TÜRK SAVUNMA SANAYİ > Türk Savunma Sanayinden Genel Haberler

Türk Savunma Sanayi: Dizel ve Benzinli Motor Projeleri

<< < (6/6)

Kaptan-I Derya:
Sn Yaşar sorularımı yanıtladığınız için çok teşekkür ederim.

SKYWOLF:

--- Alıntı yapılan: Kaptan-I Derya - 03 Şubat 2023, 00:32:44 ---
Ben de bir beğeni attım.Haklısınız ama bununda avantajları var elbet.Harp sahasında olsun,Uludağ Palandöken Erciyes kayak merkezlerimiz olsun , dağların arasında kalmış salda gölümüz olsun gerçekten bazı kötülükleri olsa bunun da güzel yanları var.Aslında doğru planlama yapılsa Konya ovası buğday ve birkaç tahıl dışında çok da verimli olmayan bir alan Türkiye ağır sanayisini buraya yığsa o kadar büyük alan var ki bir Hollanda çıkar içinden.Benim o ülkelere gıpta ile baktığım konu yeşillik.Anadolu’da yaşıyorum o kara dümdüz çorak toprağı görünce bakasın gelmiyor kötü  gözüküyor.Almanya işte Fransa gibi ülkelerde yemyeşil çimenleri ağaçlık bölgeleri ne kadar da güzel gözüküyor.Hele Ankara’da savunma sanayi şirketlerinin fabrikalarına uydudan bakınca o çorak toprakları görünce bir gelişmemişlik bir orta Doğu çölünde hissediyorum.(Zaten Ortadoğu ülkesiyiz de).Ne olursa olsun bu topraklar petrol hariç hemen hemen her türlü metal türevi madene nadir elementlere Toryum Bor Uranyum Plütonyum gibi madenlere az ya da çok sahip 3 tarafı denizlerle çevrili hem tersane kurmaya hem yaz turizmi yapmaya uygun arazileri var.Doğru değerlendirildiğinde bir kaç tropik bitki hariç her türlü tarıma ve hayvancılığa müsait bir coğrafya.Keşke Balkanlarda biraz daha toprağımız olsaydı.Ben de Balkanlar’da ki eski mimariye sahip yeşil düz ama sakin şehirlerini ayrı seviyorum.

--- Alıntı sonu ---
+1

Katılıyorum. Geçenlerde de bahsetmiştim. Bu kadar olanakları bol bir yerde yapabileceğimiz o kadar çok şey varken potansiyelimizin farkında değiliz. Varlık içerisinde yokluk yaşıyoruz. Birbirine düşman haline getirilerek içleri boşaltılmış ideolojilerin kurbanı olmuşuz çoğumuz. Bunlarla uyutuluyor, birbirimizi yiyoruz. Böyle olmasa çoktan süpergüç bile olmuştuk! Ülkenin kuruluşunun 100. yılına geldik ve konu başlığına göre tartıştığımız şey "halen geliştirmekte olduğumuz" dizel ve benzinli motorlar! Neyse ki tekerleği icad etmemize gerek kalmamış!

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git