Gönderen Konu: Milli Güç Grubu (UTKU) Projesi  (Okunma sayısı 20935 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
Ynt: Milli Güç Grubu (UTKU) Projesi
« Yanıtla #40 : 06 Mayıs 2021, 02:41:31 »
Bence , BMC , bu kadar kısa sürede bu motoru geliştiremez. Bizimkiler Doosan ile anlaştılar. Belli bir para karşılığında teknik yardımla Doosan DV27K motorunun bize uygun bir versiyonu yapıldı.
Zaten iki motor birbirine kopyası olacak kadar çok benziyor. Millete yerli/milli diye tanıtılıyor. Bunun arkasında Almanlar’a dönük bazı teknolojilerin olması olasılığı yatıyor olabilir.

https://twitter.com/osman_dur/status/1387875473238204424
yanıldığınız ilk ağızdan kanıtlanıyor burda.bu kadar güvensizliğiniz bence boşuna

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #41 : 06 Mayıs 2021, 10:19:16 »
Zaten itiraz edenler de aynı şeyi söylüyor...Belli para karşılığında teknik yardım alarak G.Kore motorunun benzerini yaptık...Tamamen özgün bir Türk motoru yok anlaşılan...

Şimdi bu G.Kore desteğiyle ürettiğimiz Doosan DV27K 1500 hp benzeri motor K2 Black Panther tanklarında MTU MT 883 Ka-500 yerine kullanmak için G.Korelilerin yaptığı motor... Bu zaten ALTAY'daki MTU motorunun aynısı...

Şimdi Koreliler K2 Black Panther tankları için Alman MTU MT 883 Ka-500 yerine Doosan DV27K 1500 beygir motoru yaptılar...
Bazı arkadaşların iddiasının aksine Doosan DV27K 1500 beygir motoru neden bizim ALTAY'a uymada zorluk çıkarsın ki?Hatta bazı üstadlar bu motorla tankın tasarımının bile değişmesi gerektiğini neden hala ısrarla savunuyorlar.

Kore tankında kullanılan MTU 883 yerine bu Doosan motor  takılabiliyorken , Türk ALTAY tankında kullanılan MTU 883 yerine bu Doosan motor neden kullanılamaz diyor bu arkadaşlar anlayamadım....?

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 262
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #42 : 06 Mayıs 2021, 10:30:17 »
E madem Güney Kore motorunun aynından yaptılar, o zaman niye Güney Kore'den motor alındı?

Yahu kaç kere diyeceğim, elinizde kesin kanıt olmadan hüküm vermeyin diye! Kalkıp hakaretten dava etseler, ne savunma yapacaksınız?

Boş verin çok konuşanları, 2-3 yıl bekleyip sonucu görelim. Nasılsa ortaya çıkacak gerçekler.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #43 : 06 Mayıs 2021, 11:38:25 »
Güney Kore'den destek alarak yerli motor yapmışız işte. Altay da zaten öyle yapıldı. Sonuç olarak motor sorunu çözülmüş olmadı mı? Artık bu konuda kimsenin nazını çekmeyeceksek sıkıntı yok. Altay artık göreve başlayabilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #44 : 06 Mayıs 2021, 13:33:24 »
Bu motoru , Koreliler yardım etmeden de yapabiliyorsak benim için sorun yok...

Çevrimdışı selcukkocak78

• DefenceTurk
  • *
  • 108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #45 : 06 Mayıs 2021, 13:49:50 »
Osman dur hoca acikca yazmış daha neyi tartışıyorsunuz ki anlamadım.sadece 1000 bg motorun transmisyonunda ingilizlerden teknik destek aldık gerisi tamamen milli tasarim diyor  .yetkililerin aciklamalarida kesmiyor sizleri.yok biz yapamayız edemeyiz ruh halinden çıkın artık yahu.bu kadar ezik olmayin.birseye kendinizi inandirmissiniz hep o yönde gitmeye çalışıyorsunuz.biriside sizi yolunuz yanlış diyip döndürmeye calissa ne yapıp edip o yolda devam etmek adına binbir turlu bahane uretiyorsunuz.beyler bunun adi kendini kaldırmaktır.
Daha yeni  mmu motorunu 2023 te çalıştırmak için çalışıyoruz diye haber çıktı.bence bu bile çok olası bir haber artik

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #46 : 06 Mayıs 2021, 14:06:29 »
Osman dur hoca acikca yazmış daha neyi tartışıyorsunuz ki anlamadım.sadece 1000 bg motorun transmisyonunda ingilizlerden teknik destek aldık gerisi tamamen milli tasarim diyor  .yetkililerin aciklamalarida kesmiyor sizleri.yok biz yapamayız edemeyiz ruh halinden çıkın artık yahu.bu kadar ezik olmayin.birseye kendinizi inandirmissiniz hep o yönde gitmeye çalışıyorsunuz.biriside sizi yolunuz yanlış diyip döndürmeye calissa ne yapıp edip o yolda devam etmek adına binbir turlu bahane uretiyorsunuz.beyler bunun adi kendini kaldırmaktır.
Daha yeni  mmu motorunu 2023 te çalıştırmak için çalışıyoruz diye haber çıktı.bence bu bile çok olası bir haber artik

+1
Hayırlı olsun diyelim. Artık motor sorunumuz yok diyebiliriz. Kısa sürede tam üretime geçersek önemli bir boşluğu doldurmuş olacağız.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #47 : 06 Mayıs 2021, 14:51:57 »

Osman Dur , MMU için motorun 2026-2027 arasında hazır olacağını söyledi. 2023 ,  hangardan F-110 motorları ile çalışır halde çıkış için hedef tarih.
2023 tarihi yerli turbofan motor için hiçbir yetkili ağızdan çıkmış bir tarih değil.
Yani çok gerçekçi değil 2023  ..

Hatta çalıştırılan Batu motoru için SSB Motor ve Güç Aktarma Sistemleri Daire Başkanı Mesude Kılınç  bile BATU’nun 2024 yılında tank üzerinde kabulünü yapmayı hedeflediklerini belirtmişti.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #48 : 06 Mayıs 2021, 16:06:53 »

İşimizi gördüğü, üretiminde ve kullanımında siyasi bir sınırlama olmadığı sürece G.Koreden destek alınmış, mozanbikten teknik destek alınmış farketmez...

Teknik destek ala ala eninde sonunda bizde işi öğreniriz..

Herhalde tank "madem motorum özgün tasarim ve yüzde yüz yerli değil  bende çalışmıyorum arkadaş " demeyecek..

Her öküzun altında buzağı aramayalim
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #49 : 06 Mayıs 2021, 16:22:51 »
Batu’nın çizimi ya da teknik verileri nereden alınmış olursa olsun, bu motor Türk malıdır. İstediğimiz zaman istediğimiz kadar üretip istediğimize satabiliyormuyuz? İstediğimiz şekilde üstünde değişiklik yapabiliyor muyuz? Evet!
O halde bu motor Türk Malı dır.
Bazılarımız verilen demeçlere inanıp bunu a’dan z’ye biz yaptık. Yerli malıdır der. Bazılarımız buna inanmaz görünen köye kılavuz gerekmez der ve bu motorun TOT ile kendi kaynaklarımızca üretildiğine inanır. Ama bu, motorun Türk Malı olduğu gerçeğini değiştirmez.
Bunu başaran ve Almanlar’a alın motorunuz başınızda paralansın diyen BMC mühendislerine ve SSB yönetimine tebrikler!