Gönderen Konu: BrahMos Füzesi  (Okunma sayısı 16206 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 291
Ynt: BrahMos Füzesi
« Yanıtla #60 : 09 Şubat 2024, 11:34:10 »
Konu mühim Hindistan gibi bir ülke ile çok çok gereksiz papaz oluyoruz onun için üstüne düşüyorum. Bizim dünyanın en büyük ülkelerinden birisi ile ve geleceği de çok parlak olan dünya ticaretinde ekonomisinde bu kadar parlayan yıldız olan bir ülke ile sırf Pakistan yüzünden papaz olmamız çok saçma. Ukrayna ya silah verip Rusya ile dost kalabilenler Pakistan a rağmen Hindistan ile de dost olabilirler. Ben diyorum ki fazlası ile Hindistan dan karşılık buluruz adamların bize hiç bir garezleri düşmanlıkları yok aslında.

Bu iki ülkenin aralarındaki düşmanlıkta böyle yarı folklorik bir düşmanlık. Keşmir de bir toprak dertleri var yoksa düşmanda olamazlar. Şu videoya bakın Türklerle Yunanlılar böyle şeyler yapar mı sınırda. Bu adamlara inanıp Hindistan la papaz olmaya değer mi.

Error 404 (Not Found)!!1

https://www.youtube.com/watch?v=DY9PYkvpKzQ
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2024, 11:37:06 Gönderen: putty »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #61 : 09 Şubat 2024, 11:50:43 »
Brahmos seyir füzeleri Rusya ile Hindistan beraber geliştirdi ve üretiyorlar. Ancak Rusya Atina’ya çok kızgın görünüyor bu son senelerde. Diyelim ki Hindistan bu füzeleri Atina’ya vermek istiyor Rusya’nın buna engelleme durumu olabilir mi? Örneğin Amerikanlar‘ T129 Atak helikopterleri Pakistan’a satışı sabote ettikleri gibi.
Hindistan konsorsiyumda çoğunluk hisse sahibi olduğu için Rusya'nın itiraz hakkı yok.
Çiklet gibi bir sürü ülkeye satıyorlar.

Yani korktuğum ve tahmin ettiğim gibi. Yanıtınız için teşekkürler üç arkadaşa beğeni ateşledim.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #62 : 09 Şubat 2024, 14:37:25 »
Biz Hindistan'ın Yunanistan'a silah,füze satmasından mı çekiniyorum?

Çözüm basit : Pakistan , eğer Hindistan Yunanistan'a hipersonic füze verirse biz de Türkiye'ye nükleer füze veririz diye yalandan bir açıklama yapar,
Hindistan-Yunanistan yakınlaşması daha başlamadan biter...

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #63 : 09 Şubat 2024, 15:29:19 »
Biz Hindistan'ın Yunanistan'a silah,füze satmasından mı çekiniyorum?

Çözüm basit : Pakistan , eğer Hindistan Yunanistan'a hipersonic füze verirse biz de Türkiye'ye nükleer füze veririz diye yalandan bir açıklama yapar,
Hindistan-Yunanistan yakınlaşması daha başlamadan biter...

Ona bile gerek kalmaz. Bizdeki ballistik kapasite Yunan anakarasını yerle bir etmeye yeter.