Gönderen Konu: Tübitak SAGE ‘ATLAS’ın üretimine başladı  (Okunma sayısı 2082 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
Tübitak SAGE ‘ATLAS’ın üretimine başladı
« : 31 Ocak 2019, 23:31:10 »
TÜBİTAK SAGE tarafından geliştirilen ATLAS Ataletsel Ölçüm Birimi (AÖB), ilk defa yerli bir mühimmata entegre edilerek, entegrasyon testleri ile birlikte 300 adetlik başlangıç seviye ilk üretim için sipariş aldı.

Mühimmat sistemlerinin en kritik bileşenlerinden olan ve hassas atış yapmasına olanak sağlayan Ataletsel Ölçüm Birimi, TÜBİTAK SAGE tarafından ATLAS ailesiyle geliştirilerek yurtdışından temin edilen bir sistem daha yerlileştirilmiş oldu. ATLAS AÖB, yüksek hassasiyet gerektiren seyrüsefer, güdüm ve kontrol uygulamaları için tasarlandı.

ATLAS AÖB, denge platformları, görev kritik uygulamalar, füze güdüm teknolojileri, insansız hava araçları (İHA) gibi çeşitli silah, askeri, hava-uzay, deniz, kara uygulamalarında başarılı bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca ticari uygulamalarda kullanılması için de uygundur. ATLAS  AÖB ailesi, çevresel olarak dayanıklı gövde ile kapatılmış, üç adet kapalı döngü fiber optik dönüölçer, üç adet hassas kuvars ivmeölçer ve ilgili hassas elektronik, optik ve mekanik tasarımları içeriyor. ATLAS AÖB, TS (Taktik Seviye) ve TS+ olmak üzere iki farklı varyanta sahiptir.

ATLAS AÖB, veri hızı, veri haberleşme protokolü gibi çeşitli ayarlanabilir özellikler sunarak sistem entegrasyonunu basitleştiriyor. Bu durum sistem tasarımlarında ve entegrasyonlarında büyük bir esneklik sağlıyor.

http://defenceandtechnology.com/2019/01/31/tubitak-sage-atlasin-uretimine-basladi/