FOTOĞRAF VE VİDEO GALERİSİ / PHOTO AND VIDEO GALLERY > Fuarlar, Geziler ve Tatbikatlar / Expositions, Travel and Military Exercises

Yerli ve milli projeler Ankara'daki fuarda tanıtıldı

(1/1)

SKYWOLF:
Yerli ve milli projeler Ankara'daki fuarda tanıtıldıNecdet Gürsoy

Ankara’da ziyarete açılan “Verimlilik ve Teknoloji Fuarı” katılımcılara sektördeki son gelişmeleri yakından görme fırsatı sunarken yerli ve milli projelerdeki artışı da gözler önüne serdi.

Teknolojik alanda gelişmelerin sergilendiği fuarda vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ürünler arasında Hür-jet prototipi ve Milli Muharip Uçak (MMU) ön plana çıktı.

Fuarın dikkat çeken ürünlerden biri de “Eşek Arısı” adı verilen mini drone oldu. “Black Hornet” olarak da bilinen bu mini İHA avuç içine sığabilecek kadar küçük boyutuyla özellikle çocukların ilgisini çekti. 

MAĞARA VE SIĞINAKLARDA KULLANILIYOR

Uzunluğu 10 santimetre, genişliği 2,5 santimetre, ağırlığı ise sadece 18 gram olan mini İHA,  küçük gövdesinin içinde tam 3 kamera taşıyor; biri normal görüntüde yüksek kalite sağlıyor, bir diğeri termal, üçüncüsü ise gece görüş sistemine sahip. Sesi duyulmayan, radarlar tarafından tespit edilemeyen “Black Hornet” dünyada sayılı ordu tarafından kullanılıyor.

Teröristlerin korkulu rüyası haline gelen ve kapalı alanlarda, mağara ve sığınaklarda bir yaşam belirtisi olup olmadığının tespitinde kullanılan bu mini İHA, bin 600 metrelik bir mesafeye gidip geri dönebiliyor.

http://www.kokpit.aero/ankara-verimlilik-teknoloji-fuari

カメせ:

--- Alıntı ---Savunma Sanayi alanında 14 yeni projenin ilk kez tanıtılacağı MRBS 'ye geri sayım sürüyor.

https://militaryradarbordersecuritysummit.com
--- Alıntı sonu ---

カメせ:

--- Alıntı ---MÜSİAD Ankara tarafından düzenlenen II. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi devam ediyor.


"2. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi"ne EHSİM PBAS projesi ve pasif radar trendleri hakkında sunum yaptı.

Yeni Yerli projeler Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde tanıtıldı.
https://savunmasanayist.com/haberler/yerli-projeler-radar-ve-sinir-guvenligi-zirvesinde-tanitildi/amp/?__twitter_impression=true
• II. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde Türk firmalar tarafından geliştirilen yerli çözümler sergilendi
• Yerli projeler, ihracata hazırlanıyor

--- Alıntı sonu ---
youtu.be/tI3jt4fI2Pw

カメせ:

--- Alıntı ---İlk kez 2008 yılında organize edilen, 2013 yılından itibaren 2 yılda bir düzenlenmeye başlanan Deniz Sistemleri Semineri’nin (@NSSankara) dokuzuncusu, Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı desteği ile bugün Ankara’da, ODTÜ KKM’de başladı.--- Alıntı sonu ---

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git