Gönderen Konu: Project 75(I)  (Okunma sayısı 1838 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Project 75(I)
« : 05 Şubat 2019, 17:54:29 »
Project 75(I)

Hindistan'ın Savunma Edinme Konseyi (DAC), 31 Ocak'ta yapılan bir dönüm noktası kararında, Hint Donanması için 5,6 milyar ABD doların üzerinde bir maliyetle altı denizaltının yerli inşaatını onayladı. Bu, Hindistan Savunma Bakanlığının Hükümetin ‘Make in India’ programına kayda değer bir katkı sağlamayı hedefleyen iddialı Stratejik Ortaklık (SP) modeli altındaki ikinci projedir.

SP modeli, ülkedeki üretim tesislerini kurmak için yabancı bir üretici ile işbirliği yapacak olan bir Hint Stratejik Ortağı tarafından ana savunma platformlarının yerli üretimini öngörmektedir. Modelin, kritik teknolojilerin aktarılması ve daha yüksek Yerli İçeriğin kullanılması yoluyla Hindistan'ı savunma teçhizatı için bir üretim merkezi olarak tanıtmak ve böylece Silahlı Kuvvetlerin gelecekteki gereksinimlerini karşılamak için kendi kendine yeterliliğini arttırmak için uzun vadeli bir vizyonu vardır.

Bu DAC onayı, Ağustos 2018'de onaylanan 111 Deniz Kuvvetleri Helikopteri'nin yerli üretimini takiben ikinci büyük proje olacaktır. Project 75(I) kapsamında tasarım ve ekipman teknolojisinin yanı sıra gerekli beceri setlerinin aktarılması yoluyla altı denizaltı yapımı, Hindistan'da mevcut denizaltı tasarım ve üretim eko-sistemi için büyük bir destek sağlayacaktır.

DAC ayrıca Ordu için yaklaşık 5000 Milan Anti Tank Güdümlü Füze edinilmesini onayladı.

Project 75(I)  sınıfı denizaltılarda, birden fazla Brahmos süpersonik seyir füzesi taşımalarını sağlayan ve denizaltıları yüzey gemilerine karşı savaş görevlerini tam olarak yapabilen hale getiren dikey bir fırlatma sistemi (VLS) olacaktır. Ayrıca torpidolarla donatılacak olan Project 75(I) denizaltıları, gürültüyü ve akustik izleri bastırmak için gelişmiş gizlilik yeteneklerine sahip olacaklar. Denizaltılar ayrıca suya dayanıklılığı ve çalışma aralığını önemli ölçüde artırabilecek Havadan bağımsız tahrik (AIP) yakıt hücreleriyle donatılacaklar.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
Ynt: Project 75(I)
« Yanıtla #1 : 07 Şubat 2019, 12:37:31 »
Tank ve Uçak projelerini görünce, bu denizaltıya silah zoruyla bile sokamazlar beni.