Gönderen Konu: Türkiye'nin Tek Gerçek Savunma Forumu DefenceTürk  (Okunma sayısı 8353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Türkiye'nin Tek Gerçek Savunma Forumu DefenceTürk
« : 30 Aralık 2018, 23:23:51 »
Bu başlığı bugün yaşadığım yeni bir hayal kırıklığından sonra teşekkür amacıyla açtım. Bugün ne yazık ki gördüm ki eski güzel trmilitary'i trbizansa çeviren tayfa sadfor/savtera dediğimiz forumda da bayağı yerleşmiş. Bu tayfa ne yazıkki öyle bir tayfa ki yeni hiçbir fikre pozitif yaklaşımları yoktur, kendilerinin bildiğinden gayrısı yalandır, genç meraklı üyelere asla tahammülleri yoktur ve aşağılamak, kendi yaşı büyük olduğundan herkesin onları ilah görmesini beklemek,  hor ve küçük görmek insanlara forumlarda isimleriyle hitap edip bir şey başardığını sanmak bu tayfanın en öne çıkan özelliklerindendir.

Bu tayfa yüzünden ülkemizin çok değerli bir çok yorumcusu (isim isteyen özelden yazsın) artık sadece yabancı forumlarda yazıyor, bir çok üyemiz kendi sitelerini açtı, bir çok yeni genç üyemizde başka sitelere akın etti. Mesela savunmatürk sitesinin ilk versiyonu bu arkadaşların gazabına uğramış genç üyelerden oluşan ve kısa zamanda çok başarılı olmuş bir forumdu. Sonra bu arkadaşlar oraya da damlayıp siteyi çukura yolladılar.

Uzun süredir aramızdaki soğuk savaş ve orta vadedeki anlaşmazlıklarımız sonucu bugün Savtera denen forumdan bu arkadaşların gayretleriyle engellenmiş bulunuyorum. Bu Savtera denilen forumun yöneticilerininde şunu bilmesi lazım . Sadece host ücretini ödeyerek forum yöneticiliği yapılmaz. Dünyanın hiçbir yerinde kimseye hakaret etmeyen , flood yapmayan bir üye özelliklede uyarı olmaksızın banlanmaz. Bu kafada giderlerse onlarda yakında diğer kapanan onca forumdan birisi olurlar. Sen bana 20 kez ağır hakaret eden alim, delenda, revolver gibi üyeleri banlamaz beni çat diye kimseye saldırmama rağmen banlarsan kusura bakmada sizden yönetici falan olmaz bana göre.

Toparlarsak şu an için Türkiyede en orjinaline uygun savunma forumu ortamını yaratan SKYWOLF üstada teşekkürü bir borç bilirim. Bundan sonrada artık yeni ve adil forumlar çıkmadığı sürece Defencetürk ve Yabancı forumlarda faliyet göstermeyi düşünüyorum. Böyle zihniyetlerin ve tayfaların bulunduğu forumlara yazıp zaman kaybetmeye inanın değmez.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
Ynt: Türkiye'nin Tek Gerçek Savunma Forumu DefenceTürk
« Yanıtla #1 : 31 Aralık 2018, 00:12:13 »
Yılın üyesi oylamasına oynadığını biliyorum
beğen

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2 : 31 Aralık 2018, 00:20:40 »
Yılın üyesi oylamasına oynadığını biliyorum

Alakası yok . Şu satten sonra böyle bir intiba yaratıyorsa seçilsemde kabul etmem zaten.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #3 : 31 Aralık 2018, 01:38:14 »
Anladığım kadarıyla sen Sadfor dan banlandınmı? Şimdiye kadar oradan banlanan kimsede şahit olmadım. Durumu biraz daha açıklarmısın?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #4 : 31 Aralık 2018, 10:19:32 »
Anladığım kadarıyla sen Sadfor dan banlandınmı? Şimdiye kadar oradan banlanan kimsede şahit olmadım. Durumu biraz daha açıklarmısın?

