, 10:37:06 »

İste o listeyi bir gorebilsek iyi olacak ama... Bayraktar gelmeyecegini beyan etmis mesela. Hos ben katilsalar bile standlarina gitmeyecegim ya neyse.

Bisey yapmalarina gerek yok. Sonradan turedi herçokolog firmalara karsi ambargo politikam var.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #82 : 27 Nisan 2019, 13:39:32 »

Bisey yapmalarina gerek yok. Sonradan turedi herçokolog firmalara karsi ambargo politikam var.
Sonradan mı türedi bak buna gülerim :D :D
İHA konusunda öncü firmalarımızdan Bayraktar sonradan tü
Üredi uymadı pek RTE nın damadı nın firması diye kıl kapıyor olmayasın
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Musti19

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #83 : 27 Nisan 2019, 13:44:12 »
Merhaba Arkadaşlar
Maalesef bu sene IDEF fuarına katılamıyorum sebebi işlerimin yoğuluğu bu yüzden başvuru bile yapmadım oysaki 2015 ve 2017 de katılmıştım. En büyük üzüntüm bu sene fuara S-400 ve bilimum rus hava savunma füzeleri geliyormuş onları göremeyeceğim. IDEF 2017 de rus pavyonu oldukça küçüktü hatta Ukrayna nınki bile daha büyük idi. Neyse fotoları paylaşırsınız artık. :)

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #84 : 27 Nisan 2019, 13:47:24 »
S-400 mü geliyor vay başıma gelenler benim o fuara girmem gerek
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #85 : 27 Nisan 2019, 14:50:49 »
Bir şirket fuara neden katılır ? ürününü tanıtmak için..Savunma sanayinde olupta İDEF gibi bir fuar pas geçilebilir mi ? pas geçtiler.. İnsanlar fuara neden gider ? yeni gelişmeleri/teknolojileri görmek için... Bazı paylaşım altlarında Baykarın "reklama ihtiyacı olmadıgı" - fuara gelen godomanlardan ziyade gençlere yöneldiği (teknofesti kastediyorlar) yorumları yapılıyor. Yalnız İHAyı kartal mahalle kreşi yada anasınıfı  almıyor o godomanlar alıyor. Benim aklıma tek birşey geliyor buna katılırsınız katılmazsınız sizin kararınız sadece bir şahsi düşünceme göre Baykarda "ben ne yapsam TSK her türlü alacak" kafası var. (burda Baykarın ihaları kötü falan demiyorum iyki yaptılar Allah razı olsun).. Dünyadaki tüm fuarlara katılsanız TSKda kullanılan bir ürünün yapacagı reklamı yapamazsınız. Yani reklamlarını TSK üzerinden yapıyolar. Birde ürünün pazarlaması var. Normalde ilgili şirketin pazarlama ofisi devreye girer , ön anlaşma yapılır , devletlerin izni istenir satış gerçekleşir. Bu normal bir stratejik ürün için prosedürler. Yalnız Baykarda bizzat pazarlamacı gibi çalışan bir devlet otoritesi var. Bunada kötü birşey demiyorum , yurt dışına ürün satan herkesin başımızın üstünde yeri var ben devletin olaya müdahil olmasını kastediyorum. Yani lafın kısası Baykarın fuar fuar gezmesine gerek yok. Zati fuara katılımcıların %90ı Türk kime neyi göstereceksin. Onlarda haklıdır kendince. neyse
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2019, 14:51:48 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Yenilenen MİLDAR ilk kez IDEF’de sergilenecek
« Yanıtla #86 : 27 Nisan 2019, 16:18:22 »
Meteksan Savunma tarafından taarruz helikopterine atış kontrol yeteneği ve seyrüsefer desteği sağlamak amacıyla geliştirilen MİLDAR Helikopter Atış Kontrol Radarı’nın kabul testleri, bilindiği üzere 2017 yılı içerisinde tamamlanmıştı. MİLDAR’ın ¼ oranında küçültüleceğini ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ) tarafından geliştirme çalışmaları devam eden Ağır Sınıf Taarruz Helikopterinde kullanılacağını, daha önceki haberlerimizde sizlere bildirmiştik.

