Gönderen Konu: ABD'nin yeni 6. nesil savaş uçağının birim maliyeti 300 milyon dolar  (Okunma sayısı 3038 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
ABD'nin yeni 6. nesil savaş uçağının birim maliyeti 300 milyon dolar

Bir taraftan F-35 tartışması sürerken, ABD Hava Kuvvetleri'nde F-15 ve F-22'lerin yerini alacak ve 6'ncı Nesil Savaş Uçağı ile ilgili bilgiler yavaş yavaş kamuoyu ile paylaşılmaya başlandı.

Toplam üretilecek uçak sayısı ve bütçe konusunda sızan bilgilere göre ABD toplam 414 adetlik ihtiyaç belirledi. Uçak başına da hedeflenen fiyat 300 milyon dolar.

Defence News Dergisi'nin haberine göre, radar yakalanmayan, üstün özellikleri ile savaş uçağı konseptini 6'ncı nesile taşıyacak tasarım için hedef 2030'da ilk uçuş.

ABD ilk etapta iki imalatçı seçerek F-35 projesinde olduğu gibi rekabet içinde tasarımı yaptırmayı hedefliyor. Çift motorlu olarak planlanan konseptte uçağın gövdesi F-22'den daha büyük olabileceği gündemde. Yüksek maliyetler nedeniyle ABD bu program için ortak ülkeler de alabileceğine dikkat çekiliyor.

http://www.kokpit.aero/altinci-nesil-fiyat
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
F22 den ne zaman bıktında yeni uçak istiyorsun anlamadımki.
beğen

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
Bu bir makina serkan. Birini yaptıklarında gelecek nesili geliştirmeye hemen başlıyorlar. Keza geliştirmek çok zor ve uzun bir süreç
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı bostancıbaşı

• DefenceTurk
  • *
  • 17
F22 den ne zaman bıktında yeni uçak istiyorsun anlamadımki.

F-35 Lightning II program başlangıç 1992
F-16 Fighting Falcon 1976 Servise giriş 1980 lerin başı

yani adam ir uçağı kullanıma alırken sistematik bir sonrakine hazırlanıyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ben TF-X'i yaparken 6. nesil çalışmalarına başlayalım dediğimde daha 4. nesili yapamıyoruz, 6. nesil uçağı nasıl yapacağız diyen arkadaşlar vardı. İşte aynen böyle, ABD'nin yaptığı gibi yapacağız. Sadece uçak değil! Tank, helikopter, füze, gemi vs her şey...

Eğer bunu yapmazsak, her zaman teknolojiyi takip eden ülke sıfatını kullanacağız kendimiz için. Yok efendim falan ülke motor vermediği için üretime geçemiyoruz, yok efendim filan ülkenin kongresi onay vermediği için sistemler satılmadı vs vs olumsuzluklardan kurtulmak için hedeflerimizi yüksek tutmalı ve bunu zamana en verimli şekilde yaymalıyız. Sonrasında "teknolojiye yöne veren " sıfatına sahip oluruz!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
Ben TF-X'i yaparken 6. nesil çalışmalarına başlayalım dediğimde daha 4. nesili yapamıyoruz, 6. nesil uçağı nasıl yapacağız diyen arkadaşlar vardı. İşte aynen böyle, ABD'nin yaptığı gibi yapacağız. Sadece uçak değil! Tank, helikopter, füze, gemi vs her şey...

Eğer bunu yapmazsak, her zaman teknolojiyi takip eden ülke sıfatını kullanacağız kendimiz için. Yok efendim falan ülke motor vermediği için üretime geçemiyoruz, yok efendim filan ülkenin kongresi onay vermediği için sistemler satılmadı vs vs olumsuzluklardan kurtulmak için hedeflerimizi yüksek tutmalı ve bunu zamana en verimli şekilde yaymalıyız. Sonrasında "teknolojiye yöne veren " sıfatına sahip oluruz!
Çok güzel özetlemişsiniz
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
ABD'nin yeni nesil savaş uçağı istegi.
« Yanıtla #6 : 16 Eylül 2019, 22:58:20 »
Alıntı
F-35 den sonra 5 sene içinde ABD yeni bir uçak daha istiyor.

Defense News

The US Air Force’s radical plan for a future fighter could field a jet in 5 years https://trib.al/uVGTg9y