Gönderen Konu: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ  (Okunma sayısı 109904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
Ynt: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ
« Yanıtla #150 : 27 Eylül 2019, 00:15:04 »
Atak t-129’un tanesi 50 milyon dolar. Atak 2 kimbilir nekadar olacak? Bu aletleri üzerlerine 8 km’nin altındaki menzili olan silah koyup ön safha göndermek bence akıl karı değil. Hele hele üzerindeki 3-4 km menzilli baş topunu kullanmak için helikopteri tehlikeye atmak saçmalık. Temren 1 ve 2 gibi 18km ve 32km menzilli füzeleri koyarsın üstüne , mildarla hedefini seçer, salarsın harp alanına. Yukarıdan ihalarla ön saflarda çatışmanın, anti heli füze açısından emniyetli olduğunu belirledikten sonra sürersin bu aletleri ileri hatlara.
Tanesi 8-10 milyon dolarlık tanka olmadık korumayı koyuyoruz; Era zırh, bor karbür zırh, pulat veya Akkor aktif koruma, kafes zırh. Üstüne üstlük tankların ana koruması piyadedir ayrıca. 50 milyonluk atakta hangi koruma var?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #151 : 27 Eylül 2019, 00:36:17 »
https://youtu.be/Kcj-PVFiTdM

26:40 sonrasına bak. Amerikan ordusu tamamen bu konsept üzerine helikopter uçuruyor. Atış kontrol radarı ile tespit edip 15, 20 Km öteden gönderiyor.  Çok alçaktan uçtuğu için tespit etmesi de cok zor. Helikopterler çok stratejik ve oyun değiştirici hale geliyor. Mildar olmadığı için biz bunu yapamıyoruz.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2019, 00:39:28 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #152 : 27 Eylül 2019, 08:21:28 »
https://youtu.be/Kcj-PVFiTdM

26:40 sonrasına bak. Amerikan ordusu tamamen bu konsept üzerine helikopter uçuruyor. Atış kontrol radarı ile tespit edip 15, 20 Km öteden gönderiyor.  Çok alçaktan uçtuğu için tespit etmesi de cok zor. Helikopterler çok stratejik ve oyun değiştirici hale geliyor. Mildar olmadığı için biz bunu yapamıyoruz.

15-20 km'den hangi füze ile angaje sağlıyorlar ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #153 : 27 Eylül 2019, 08:32:37 »
Apache'nin longbow radarı ile kulandığı AGM-114L Hellfire füzesinin menzilinin en fazla 8 km olduğunu biliyorum ben. O da direkt atışlarda. Videodaki gibi engellerin etrafından dolaşarak hedefe ulaştığı atışlarda haliyle menzil daha da düşüyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #154 : 27 Eylül 2019, 10:08:28 »
Apache'nin longbow radarı ile kulandığı AGM-114L Hellfire füzesinin menzilinin en fazla 8 km olduğunu biliyorum ben. O da direkt atışlarda. Videodaki gibi engellerin etrafından dolaşarak hedefe ulaştığı atışlarda haliyle menzil daha da düşüyor.

Hocam yeni trend şu ; manpads menzilindenide geçtim tor sınıfı kısa menzilli hava savunma füzelerinin menzili ötesinden ateşlemek. Örneğin israillilerin nimrod füzesi şu an sadece  ch-53k atıyor ama ileride apachelerede gelir. Spike II-Er 16 -km ye kadar çıkıyor helikopterden atıldığı takdirde. O yüzden bizim hisar-a'nında menzili 20 km'lere çıkarması önemli bence. Diğer yandan Umtas'ında mutlaka atak-II ve Atak-I ler tarafından taşınabilen 16 km'ik bir versiyonu olmalı. Çok büyük güç çarpanı.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #155 : 27 Eylül 2019, 11:11:06 »

Hocam yeni trend şu ; manpads menzilindenide geçtim tor sınıfı kısa menzilli hava savunma füzelerinin menzili ötesinden ateşlemek. Örneğin israillilerin nimrod füzesi şu an sadece  ch-53k atıyor ama ileride apachelerede gelir. Spike II-Er 16 -km ye kadar çıkıyor helikopterden atıldığı takdirde. O yüzden bizim hisar-a'nında menzili 20 km'lere çıkarması önemli bence. Diğer yandan Umtas'ında mutlaka atak-II ve Atak-I ler tarafından taşınabilen 16 km'ik bir versiyonu olmalı. Çok büyük güç çarpanı.
Sn Battlestar, Temren 1 füzemiz laser güdümlü 18km , temren 2 füzemiz daha uzun ve 32 km menzilli. Bunlar lumtas füzesi baz alınarak seahawk helikopterler için geliştirdiğimiz füzelerimiz.
Bunlar rahatlıkla mildar ile kullanılabilir.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 358
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #156 : 27 Eylül 2019, 11:14:59 »
Hatta tenmren füzeleri, bilhassa 32 km menzillisini tuzla botlara yerleştirme düşüncesi vardı diye hatırlıyorum. Yapsalar 16 adet TUZLA botumuz bayağı bir korku salar hasımlarına ve daha küçük botlara.
« Son Düzenleme: 27 Eylül 2019, 11:15:58 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #157 : 27 Eylül 2019, 11:16:41 »
Olabilir. Mildar'ın menzili 27 km. Ama arazi profili oluşturma menzili çok küçük, en fazla 2,5 km. >> http://www.meteksan.com/media/file/mildar-yeni_1561647691.pdf

Helikopterlerin de uzak mesafede hedefleri vurmaları için ille de kendi radarlarını kullanmalarına gerek var mı? Daha uzun menzilli diğer hava radarlarının belirlediği hedeflere de atış yapabilirler.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #158 : 27 Eylül 2019, 11:21:05 »
Hatta tenmren füzeleri, bilhassa 32 km menzillisini tuzla botlara yerleştirme düşüncesi vardı diye hatırlıyorum. Yapsalar 16 adet TUZLA botumuz bayağı bir korku salar hasımlarına ve daha küçük botlara.

Şimdi hocam temren'i biliyorum . Ancak kendisi ve menzilleri hakkında resmi bir tanıtım ve bildiri yapmadı Roketsan. Cida ve yatağan gibi ortada olmayan füzeler bile tanıtıldı o yok. Muhtemelen deneniyor. Sadece haberler ve söylenti var.

Eğer denildiği gibi olursa 18 km'lik olan belki atak 2'lerden atılabilir. Çok iyi bir silah olur. Keşke Atak-1'lerden de atılabilseler.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #159 : 21 Ocak 2020, 14:13:58 »
Alıntı
Türkiye’nin yeni taarruz helikopteri 2020’de havalanacak.

https://savunmasanayist.com/t629-taarruz-h