Gönderen Konu: Mavi Vatan 2019 Tatbikatı  (Okunma sayısı 7816 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Mavi Vatan 2019 Tatbikatı
« : 27 Şubat 2019, 21:41:18 »
Cumhuriyet tarihinin en büyük deniz tatbikatı 'Mavi Vatan 2019' başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Cumhuriyet tarihinde ilk defa Anadolu'yu çevreleyen her 3 denizde aynı anda gemi, uçak, helikopter ve kıyı birliklerinin topyekun iştirak ettiği 'Mavi Vatan 2019 Tatbikatı' başladı.Tatbikata 13 fırkateyn, 6 korvet, 16 hücumbot, 7 denizaltı, 7 mayın avlama gemisi, 17 yardımcı sınıf gemi, 14 karakol gemisi, 22 çıkarma gemisi, 1 eğitim gemisi olmak üzere toplam 103 gemi katılıyor.

https://tr.sputniknews.com/foto/201902271037897236-turkiye-deniz-tatbikati/
« Son Düzenleme: 27 Şubat 2019, 21:42:04 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
Ynt: Mavi Vatan 2019 Tatbikatı
« Yanıtla #1 : 27 Şubat 2019, 21:43:58 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 27 Şubat 2019, 21:54:50 »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #3 : 28 Şubat 2019, 01:05:53 »
Önemli bir güç gösterisi olacak bizim için
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 28 Şubat 2019, 09:29:55 »
Ne gücü Allah aşkına. Gemilerimiz dünyanın en asgari silah sistemlerine sahip bir harpoon bir kaç hava savunma silahı bir top bir torpido. Donanmanın tehlikeli olması için seyir füzesi uçak gemisi karaya saldırı yeteneği filan olmalı. Bizim gemilerimiz vasat gemiler her ülkenin gemileri bu asgari güçtedir aşağı yukarı. Bu donanma ile kimseyi titretemezsin isterse bin gemin olsun vasat gemiler bunlar. Yani Harpoon ESSM 76 mm top bu üçleme vasat bir silah setidir günümüz donanma gemileri için. Fildişi sahilinin gemiside bu güçtedir Kuveytinde. Gezgin füzesini koyarsın 1500 km ye vurursun uçak gemin olur içinde 50 uçağın olur hava savunma fırkateynin olur balistik füzeleri bile vurursun titreten donanma budur. Tatbikat diye gemiden gemiye paket geçirecekler yakıt nakledecekler helikopteden sas lar halatla inecek bir tanede hedef uçağa ateş edersin belki bir tane kullanım ömrü sonuna gelinen ESSM atarlar bumudur dünyaya mesaj yani. Ben öneri getiriyorum Grit in açıklarında bir kullanım dışına çıkmış gemiye 300 km den SOM ile Kaan ile havadan karadan saldıralım batıralım mesaj daha iyi ulaşır. Bizim donanma dediğimiz şeyi İsrail iki saatte tamamını ülkesinden çıkmadan batırır bir savaşta haberimiz yok kendi kendimize konuşuyoruz. Attımmı İsrail 1500 km menzilli Popeye Turbo yu yada belki başka sürpriz silahı bir tane gemin kalmaz savaş başladığı gün daha öğlen olmadan denizlerinde. Titretici güç budur
beğen

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #5 : 28 Şubat 2019, 14:39:41 »
Tatbikat iyidir. Harbe hazırlık durumunu görürsün Serkan efendi. Yunan en son 1997 de kapsamlı bir Nikiforos deniz tatbikatı yapabildi. Mavi vatan tatbikati ile 3 denizde aynı anda ve aynı ağ tabanında muharip/taktik eğitim icra edilecek. 30 liman ziyaret edilecek. Biz beğenmesek de mesaj bir yerlere gidiyor. Ben daha bugün bu forumda  TCG Anadolu ya ne gerek var diyen bir kardeşi gördüm.  ::)
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #6 : 28 Şubat 2019, 15:01:42 »
Serkancım daha ne diyim ki? Donanmanın silahlarını çatapat statüsüne indirdin.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 28 Şubat 2019, 15:49:39 »
çatapat değil ama vasat silahlar bunlar ortalama silahlar yani parayı veren her ülkenin aldığı daha azının hatta olmadığı silahlar gemiler. Birleşik Arap Emirlikleri gemi alıcam derse bütün ülkelerin önerileri bizim gemiler gibi olacak daha azı değil. Bu gemiler ile milleti tir tir titretemezsin. İsral in denizaltısından 1500 km menzilli seyir füzesi atılıyor hemde nükleer başlıklı olduğu tahmin ediliyor. Hissettinmi gerçek gücü biraz. Doğu akdeniz dediğin yerdeki gemilerde en az yüz tane nükleer silah vardır. 6. filo zaten yürüyen nükleer üs. Fransız gemisinde yoksa bile böyle bir kabiliyet var belki depoda taktik nükleer bombası bile olabilir geminin. İsrail denizaltıları zaten nükleer şemsiyenin parçası. Bunlarımı korkutacağız harpoon yüklü gemilerimiz ile.
beğen

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 28 Şubat 2019, 15:59:09 »
Sn Serkan'ın yorumlarını kaçırmamaya çalışıyorum . '' yorumun hitabeti, yapmış olduğu retorikleri bir yana bırakıp işlenmesini istediği fikre ve yönlendirmesine bakmakta yarar olduğu kanısındayım''   kendisi farkında veya farkında olmadan gerçek bir Retorik ustası. kötü manada söylemiyorum yanliş anlaşılmasın''

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 28 Şubat 2019, 16:44:55 »
Tatbikat iyidir. Harbe hazırlık durumunu görürsün Serkan efendi. Yunan en son 1997 de kapsamlı bir Nikiforos deniz tatbikatı yapabildi. Mavi vatan tatbikati ile 3 denizde aynı anda ve aynı ağ tabanında muharip/taktik eğitim icra edilecek. 30 liman ziyaret edilecek. Biz beğenmesek de mesaj bir yerlere gidiyor. Ben daha bugün bu forumda  TCG Anadolu ya ne gerek var diyen bir kardeşi gördüm.  ::)

Şansa bakın ki o kişi benim.Benim adım da Serkan ::) Yalnız ben ne gerek var demedim, daha önemli önceliklerimiz olmalı dedim.Ayrıca o mesajımın altına bir cevap hala göremedim.