Gönderen Konu: Pakistan Hindistan gerginliği  (Okunma sayısı 18045 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Pakistan Hindistan gerginliği
« Yanıtla #10 : 27 Şubat 2019, 15:07:31 »
biz hinduyu pakistanla birlikde girecegiz 10 günde tamam

abd de cine karsi burda bir tetikleme var

Ben bu yazıdan bir şey anlayamadım maalesef!  ::) ::) ???
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #11 : 27 Şubat 2019, 15:08:51 »
Şuan ciddi bilgi kirliliği var ama kesin olan 2 Hint hava aracı düşürüldü biri Mig 21 diğeri şuan belli değil lakin 5-6 pilot ya ölü yada diri yakalanmış bu durumda 2 hava aracında daha fazla araç düştü demek oluyor bu arada bir tane de mi 17 düşürüldü onunda delirtmek isterim Pakistan tarafında ise bir F-16 nın düştüğü iddiası var lakin görüntü yok bu yüzden iddida düzeyinde kaliyor dün gece 4 tank tugayın çarpıştığı bile söylendi Hint kontrol noktalarının ele geçirildiği çok sayıda Hint askerinin öldüğü iddaları yer aldı ama hiç onlara dair kanıt yok dikkatli olmak gerek
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 27 Şubat 2019, 15:09:01 »
Bu isleri Türkiye yaptirditmistir

pakistanda yerlesik durumumuz var atom bombasi yüzünden

pakistan -Türkiye ortak karar alip uygulamaya koyarlar demek istedim

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2019, 15:11:17 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Afşar1

• DefenceTurk
  • *
  • 30
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #13 : 27 Şubat 2019, 16:08:10 »
Bu isleri Türkiye yaptirditmistir

pakistanda yerlesik durumumuz var atom bombasi yüzünden

pakistan -Türkiye ortak karar alip uygulamaya koyarlar demek istedim

Bence böyle bir durum söz konusu olamaz.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 27 Şubat 2019, 16:14:07 »
Uygurlarin cektigi zulmü  bakanin söylemesiyle

kesiliyormu neyde anlarlar bombali dusaklardan  benmi yasacam

bunlari mitin isi olmani benim yasmam   

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2019, 16:21:56 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #15 : 27 Şubat 2019, 19:30:20 »
Bilmiyorum sizlerinde dikkatini çektimi suud selman pakistana gidiyor 2 gün sonra keşmirde bomba patlıyor, bana ilginç geldi yani

Daha çok "Çin'in Uygurlulari tutuklama hakki var" sözüne tepki gibi....

Bence suudların parmağı olabilir

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #16 : 27 Şubat 2019, 21:07:57 »

« Son Düzenleme: 27 Şubat 2019, 21:16:00 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 34
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 27 Şubat 2019, 21:44:28 »
Sn.SKYWOLF, ortalıkta çok bilgi kirliliği var. Twitter çingene haber ajansına döndü, bu her iki taraf için de geçerli. Forumda çorba ve yalan  bilgileri paylaşırsak çingene savunma ve sanayi forumundan farkımız kalmaz.

Son 3 resim 2015`e ait, eğitim uçuşu sırasında düşmüş. Hawk A-3492 eğitim uçağının Pakistan sınırında ne işi var diye mantıklı düşünürsek cevabını buluruz.

https://www.thehindu.com/news/national/other-states/iaf-fighter-trainer-aircraft-crashes-in-odishas-mayurbhanj/article7278348.ece

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Pakistan: Esir Hindistanlı pilot serbest bırakılacak
« Yanıtla #18 : 28 Şubat 2019, 19:24:44 »
Pakistan Başbakanı İmran Han, çarşamba günü düşürülen Hindistan’a ait savaş uçağının pilotunun Cuma günü Hindistan’a iade edileceğini söyledi.

İmran Han, mecliste milletvekillerine hitaben yaptığı konuşmada, “Barış adına jest olarak onu Cuma günü serbest bırakacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir Televizyon programında konuşan Pakistan Dışişleri Bakanı Şah Mahmud Kureyşi de, iki ülke arasındaki krizin tonunu düşürmeye yardımcı olacaksa, ellerindeki Hindistanlı esir pilotu bu hafta içerisinde ülkesine iade edilebileceklerini söylemişti.