Meteksan Savunma, ¼ oranında küçültülen yeni MİLDAR Helikopter Atış Kontrol Radarını ilk kez 14’üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda (IDEF-2019) sergileyecek. Muadillerine oranla çok daha hafif ağırlığa ve gelişmiş özelliklere sahip olan yeni MİLDAR’ı ve Meteksan Savunma tarafından ilk kez IDEF-2019’da sergilenecek olan MİLSAR İHA SAR/GMTI Radarı, KEMENT, C-Band İHA Veri Bağı, YAKAMOS 2020 Yeni Nesil Sonar Sistemi gib ürünleri görmek için 3’üncü salonda bulunan 322C numaralı standı ziyaret edebilirsiniz.

https://savunmasanayist.com/2019/04/27/yenilenen-mildar-ilk-kez-idefde-sergilenecek/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Rusya IDEF’te hava savunma sistemlerini tanıtacak
« Yanıtla #87 : 27 Nisan 2019, 16:33:07 »
Rusya’nın en büyük silah üreticilerinden Almaz-Antey, 30 Nisan – 3 Mayıs arasında İstanbul’da yapılacak IDEF-2019 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’nda ürünlerini tanıtacak.

Almaz-Antey şirketinin dış ekonomik ilişkilerden sorumlu Genel Direktör Yardımcısı Vyaçeslav Dzirkaln, Sputnik’e açıklamasında, “IDEF’e katılmakla öncelikle şirketimizin, ürünlerinin tam yaşam döngüsünü sağlayan en büyük Rus özel silah tasarımcısı ve üreticisi imajını güçlendirmeyi ve potansiyel müşteri yelpazesini genişletmeyi amaçlıyoruz” dedi.
Dzirkaln, Şirketin sürekli teknolojik bağımsızlığı, ekonomik istikrarı ve ürünlerinin üstün rekabet gücünü sergilediğini kaydetti.
Almaz-Antey’in standında modeller, video ve basılı ürünler şeklinde S-400 Triumf, Buk-M2E, Viking, Tor-M2E, Tor-M2K ve Tor-M2KM hava savunma füze sistemleri ile Tunguska-M1 hava savunma top ve füze sistemi tanıtılacak.
Şirketin standında radarlara da özel bir yer ayrıldı. Misafirler, 55Zh6ME çok maksatlı radar sistemi, 55Zh6UME seyyar devriye radarı, 1L121E seyyar radar, portatif 1L122-1E ve seyyar 1L125E radarları hakkında bilgi edinebilecek. Ayrıca DMRL-3 hava durumu radarı, tesislerin güvenliğini sağlama ve insansız hava araçlarını etkisiz hale getirme amacıyla geliştirilen ROSC-1 radar optik sistemi ve Sopka-2 hava yolu radarı gibi sivil ve çifte amaçlı ürünlerin modelleri gösterilecek.
Standın yerüstü radarlara ayrılan bölümünde Sova radarının orijinali, modernize edilen Fara-VR radarı ve 1L277 seyyar yerüstü hedef belirleme radarının maketleri, CHAP-10M1 ve 1L261-E motorlu radarların modelleri sergilenecek.
Rus savunma sanayisinin en büyük şirketlerinden biri olan Almaz-Antey’de yaklaşık 130 bin kişi çalışıyor. Şirket, 2017 üretim faaliyeti sonuçlarına göre dünyanın en büyük 10 silah üreticileri arasında yer almış; Boeing, Lockheed Martin, Raytheon, General Dynamics, Northrop Grumman, BAE Systems, Thales, EADS, IAI gibi şirketlerin isimlerinin yer aldığı Defense News’un en büyük 100 savunma şirketi listesinde 8. sırada gösterilmişti. Almaz-Antey ürünleri, 50’den fazla ülke tarafından kullanılıyor.

https://tr.sputniknews.com/savunma/201904261038876766-rusya-idefte-hava-savunma-sistemlerini-tanitacak/

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #88 : 27 Nisan 2019, 17:46:48 »
Masaya yarım metre boyunda plastik maket koyacaklar bir tanede LCD ekran bir kasede şeker oldu bitti
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #89 : 27 Nisan 2019, 19:37:16 »
Masaya yarım metre boyunda plastik maket koyacaklar bir tanede LCD ekran bir kasede şeker oldu bitti

Seni neden yilin sanatcisi secmedikleri icin her gecen günle anliyorum.