Gönderen Konu: Çin Donanması  (Okunma sayısı 10604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Jianghu II-Sınıf Fırkateynler Emekli Oldu
« Yanıtla #10 : 23 Temmuz 2019, 20:04:31 »
Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması (PLAN) 13 Temmuz 2019'da eski fırkateynlerinden üçünü emekli etti. Emeklilerin yerine gelen yeni Tip 054A sınıf fırkateynler, PLAN’ın Güney Denizi Filosuna atandı.

Type 053H1 Jianghu-II sınıfının tüm gemileri, Taizhou (533), Jinhua (534) ve Linfen (545) Hudong'da üretildi ve sırasıyla Haziran ve Aralık 1982'de ve Eylül 1987'de göreve başladı.

Fırkateynler genellikle iki adet 100 mm deniz topu, dört adet ikiz 37 mm uçaksavar silahı, iki adet Tip 81, beş tüplü denizaltı karşıtı roket fırlatıcı, iki adet Tip 62 denizaltı havan fırlatıcı ile donatılmıştı. Ayrıca altı adet SY-1 gemi karşıtı füze taşıyorlar.

PLAN aşamalı olarak eski fırkateynleri yeni Tip 054A fırkateynleri ile değiştiriyor.

http://www.c4defence.com/Gundem/jianghu-iisinif-firkateynler-emekli-oldu/8405/1

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: Çin Donanması
« Yanıtla #11 : 14 Ağustos 2019, 19:25:30 »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #12 : 14 Ağustos 2019, 20:28:34 »
Çinliler iyi işler yapıyor ama G.Kore savunma harcamasını arttırıyor ve teknoloji bakımdan G.Kore daha üstün.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 14 Ağustos 2019, 21:02:59 »
Çinliler iyi işler yapıyor ama G.Kore savunma harcamasını arttırıyor ve teknoloji bakımdan G.Kore daha üstün.
Koreliler mi üstün Çinden ? Aynı Çinden mi bahsediyoruz ? Hani şu 2 farklı modelde 5. nesil uçak üretmiş , Amfibik kargo uçağı testleri yapan, yolcu uçağı testleri yapan, süpersonik füzeler üzerinde çalışan ,  Nükleer füzelere sahip , Uzayda varolan ender ülkelerden biri olan , 2 tane varolan olmak üzere birçok ucak gemisi projesi olan , donanmasında kaç tane fırkateyn - destroyer - denizaltısı oldugunu sayamadıgımız Çin mi geride Koreden :))) Hangi teknolojide geride Çin ? Benim tahminlerime göre Çin'in sahip olmadıgı tek teknoloji motor teknolojisi. Motor derken savaş uçaklarında olsun , test ettikleri yolcu ucaklarında olsun o motorlardan bahsediyorum. Yapıyolar , yıllardır çalışıyolar ama hala bir Rusya seviyesine gelemediler. Amerika İngiltere seviyesine gelmeleri bir 10-15 yıl daha sürer. Onun dısında savunma teknolojileri açısından pekte geri sayılmazlar. Nükleer güç kullanmadan Koreyi haritadan silmeleri yarım gün sürmez. Zaten gel gelelim Kore'nin rakibi Çin değil bunu Korede biliyor. Kore bir salaklık yapıp Çinle silahlanma yarışına girerse hayatının mallıgını yapmış olur. Kore'nin rakibi Kuzey Kore ve Japonyadır. Çin bu yüzyılın imparatorlugu , Çinle savunma teknolojileri yarışına Amerika ve Rusyadan başkası giremez. Yani boşverelim Kore Kpop'una baksın.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2019, 21:06:34 Gönderen: Ankhises »

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #14 : 14 Ağustos 2019, 21:17:30 »
Yok demek istediğim şey teknoloji olarak çin kopyala yapıştır yapıyor o J-20 J-31 lerin stealth olup olmadığı hale tartışılıyor motor sorunu çözüldü gibi ws-15 motorun adı en son test ediyorlardı. Evet çin halen rusyaya yetişemez ama 5-10 yıl içinde çok şey yapacak çin burada haklısınız.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #15 : 14 Ağustos 2019, 22:33:00 »
Yarı iletkenlerde Korelerinin üstüne bir ülke yoktur sadece yanında tayvan, japonya ve amerika vardır

Ankhises

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 14 Ağustos 2019, 22:43:52 »
Yarı iletkenlerde Korelerinin üstüne bir ülke yoktur sadece yanında tayvan, japonya ve amerika vardır
Yarı iletkenler konusunda katılıyorum  , Korelilerin iyi oldukları konularıda biliyorum. Benim bahsettiğim bunun uzun vadede devamlılığının olmayacak olması. Yarı iletkenlerde Çinin o teknolojiye kavuşması Tayvan derecesine ulaşması çok sürmeyecektir. Ben yıllarca aselsandan yarı iletkenler konusunda bir atılım bekliyorum ama bir türlü istediğim patlamayı yapamıyor. Çok önemli bir konu ama git gide umudumu kesmeye başlıyorum sanki birşey aselsanın boğazına ipi baglamış şahlanmasını engelliyor gibime geliyor. Yıllarca uydu - optik - elektronik sektöründe olan bu denli devasa bir şirket nasıl hala bu alanda birşeyler ortaya koyamaz şaşırıyorum. Bir ara internetten detaylı bir incelemek istedim ülke olarak yarı iletkenlerde nerdeyiz diye elle tutulur birşeyler bulamayınca bırakmıştım sonra neler gelişti takip etmedim.Buda kendimize bir özeleştiri olsun.
« Son Düzenleme: 14 Ağustos 2019, 22:45:12 Gönderen: Ankhises »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #17 : 27 Ağustos 2019, 20:26:45 »
Çin Halk Kurtuluş Ordusu Donanması’ndan emekli olan Tip 053 H2G (Jiangwei I) sınıfı fırkateynlerden biri Sri Lanka Deniz Kuvvetlerinde hizmete alınmış.

http://www.c4defence.com/Gundem/emekli-firkateyn-yeniden-gorevde/8584/1

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #18 : 11 Kasım 2019, 01:35:25 »
Alıntı
Çin'in uçak, hava savunma ve gemi savarlarının menzilleri.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com