FOTOĞRAF VE VİDEO GALERİSİ / PHOTO AND VIDEO GALLERY > Fuarlar, Geziler ve Tatbikatlar / Expositions, Travel and Military Exercises

Mavi Vatan 2019 Tatbikatı

(1/5) > >>

fırtına06:
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı 'Mavi Vatan 2019' başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Cumhuriyet tarihinde ilk defa Anadolu'yu çevreleyen her 3 denizde aynı anda gemi, uçak, helikopter ve kıyı birliklerinin topyekun iştirak ettiği 'Mavi Vatan 2019 Tatbikatı' başladı.Tatbikata 13 fırkateyn, 6 korvet, 16 hücumbot, 7 denizaltı, 7 mayın avlama gemisi, 17 yardımcı sınıf gemi, 14 karakol gemisi, 22 çıkarma gemisi, 1 eğitim gemisi olmak üzere toplam 103 gemi katılıyor.

https://tr.sputniknews.com/foto/201902271037897236-turkiye-deniz-tatbikati/

fırtına06:

fırtına06:

Raptor44:
Önemli bir güç gösterisi olacak bizim için

serkan:
Ne gücü Allah aşkına. Gemilerimiz dünyanın en asgari silah sistemlerine sahip bir harpoon bir kaç hava savunma silahı bir top bir torpido. Donanmanın tehlikeli olması için seyir füzesi uçak gemisi karaya saldırı yeteneği filan olmalı. Bizim gemilerimiz vasat gemiler her ülkenin gemileri bu asgari güçtedir aşağı yukarı. Bu donanma ile kimseyi titretemezsin isterse bin gemin olsun vasat gemiler bunlar. Yani Harpoon ESSM 76 mm top bu üçleme vasat bir silah setidir günümüz donanma gemileri için. Fildişi sahilinin gemiside bu güçtedir Kuveytinde. Gezgin füzesini koyarsın 1500 km ye vurursun uçak gemin olur içinde 50 uçağın olur hava savunma fırkateynin olur balistik füzeleri bile vurursun titreten donanma budur. Tatbikat diye gemiden gemiye paket geçirecekler yakıt nakledecekler helikopteden sas lar halatla inecek bir tanede hedef uçağa ateş edersin belki bir tane kullanım ömrü sonuna gelinen ESSM atarlar bumudur dünyaya mesaj yani. Ben öneri getiriyorum Grit in açıklarında bir kullanım dışına çıkmış gemiye 300 km den SOM ile Kaan ile havadan karadan saldıralım batıralım mesaj daha iyi ulaşır. Bizim donanma dediğimiz şeyi İsrail iki saatte tamamını ülkesinden çıkmadan batırır bir savaşta haberimiz yok kendi kendimize konuşuyoruz. Attımmı İsrail 1500 km menzilli Popeye Turbo yu yada belki başka sürpriz silahı bir tane gemin kalmaz savaş başladığı gün daha öğlen olmadan denizlerinde. Titretici güç budur

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git