Burada bir tayfa var . Trmilitary'den beri anlaşamadığımız bir çok kişinin anlaşamadığı. Aslında başta iyiydi. Sonra gizli forumları sadfor için kişisel bilgilerimi verdim. Nasıl bir moderasyon varsa hemen yayın etmiş bu tayfaya ondan sonra sitede hakaret, saldırı, mobing herşeye bir kulp bulma eleştiri felan.

Haklısın defalarca bana hakaret edildi ismimle hitap edildi felan hiç biri banlanmadı. Dün yine aralarından bir arkadaş muhtemel yakın hava destek araçları arasına ankayı yazmadım diye ki o kadar sistem yazdım yazmayabilirim geldi aşşağılamak ve laf sokmak için oo ankaya bak amatörlerin bile aklına kazınmamış falan diyor.Yani benim gibi 12 senedir bu işin içinde olan bir insana aklı sıra AMATÖR demeye çalışıyor.

Bende dedimki güzel bir dille Tayfun abiyi yine mutlu edemedik. Çat banladılar. Bana en az bir 50 kere yapılmış bir şeyi ben bir kere onuda abi felan diyerek yapmama rağmen durum bu.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #5 : 31 Aralık 2018, 13:10:37 »
Milleti mutlu etmeye calisacagina, foruma yararli olmaya calissaydin ya. Hala ayni hatayi yapmakta ve sadece skywolf'a ovguler duzmektesin. Oysa ki forumu forum yapan kaliteli katilimcilardir.

O tayfanin en buyuk ozelligi -senin de dedigin gibi- kendilerine rakip gordukleri forumlara ajan sokup gocertmektir. Cok sinsidirler. Once itaatkar bir dost gibi gorunur guven kazanirlar. Sonra da adami arkasindan hancerlerler.

Neyse o forumda yasadiklarin seni baglar. Burada ayni hatalari tekrarlama. İyi forumlar.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Ybs yazılım

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #6 : 01 Ocak 2019, 01:03:24 »
Hangi başlık altında ban yediğinizi söylermisiniz ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #7 : 01 Ocak 2019, 19:13:17 »
Güzel düşüncelerin için teşekkürler BATTLESTAR. O arkadaşları tanımıyorum, ama belki bir yanlış anlama söz konusudur.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #8 : 01 Ocak 2019, 19:21:41 »
Güzel düşüncelerin için teşekkürler BATTLESTAR. O arkadaşları tanımıyorum, ama belki bir yanlış anlama söz konusudur.

Sen de o siteye trbizans tabirini kullanmistin sky. Ne degisti simdi?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı yakusha

• DefenceTurk
  • *
  • 20
  • Sabri Unal
    • turkdefence
« Yanıtla #9 : 01 Ocak 2019, 19:26:00 »
Benim Sakfor ve Sadfor üyeliğinden istifa etmem de benzer bir durum ile ilgiliydi.

Sakfor gizli (dışarıya kapalı) forum olduğu için kayışı atan bir arkadaş cumhurbaşkanına saydırmıştı. Daha öncesi bir olayda da, forumu farklı bir isimle takip eden cumhurbaşkanına yakın bir isim de bana: cumhurbaşkanına saydırılırken sen niye cevap vermedin diye fırça kaymıştı. Bende fırça yine gelip beni bulmasın diye, "Gizli forum diye cumhurbaşkanı aleyhine atıp tutmayın; yaptığınız hakaret gelir sizi bulur" gibi bir cümle kurmuştum.

Bundan pimpiriklenen ekip, çıktı beni sakfordan banladı. Ben de sadfordan da istifa ettim. Keretalara, iletilerimi de silin demiştim ama silmediler.

TR Military temasına gözüm alışamadığı için pek takipçileri değildim lakin eski SavunmaTürk forumunda uzun süre bulundum.

Şimdi sadece 3 forumda, burası, defenceturk.net ve defence.pk da iletileri takip ediyorum.
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2019, 19:26:48 Gönderen: yakusha »