Gönderen Konu: Kongō Sınıfı Destroyer  (Okunma sayısı 7376 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Kongō Sınıfı Destroyer
« : 13 Şubat 2019, 23:11:04 »
Mitsubishi Heavy Industries
IHI Corporation

Kongō Sınıfı Destroyer
こんごう型護衛艦 Kongō-gata Goeikan

DDG-173 Kongō
DDG-174 Kirishima       
DDG-175 Myōkō
DDG-176 Chōkai

Güdümlü füze destroyeri

Deplasman:
    7.500 ton standart
    9.500 tonluk tam yük

Uzunluk: 161 m (528 ft)
Genişlik: 21 m (69 ft)
Su Çekimi: 6,2 m (20 ft)

Tahrik:
    4 Ishikawajima Harima / General Electric LM 2500-30 gaz türbinleri;
    Çift Şaftlı
    100.000 shp (75.000 kW)

Hız: 30 knot (56 km/sa; 35 mil/saat)
Menzil: 4.500 deniz mili (8.300 km; 5.200 mi), 20 knot'ta (37 km / s; 23 mil / saat)

Personel: 300
silahlanma:

1 x 127 mm (5 inç) / 54 kalibreli Oto-Breda Kompakt Top
    2 × 8 RGM - 84 Harpoon Fırlatıcı
    2 x 20 mm Phalanx CIWS
    2 x Type 68 üçlü torpido tüpü (6 x Mk - 46 veya Type 73 torpido)
    90 hücreli Mk-41 VLS:
        SM-2MR Standart füze
        SM-3 anti-balistik füze
        RUM - 139 Dikey Fırlatılan ASROC (Denizaltı Önleyici)

1 x SH-60 K helikopter

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: Kongō Sınıfı Destroyer
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2019, 23:12:46 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #2 : 15 Şubat 2019, 13:41:25 »

« Son Düzenleme: 15 Şubat 2019, 13:47:13 Gönderen: SKYWOLF »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #3 : 15 Şubat 2019, 13:59:27 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 15 Şubat 2019, 14:57:25 »
Müthiş bir donanmaları var. 37 destroyer 6 fırkateynleri var. Destroyerlerinin 8'i çok güçlü destroyerler yarısıda son derece modern diğerleride işe yarar aletler. Bu donanma Güney Kore donanmasıyla birleştiğinde Amerikan donanmasının da desteğiyle Çin donanmasını çok rahat tutabilecek bir güç sağlanmış oluyor. Amerikan donanmasının diğer gemileri de Ruslarla boğuşabilir böylece.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #5 : 15 Şubat 2019, 15:44:07 »

Yukarıda Kongo sınıfı 175 borda numaralı Myoko ile diğer sınıftan olan 177 borda numaralı Atago yan yana...

Tıpkı bizim Milgem üzerinden İ sınıfı ve TF2000 çalışmamız gibi, aynı gövdeyi büyüterek üzerinde farklı sistemler yerleştirip farklı gemiler yapmışlar.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 15 Şubat 2019, 17:02:25 »
Müthiş bir donanmaları var. 37 destroyer 6 fırkateynleri var. Destroyerlerinin 8'i çok güçlü destroyerler yarısıda son derece modern diğerleride işe yarar aletler. Bu donanma Güney Kore donanmasıyla birleştiğinde Amerikan donanmasının da desteğiyle Çin donanmasını çok rahat tutabilecek bir güç sağlanmış oluyor. Amerikan donanmasının diğer gemileri de Ruslarla boğuşabilir böylece.
Çin'in elindeki gemisavar füzeleri unutmamak lazım diye düşünüyorum büyük tehdit unsuru o bölgedeki her Türlü donanma için zaten gemi vs gemi mücadelesi de olmaz o bölgede Çin'in o bölgede ki A2 AD kabiliyeti muazzam
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #7 : 15 Şubat 2019, 21:41:00 »
Çin'in elindeki gemisavar füzeleri unutmamak lazım diye düşünüyorum büyük tehdit unsuru o bölgedeki her Türlü donanma için zaten gemi vs gemi mücadelesi de olmaz o bölgede Çin'in o bölgede ki A2 AD kabiliyeti muazzam

Hocam aynı durum japon adaları ve japonya içinde geçerli. Japonyanın sadece 8 aegis gemisinin herbirinde 90-96 vls var balistik füzeler için sm-3 taşıyorlar. bu 8 gemi kafadan 1300 essm , 480 sm/2-sm/3 taşıyabiliyor. Diğer gemileri Kore donanmasını katmıyorum.

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #8 : 15 Şubat 2019, 23:41:32 »

Hocam aynı durum japon adaları ve japonya içinde geçerli. Japonyanın sadece 8 aegis gemisinin herbirinde 90-96 vls var balistik füzeler için sm-3 taşıyorlar. bu 8 gemi kafadan 1300 essm , 480 sm/2-sm/3 taşıyabiliyor. Diğer gemileri Kore donanmasını katmıyorum.
Yine doğru söylüyorsunuz lakin iki güçtede yoğun saldırı sonrası neler olacağını tahmin edebiliyoruz  sistemler yok edilir lakin Çin yine bu durumda güçlü bir şekilde konumunu korur gibime geliyor o bölgede  hem deniz hem kara hemde hava konuşlu sistem sayısı çok fazla ki o bölgede ki sonar radar ve uydu tabanlı gözlemin ne kadar yoğun olduğuda ortada  sürpriz bir saldırıyi ancak denizaltılar ile yapılabilir ki çin bu durumda hazırlıksız yakalansın
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #9 : 16 Şubat 2019, 00:35:50 »

Yine doğru söylüyorsunuz lakin iki güçtede yoğun saldırı sonrası neler olacağını tahmin edebiliyoruz  sistemler yok edilir lakin Çin yine bu durumda güçlü bir şekilde konumunu korur gibime geliyor o bölgede  hem deniz hem kara hemde hava konuşlu sistem sayısı çok fazla ki o bölgede ki sonar radar ve uydu tabanlı gözlemin ne kadar yoğun olduğuda ortada  sürpriz bir saldırıyi ancak denizaltılar ile yapılabilir ki çin bu durumda hazırlıksız yakalansın

Hocam ama olayları yanlış yönden değerlendiriyoruz bence. Çünkü içinde olunan durumda Amerika ve müttefikleri tarafından bir saldırı beklenilmiyor. Belki oradan bir saldırı gelse Çin savunma yapabilir. Ama Amerika için herşey tıkırında. Çünkü neden bir sıkıntı durumunda abd sarı denizi ablukaya alıp çin ticaret gemilerini geçirmeme üzerine bir plan yapmış durumda.

Nasıl bir savaş olur. Abd bloke yapar müttefikleriyle Çin blokeyi kırmak için bir agresyon saldırı gerçekleştirir . Ve Blokaj gemileri geri çekilerek o kıyılardan koparır gemileri ve böylece durdururlar çin'i diye düşünüyorum.

Bunu çin'de bildiğinden modern ipek yolu projesini gerçekleştiriyor zaten.