Gönderen Konu: Michael Jackson öldü  (Okunma sayısı 3325 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Michael Jackson öldü
« : 26 Haziran 2009, 19:12:29 »
Ünlü pop yıldızı hayatını kaybetti

26.06.2009 01:05
Dünyaca ünlü pop yıldızı Michael Jackson, öğle saatlerinde geçirdiği ani kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekiplerinin Jackson'un malikanesine ulaştığında ünlü yıldızın nabzının atmadığı ve kalbinin durduğu iddia edildi. Olayın ardından ilk gelen bilgilerde Jackson'un Ucla Sağlık Merkezi'nde komada olduğu belirtilse de aradan geçen zaman içerisinde ünlü yıldızın hayatını kaybettiği yönündeki bilgiler çeşitli kaynaklar tarafından doğrulandı. Henüz konuyla ilgili net bir açıklama yapılmasa da Jackson'un hayatını kaybettiğine kesin gözüyle bakılıyor. Pop'un kralı olan Jackson'un yaşam hikayesine yer veren wikipedia'dan yapılan derlemeye göre; "29 Ağustos 1958 tarihinde Indiana'nın Gary bölgesinde doğan Afro-Amerikan uyruklu şarkıcı, söz yazarı ve ekonomist olan Jackson ailesinin 7. çocuğuydu. 1971 yılında 11 yaşındayken Jackson 5 grubuyla müzik hayatına atılan ve Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), History (1995) gibi başarılı solo albümler sayesinde "King of Pop" (Pop'un kralı) lakabını alan Jackson, bir sanatçı olarak daha önce bilinenlerden sadece Elvis Presley, Beatles ve Frank Sinatra'nın ulaşabildiği olağanüstü bir şöhrete sahipti.

http://www.haberturk.com/haber.asp?id=155167&cat=190&dt=2009/06/26
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Siyah

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Ynt: Michael Jackson öldü
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2009, 20:37:17 »
Allah rahmet eylesin, sevdigim biriydi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2009, 21:10:52 »
Tüm dünyanın tanıdığı bir insandı. Küçük yaşlardan beri şöhret olmanın ağır yükünü taşıdı hep üzerinde. Son yıllarda müslüman olduğu söyleniyordu. Hatta bir şarkısı da vardı yanılmıyorsam Thanks to Allah adında. Allah rahmet eylesin.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Felix

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 1
  • Beyniyle düşünmeyen bizden değildir.
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2009, 17:03:42 »
King Of Pop diyor bir televizyon kanalında.
Gerçekten öyle,Rock müzik için Pink Floyd ne kadar önemliyse,POP içinde Michael Jackson önemlidir.

Şarkılarıyla hatırlayacağım...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2009, 00:51:35 »
Tüm dünyanın tanıdığı bir insandı. Küçük yaşlardan beri şöhret olmanın ağır yükünü taşıdı hep üzerinde. Son yıllarda müslüman olduğu söyleniyordu. Hatta bir şarkısı da vardı yanılmıyorsam Thanks to Allah adında. Allah rahmet eylesin.

Pardon "Give Thanks to Allah"  Yusuf İslam'ın parçasıymış. Çok benziyor sesleri. Çok yerde Michael Jackson'un adı geçiyor ama bu şarkıda.