Kureyşi, “Eğer tansiyonun düşmesine katkı sağlayacaksa Hindistanlı pilotu ülkesine iade etmek istiyoruz.” diye konuşmuştu.

Pakistan, Hindistan savaş uçaklarının Keşmir’in kendi kontrolündeki bölgede sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle bu ülkeye ait iki savaş uçağını düşürdüğünü açıklamıştı.

Düşen uçaklardan birinin pilotu Yarbay Abhi Nandan, Pakistanlı güçlerce yakalanarak gözaltına alınmıştı.

http://defenceandtechnology.com/2019/02/28/pakistan-esir-hindistanli-pilot-serbest-birakilacak/

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Hindistan'tan tehlikeli açıklama: Hedef almaya devam edeceğiz
« Yanıtla #19 : 28 Şubat 2019, 23:43:03 »
Hint askeri yetkililer, Pakistan'daki "terör örgütü hedeflerini" yok etmeye devam edeceklerini duyurdu.

Hindistan Silahlı Kuvvetlerinden yetkililer, Pakistan'daki "terör kamplarını" hedef almaya devam edeceklerini bildirdi.

Yeni Delhi'de ordu yetkilileri tarafından düzenlenen basın toplantısında, General Surendra Singh Behal, savaşlarının "teröre" karşı olduğunu belirterek, Pakistan'daki "terör örgütü hedeflerini" yok etmeye hazır olduklarını söyledi.

Hindistan Hava Kuvvetleri Sözcüsü Tümgeneral RGK Kapoor, Hint askeri tesislerini bombalamak amacıyla F-16'ların kullanıldığına dair kanıtları olduğunu ileri sürerek, bölgede Pakistan jetlerine ait füze parçaları bulduklarını söyledi.

RGK Kapoor, Hindistan hava sahasına giren Pakistan'a ait savaş uçağını düşürdüklerini yineledi.

MODİ, PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile Hindistan ve Pakistan arasındaki gerilime ilişkin telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

Kremlin Sarayı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Putin ve Modi'nin telefon görüşmesinde, Hindistan ile Pakistan arasında yaşanan sorun ve ikili ilişkilerin ele alındığı belirtildi.

Açıklamada, "Görüşmede Putin Modi'ye Keşmir'in Hindistan idaresindeki kısmında 14 Şubat'ta polis teşkilatına bağlı milis gücüne yapılan bombalı saldırıyla ilgili başsağlığı diledi ve sorunla ilgili çözüm bulunacağını umduğunu dile getirdi." ifadesi yer aldı.

Tarafların ikili ilişkilerin her alanda geliştirilmesi konusunda mutabık kaldığı kaydedilen açıklamada, Putin'in Modi'yi Eylül 2019’da Rusya'nın Vladivostok şehrinde yapılacak Doğu Ekonomik Forumu’na katılmaya davet ettiği bildirildi.

HİNDİSTAN-PAKİSTAN GERİLİMİ

Hindistan ile Pakistan arasındaki son gerilim, Keşmir'in Hindistan idaresindeki kısmında 14 Şubat'ta polis teşkilatına bağlı milis gücüne yapılan ve 44 kişinin öldüğü bombalı saldırıyla başlamıştı.

Yeni Delhi yönetimi, Pakistan'ı saldırıyı düzenleyen teröristleri kollamakla suçlamıştı. Saldırıyı kınayan Pakistan ise suçlamayı reddetmişti.

Hindistan, 26 Şubat'ta Keşmir Kontrol Hattı'nın Pakistan tarafında bulunan terör örgütü hedeflerine hava saldırısı düzenlediğini duyurmuştu.

Pakistan da dün sabah, hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle Hindistan'a ait iki savaş uçağını düşürdüğünü bildirmişti.

Hindistan, Pakistan'a ait bir savaş uçağını düşürdüğünü açıklarken, İslamabad yönetimi bunu doğrulamamıştı. Pakistan hükümeti ve ordusu, gerilimin tırmanmasını istemediklerini vurgulamıştı.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise Pakistan'ı ülkesini istikrarsızlaştırmaya çalışmakla suçlamıştı.

Türkiye, Avrupa Birliği, Almanya, İngiltere, Çin ve Rusya, taraflara itidal telkin etmişti.

https://www.haberturk.com/hindistan-tan-tehlikeli-aciklama-hedef-almaya-devam-edecegiz-2388799#