Gönderen Konu: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ  (Okunma sayısı 111220 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Ynt: ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ
« Yanıtla #120 : 20 Eylül 2019, 00:49:05 »
Alıntı

Bu 10 tonluk Ağır heliden farklı bir helikopter. Bu Atak'ın yerli ts-1400 motorlu, yerli 20 mm ve cats'lı full yerli modeli. Çok ihracat başarısı yakalayacaktır.
Sayın Battlestar, eminmisin bunun yerli motorlu atak olduğundan? Sanki yeni ağır saldırı helikopteri atak2 gibi duruyor. Altındaki yazı da onu gösteriyor. Silah aşağıya alınmış. Tepede mildar var. Alet yeni baştan dizayn edilmiş. Çizgiler ağır saldırı atak2 diyor. Açıklarsan iddianı sevinirim.

Üstteki mildar değil rotorun üst koruması 1 , 3. Silah istasyonu yok 2 , top 30 mm değil 20 mm 3.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #121 : 20 Eylül 2019, 01:08:27 »
Bir kere bu helikopter bizim videoda izlediğimiz Ağır helikopter değil. Çünkü bir çok fark var. Mesela ustteki mildar degil. Pervane şaftı koruyucusu gibi bir şey. Helikopter de 3. Silah istasyonu yok. Onuda geçtim helikopter 20 mm ana top taşıyor.

Bir duyum almadım ama kendi gördüğüm ve hissiyatıma göre ortada iki helikopter olacak ama tai ve ssb nin tanıtım birimlerinin hataları yüzünden ciddi bir hata var ve maket şirketi de bu hataya düşmüş olabilir.

Şimdi bu iki helikopter nedir ?

Biliyoruz ki atak projesi acil ihtiyaça binaen ortaya çıkan bir projeydi. Ortaya çıkacak ürünün çabucak yerli isterlerle donanimlanip goreve başlaması gerekti. Hatta bu sebeple edh bile oldu.

Bu aciliyet sebebiyle helikopterin varoluşsal sebeplerinden kaynaklı flirin ters asılamamasi, kısıtlı mermi şeritleri ve konumlandırılması, ana topun flira etkisi ve sonradan eklenen sensörlerin yamalı bohça gibi eklenmesi ve bazılarının kablolarının bile dışarda olması durumundan dolayı gereksede atak platformunun kabinin'in eskimiş bir konsept olmasından kelli Tai bu helikopteri yeni kasa, yerli motor , yerli ana top, yerli sensör takviyesiyle yepyeni bir çehre yaratmış ve buna atak-2 demiş ki bence yapıldığında sınıfının en iyisi olarak çok satacak.

Tabi birde apache sınıfı 10 tonluk 4 istasyondan anti tank taşıma ve 3. İstasyon ile 30 mm ve yuksek muhimmat kapasiteli ağır tarruz helisi isteği doğrultusunda gelistirilen bir helikopter var. Bunada ağır taaruz helikopteri deniliyor.

Ancak atak-2 vee ağır taaruz helisi bir iki gun arayla ayyuka çıkınca ve ney bir isimlendirilmeyle ayrılmadığı dan devamlı karıştılar.

Bence.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #122 : 20 Eylül 2019, 01:56:53 »
Bir kere bu helikopter bizim videoda izlediğimiz Ağır helikopter değil. Çünkü bir çok fark var. Mesela ustteki mildar degil. Pervane şaftı koruyucusu gibi bir şey. Helikopter de 3. Silah istasyonu yok. Onuda geçtim helikopter 20 mm ana top taşıyor.

Bir duyum almadım ama kendi gördüğüm ve hissiyatıma göre ortada iki helikopter olacak ama tai ve ssb nin tanıtım birimlerinin hataları yüzünden ciddi bir hata var ve maket şirketi de bu hataya düşmüş olabilir.

Şimdi bu iki helikopter nedir ?

Biliyoruz ki atak projesi acil ihtiyaça binaen ortaya çıkan bir projeydi. Ortaya çıkacak ürünün çabucak yerli isterlerle donanimlanip goreve başlaması gerekti. Hatta bu sebeple edh bile oldu.

