TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Yerli Hava Sistemleri ile İlgili Gelişmeler

ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ

(1/143) > >>

Raptor44:
ATAK II AĞIR SINIF TAARRUZ HELİKOPTERİ PROJESİ

Atak 2 nin tasarımı milli olacak diye düşünüyorum

BATTLESTAR:

Atak-1 ve -2 için en sğdaki ufak pod gibi aynı anda stinger ve cirit füzesini taşıyıp kombin kullanabilecek bir akıllı pod geliştirilebilir mi ?

Böylece 8x umtas 12x cirit ve 2x stinger taşıma kapasitesine sahip olabilir ve gayet tatmin edici bir yük.  Böylece sadece 2 li stinger podu için bir atıcı istasyonunu harcamış olmayız balans içinde mantıklı olur.

Zaten atak-2'nin eğer mildar gövde altındaysa gözümde sadece 2 adet kusuru vardı ;

1.3. silah istasyonu olmaması (bunun dezavantajını yukardaki çözümle hallederiz)
2. Beni genel arzum olan 30 mm top seçeneği ki bunun tai ve sarsılmaz işbirliği tarafından geliştirilip en azından export versiyonu için opsiyon olabilir.

Onn dışında atak2 benim için eğer böyle olursa chinook tarzı ve s-97 raider tarzı saldırı helikopterleri tekrar çıkana kadar dünyanın en top helikopterlerinden biri olacağına inanıyorum.

Destroyed:
Atak 2 yine tek kolda 4 ten fazla umtas tasıyamayacak bu görselde. Peki amaç sadece mildarın yerleşeceği bir helikopter mi?

BATTLESTAR:

--- Alıntı yapılan: Destroyed - 08 Mart 2018, 12:51:27 ---Atak 2 yine tek kolda 4 ten fazla umtas tasıyamayacak bu görselde. Peki amaç sadece mildarın yerleşeceği bir helikopter mi?

--- Alıntı sonu ---

Bence amaç daha bütünleşik bir helikopter tasarımdan bunu görüyoruz. Yani mevcut bir gövdeye modernizason gibi sensör vs leri iliştirmekten çok  teçhizat ve sensörleri gövdeye bütünleşik ekleyen, yerli motorlu, Fliri ters çevirip daha iyi bir görüntü alma kabiliyeti olan bir helikopter. 8 atgm de bir helikopter için yeterli bence.

EfsaneANKA:
ATAK-2 için Avcı-1 kaskının gelişmiş bir versiyonu tamamen yerli bir şekilde üretilecek
http://nabizapp.com/jump.php?id=12421642

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git