Gönderen Konu: Başbuğ'dan sivil yargıya...  (Okunma sayısı 1718 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Başbuğ'dan sivil yargıya...
« : 26 Haziran 2009, 19:19:41 »

Başbuğ'dan sivil yargıya...
"Belgenin doğru olup olmadığını değil, kimin ne maksatla hazırladığını bulun"

26.06.2009 11:42
"Şimdi Genelkurmay Askeri Savcılığı kovuşturmaya yer olmadığı kararını verdi. Bu karar kesin değil. Biz hukuk devletiyiz, hukuk devleti ilkelerine saygılıyız. Önemli olan şu bu belgenin doğru olduğuna ilişkin yeni delil, bilgi ve emare ortaya çıkarsa bu soruşturma tekrar açılabilir. Ancak burada önemli olan şudur. Soruşturma şartlarında değişiklik olmaması konusunda bu soruşturma tekrar burada açılır. Bunun aksini düşünmek hukuka aykırırdır. Değişiklik olursa soruşturmaya devam edecek yargı organı değişebilir. Olayda bir müştereklik bulunabilir. Sivil ve askerin beraber yapması demektir. Bu askeri ceza kanununa giriyorsa elbette bunun yargı makamı farklı olur. Şartlarda değişiklik olmadıkçai belge, delil çıkarsa elbette soruşturma açılabilir. TSK’nın , bizim her şeyimiz açıktır, hukuka saygılıyız, hiçbirşeyi ört bas yapmak gibi bir hareketimiz vardır. TSK olarak da delil toplama üzerinde yetki ve sorumluluğumuz yoktur. Bu konunun bu şekilde net olarak ifade ettiğimi zannediyorum. Şu ana kadar bize ulaşan deliller çerçevesinde Genelkurmay Başkanlığı ve askeri savcılığı olarak üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın gerçek olmadığı noktasından hareketle bu kağıt parçası kimler tarafından ne amaçla hazırlandı, bunu bulun, bu açıdan zaten askeri savcılık da görevsizlik kararı vererek dosyayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderdi. Bu belgenin kim tarafından, ne maksatla hazırlandığını bulmalarını istiyoruz. Doğru mudur değil midir noktasında araştırılmasını soruşturma şartları çerçevesinde istemiyoruz."

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=155250&cat=110&dt=2009/06/26
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: Başbuğ'dan sivil yargıya...
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2009, 21:05:13 »
Başbuğ'dan Erdoğan'a yanıt
"TSK'da hukuk dışına çıkanlar barınamaz. Dışarıdan işaret ve çağrıya gerek yok. Gereğini biz yaparız"

26.06.2009 11:36
"Akıllı insan herşeyin farkına varır. Akılsız insan ise her konuda fikrini söyler. Bu nedenlerden bizlerin olayları takip etmediği, Anayasal çerçevede rahatsızlıklarımızı dile getirmeyeceğimiz şeklindeki düşünceler olmaz. TSK'nın yıpratılması faaliyetlerinin TSK'nın dış etkilere maruz bırakılmasına seyirci kalamaz. Unutulmamalıdır ki TSK'nın bütünlüğünün korunmasının ve haksız yere yıpratılması sadece TSK'nın bir sorunu değildir, ülkemizin bir beka sorunudur. Bu şekilde anlaşılmasını özellikle istiyoruz. TSK üzerinden oynanan ve oynanacak oyunlar bizim görev ve sorumluluklarımızı yerine getirme kararımızı etkileyemez. TSK'nın güvenlik boyutunda ilgilenmek zorunda görüş, düşünce ve tekliflerimizi yasal platformlarda ilgili makamlara iletmeye devam edeceğiz. Kamuoyu önünde tartışmalara girmeyi uygun bulmuyoruz. Son yaşanan olayları da MGK'ya getireceğiz. Benim başlangıç olarak sizlere söylemek istediğim hususlar bunlardır. Şimdi bu konuyu biraz önemli bir konu biraz daha geniş seviyeden bakarak cevap vermek istiyorum. Burada altını çizme ihtiyacını duyduğum husus, TSK'da demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine aykırı davranışlarda bulunan personel barınamaz. Bunu TSK'nın komutanı olarak açıkça ifade ediyorum. Öyle durumlar olursa TSK Genelkurmay Başkanlığı gereğini anında yerine getirir. Dışarıdan herhangi bir şekilde işaret almasına ve çağrıya gerek yoktur."

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=155248&cat=110&dt=2009/06/26
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com