Bu aciliyet sebebiyle helikopterin varoluşsal sebeplerinden kaynaklı flirin ters asılamamasi, kısıtlı mermi şeritleri ve konumlandırılması, ana topun flira etkisi ve sonradan eklenen sensörlerin yamalı bohça gibi eklenmesi ve bazılarının kablolarının bile dışarda olması durumundan dolayı gereksede atak platformunun kabinin'in eskimiş bir konsept olmasından kelli Tai bu helikopteri yeni kasa, yerli motor , yerli ana top, yerli sensör takviyesiyle yepyeni bir çehre yaratmış ve buna atak-2 demiş ki bence yapıldığında sınıfının en iyisi olarak çok satacak.

Tabi birde apache sınıfı 10 tonluk 4 istasyondan anti tank taşıma ve 3. İstasyon ile 30 mm ve yuksek muhimmat kapasiteli ağır tarruz helisi isteği doğrultusunda gelistirilen bir helikopter var. Bunada ağır taaruz helikopteri deniliyor.

Ancak atak-2 vee ağır taaruz helisi bir iki gun arayla ayyuka çıkınca ve ney bir isimlendirilmeyle ayrılmadığı dan devamlı karıştılar.

Bence.
Sn Battlestar izahat için teşekkürler. Ancak mildar dediğim motor kapağı her iki resimde de aynı. O benim hatam. Silah noktalarında bir fark var ama, sanki makette o noktaya silah konmamış. Yoksa 3üncü bir nokta mevcut gibi. İlk ağır saldırı helisinde 20mm top yapılacaktı daha hedefi iyi vuruyor diye.
Bence bu maket firmasının hatası.
İnşallah siz haklı çıkarsınız. Çünkü benim de gönlümden böyle, aceleyle değil ama doğru mühendislikle üretilmiş bir t-129 geçer.
« Son Düzenleme: 20 Eylül 2019, 01:59:49 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #123 : 20 Eylül 2019, 14:17:32 »

Atak1-1 >Atak 1-2 seviyesine cikarilmasi dusunuluyormu ?
Atak1-1 Faz helikopterleri risk olusturmuyormu G.doguda?
Kizil otesi karsi tedbir olmayisi her iki faz da eksiklik degilmi?

Fazla soru sordum pardon :)
atak projesi tamamlandığında eldeki faz1 ler ve edh lerin tamamı faz2 seviyesine yükseltilecek.
kızılötesi karşı tedbir için proje başlatıldı. olmayan birşey için eksiklik denmesi uygun değil

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #124 : 20 Eylül 2019, 14:34:27 »

Biraz kafam karıştı. ???
Lazer ikaz sistemi bulunmayan ve aktif olarak kullandığımız Atak helikopterleri var mı?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #125 : 20 Eylül 2019, 15:08:56 »

Biraz kafam karıştı. ???
Lazer ikaz sistemi bulunmayan ve aktif olarak kullandığımız Atak helikopterleri var mı?

5 Aug tarihinde ben de paylasilmakta olan tablodaki bilgilere gore sorgulama yapmistim ama donus olmamisti.

Atak1-1 >Atak 1-2 seviyesine cikarilmasi dusunuluyormu ?
Atak1-1 Faz helikopterleri risk olusturmuyormu G.doguda?
Kizil otesi karsi tedbir olmayisi her iki faz da eksiklik degilmi?

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #126 : 22 Eylül 2019, 17:36:42 »
Alıntı

Çevrimdışı fırtına getiren

• DefenceTurk
  • *
  • 13
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #127 : 22 Eylül 2019, 17:46:24 »
Bence bu cirit podu 2*2 değilde 3*3 olsa çok yerinde olur atak 2 için.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #128 : 22 Eylül 2019, 18:08:57 »
Bence bu cirit podu 2*2 değilde 3*3 olsa çok yerinde olur atak 2 için.

Şöyle güzel ama Tripofobimi azdıran şeylerde var.Örnek alınabilecek.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #129 : 22 Eylül 2019, 18:30:53 »
Hocam proje hızlandırılamaz mı ? en azından ilk uçuş 2024'den 2023'lere çekilse
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.